Jak pracuje mój partner prawny?

Aktualności.

Przesłanki wykluczenia – praktyka stosowania w krajach UE, EFTA i USA. Relacja z konferencji.

03.10.2019

Autorzy:
Tomasz Michalczyk
Michał Wojciechowski
Wojciech Hartung

Katarzyna Kuźma i Wojciech Hartung z Praktyki Infrastruktury i Energetyki reprezentowali naszą kancelarię podczas konferencji Stowarzyszenia Prawa Zamówień Publicznych „Przesłanki wykluczenia – praktyka stosowania w krajach UE, EFTA i USA”

30 września 2019 r. w trakcie konferencji „Przesłanki wykluczenia – praktyka stosowania w krajach UE, EFTA i USA” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Prawa Zamówień Publicznych (SPZP), przedstawiciele Zarządu SPZP zaprezentowali raport przedstawiający system wykluczenia wykonawców z postępowań o zamówienie publiczne w Polsce na tle systemów obowiązujących w innych krajach europejskich. Współautorami raportu są eksperci DZP – Katarzyna Kuźmadr Wojciech HartungMichał Wojciechowski oraz Tomasz Michalczyk z Zespołu Prawa Zamówień Publicznych.

Raport można pobrać tu.

Przedstawiony raport dostarczył wielu tematów do dyskusji, które odbyły się w trakcie wydarzenia. Polscy i zagraniczni eksperci z zakresu zamówień publicznych rozmawiali o różnicach, podobieństwach i interpretacjach przepisów dotyczących wykluczeń wykonawców w prawie Unii Europejskiej, USA i ustawach krajowych.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele instytucji publicznych, Banku Światowego, a także krajowi i międzynarodowi eksperci w zakresie zamówień publicznych. Szczegółową relację z konferencji znajdą Państwo na stronie SPZP.

Bądź na bieżąco z DZP