Kolejne przejęcie naszego klienta.

Wielton S.A. nabywa 100% udziałów Lawrence David Limited

Przejęcie brytyjskiej spółki Lawrence David przez Wielton S.A.

19.09.2018

Wielton SA, największy w Polsce i jeden z wiodących europejskich producentów naczep i przyczep, nabył 100% udziałów jednego z największych producentów naczep na rynku brytyjskim - Lawrence David Limited.

Transakcja została podzielona na dwa etapy. Pierwszy to nabycie przez Wielton S.A. 75 proc. udziałów za kwotę 26 mln funtów, natomiast pozostałe 25 proc. udziałów zostanie wykupione do 2022 roku za cenę obliczoną zgodnie z formułą earn-out, która nie  przekroczy 22 mln funtów. W rezultacie, łączna wartość transakcji może przekroczyć równowartość ok. 200 mln zł.

Doradcami Wielton S.A. z ramienia DZP byli: Przemysław Furmaga, Partner z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć, szef projektu, którego wspierał Robert Niczyporuk, Partner z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć oraz Adam Pawlisz, Senior Associate w tejże Praktyce. Zespół DZP ściśle współpracował przy tej transakcji z pozostałymi doradcami Wielton S.A. tzn. firmą doradczą JP Weber, z ramienia której projekt prowadził Gregor Piechowiak, Managing Partner oraz Kamil Olejnik, Business Advisor oraz z londyńskim zespołem międzynarodowej kancelarii prawniczej Watson Farley & Williams, kierowanym przez Jana Mellmana, Partnera z Zespołu Korporacyjnego, wspieranego m.in. przez Hayley Arrow, Senior Associate z Zespołu Korporacyjnego.

Jest to kolejna akwizycja naszego Klienta za granicą, a zarazem kolejna przy której doradzaliśmy. Wcześniej wspieraliśmy Wielton m.in. przy zakupie wiodących producentów naczep z Francji i Niemiec. Jest to również kolejny przykład udanej ekspansji i strategii Go Global.

Bądź na bieżąco z DZP