Jak pracuje mój partner prawny?

Aktualności.

VI edycja studiów podyplomowych „Zarządzanie na rynku dzieł sztuki”

26.08.2022

W październiku rozpocznie się szósta edycja studiów podyplomowych „Zarządzanie na rynku dzieł sztuki”, organizowanych przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (WZ UW) we współpracy z naszą kancelarią.  

Studia są dedykowane doradcom inwestycyjnym, pracownikom muzeów, galerii prywatnych i domów aukcyjnym, antykwariuszom, kuratorom prywatnych kolekcji oraz osobom zainteresowanym inwestowaniem w sztukę. Uczestnicy kierunku zdobędą niezbędną wiedzę i praktyczne umiejętności do skutecznego zarządzania i orientowania się na rynku dzieł sztuki.

W trakcie studiów poruszone zostaną kwestie prawne i finansowe, jakie wiążą się z działalnością w tym obszarze.

Program studiów obejmuje dwa semestry nauki, w tym w zakresie:

  • wiedzy o specyfice rynku oraz o poszczególnych dziedzinach sztuki,
  • zarządzania domami aukcyjnymi, galeriami i prywatnymi kolekcjami,
  • aktywnego i skutecznego uczestnictwa w międzynarodowych aukcjach i targach sztuki,
  • budowania wartości dzieła,
  • organizacji wystaw i współpracy z kuratorami.

Program realizowany jest przez specjalistów i praktyków z wielu dziedzin takich jak: zarządzanie, nauki prawne czy muzealnictwo. Kierownikiem studiów jest Aleksandra Auleytner, ekspertka z obszaru prawa własności intelektualnej, Partner i Szefowa Praktyki IP&TMT DZP. Prawne i podatkowe aspekty rynku sztuki omówią Joanna Wierzejska, Partner i współzarządzająca Praktyką Podatkową oraz Tadeusz Piątek, Counsel z Praktyki IP&TMT.

Szczegółowy program oraz lista wykładowców jest dostępna w załączonej broszurze. Więcej  informacji o kierunku jest dostępnych na stronie WZ UW.

Bądź na bieżąco z DZP