Jak pracuje mój partner prawny?

Aktualności.

VII edycja studiów podyplomowych „Zarządzanie na rynku dzieł sztuki”

23.06.2023

Kancelaria DZP wraz z Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (WZ UW) już po raz siódmy zaprasza do udziału w studiach podyplomowych „Zarządzanie na rynku dzieł sztuki”.

Studia adresowane są do doradców inwestycyjnych, pracowników muzeów i galerii prywatnych, domów aukcyjnych, antykwariuszy, kuratorów prywatnych kolekcji oraz osób zainteresowanych inwestowaniem w sztukę.

Dzięki wiedzy uzyskanej podczas studiów słuchacze będą przygotowani do skutecznego zarządzania i orientowania się na rynku dzieł sztuki, w tym m.in. w zakresie:

  • poszczególnych dziedzin rynku sztuki (malarstwa, plakatu, rzeźby, fotografii, wzornictwa, memorabiliów oraz NFT),
  • tworzenia prywatnych kolekcji i strategii kolekcjonowania,
  • korzystania z narzędzi finansowania publicznego na rynku dzieł sztuki,
  • identyfikowania falsyfikatów dzieł sztuki oraz walki z fałszerstwami,
  • organizowania wystaw oraz poruszania się po najważniejszych targach sztuki.

W przypadku zainteresowania słuchaczy, podczas studiów organizowany jest fakultatywny wyjazd studyjny, dzięki któremu zapoznają się oni z najważniejszymi instytucjami rynki dzieł sztuki wybranych miast europejskich. W poprzednich edycjach studenci byli m.in. w Wenecji, Madrycie i Berlinie.

Program studiów powstaje przy współpracy ze specjalistkami i specjalistami różnorodnych dziedzin, takich jak: zarządzanie, prawo czy muzealnictwo. Kierownikiem studiów są Aleksandra Auleytner, ekspertka z obszaru prawa własności intelektualnej, Partner i Szefowa Praktyki IP&TMT oraz dr hab. Elwira Gross-Gołacka, prof. ucz. z Wydziału Zarządzania UW.

Ponadto, wśród wykładowców, którzy omówią prawne i podatkowe aspekty rynku dzieł sztuki są eksperci naszej kancelarii: Joanna Wierzejska, Partner Współzarządzająca Praktyką Podatkową oraz Tadeusz Piątek, Counsel z Praktyki IP&TMT.

Zajęcia na podyplomowych studiach „Zarządzanie na rynku dzieł sztuki” rozpoczną się w październiku 2023 r. i będą trwały 2 semestry. Rekrutacja trwa do końca września.

Szczegółowy program VII edycji studiów oraz lista wykładowców dostępne są w załączonej broszurze. Więcej informacji o kierunku oraz zasady rekrutacji są dostępne na stronie WZ UW.

Bądź na bieżąco z DZP