Więcej niż prawo?

DZP partnerem Santander X Startup Award

DZP partnerem Santander X Startup Award

07.12.2023

Santander X, program realizowany przez bank Santander, to globalny ekosystem, którego celem jest promocja talentów i innowacji. Inicjatywa ma na celu wsparcie startupów, mikroprzedsiębiorców i MŚP w uzyskaniu niezbędnego wsparcia szkoleniowego i mentoringowego potrzebnego do rozbudowy projektów i weryfikacji pomysłów. 

Wśród projektów realizowanych w ramach programu jest także, organizowany po raz pierwszy w naszym kraju, konkurs Santander X Poland Award Startup skierowany do innowacyjnych firm i startupów technologicznych. W ramach rywalizacji, do fazy mentoringowej zaproszono 10 firm, spośród których zostanie wybranych 3 zwycięzców. Najwyżej ocenione projekty otrzymają nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio 10, 6 i 4 tysiące euro, a także promocję projektów. Do wygrania jest także przepustka do międzynarodowego Santander X Global Award, gdzie rywalizować będą zwycięzcy krajowych edycji. 

Nasze partnerstwo prawne w konkursie Santander X to jedno z wielu działań realizowanych w ramach programu DZP Future, którego liderem jest Maciej Zajda. Współpracując ze środowiskiem startupowym od lat wspieramy inwestorów i founderów oferując im niezbędne, szczególnie w początkowej fazie biznesu, wsparcie prawne na najwyższym poziomie. Tworzymy też warunki do networkingu inwestorów ze startupowcami i wspieramy w pozyskiwaniu finansowania. 

Ideą, która łączy Santander X i DZP Future jest ułatwienie obiecującym startupom dostępu do zasobów i ekspertów wspierających rozwój biznesu, stworzenie platformy wymiany doświadczeń, networking specjalistów i innowatorów z różnych branż oraz wzmocnienie przedsiębiorczości.

Finał pierwszej polskiej edycji konkursu Santander X Poland Startup Award odbędzie się 7 grudnia o godzinie 18:00. Podczas spotkania w gmachu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbędzie się pitch day, w trakcie którego 10 wyłonionych startupów zaprezentuje swoją innowację przed jury konkursu.

Wśród finalistów znaleźli się Alpha Powders, myEgg, Runvido, BioCam, Biostra, PolyDust, Waterly, WaSH Innovation, Inteligentne Ule, Ninja Lender. To spośród tej grupy zostaną wyłonione trzy zwycięskie zespoły, które oprócz nagród pieniężnych otrzymają przepustkę do udziału w Santander X Global Award. 

Aby wziąć udział w wydarzeniu i kibicować zaproszonym startupom należy się zarejestrować na stronie: http://santanderx.eventui.pl/

Więcej o programie na stronie: https://app.santanderx.com/calls/santander-x-award-poland-startup-23.

Bądź na bieżąco z DZP