Co słychać w DZP?

DZP doradzało Finergis Investments Ltd. przy przeprowadzeniu publicznego wezwania na sprzedaż akcji ERGIS S.A.

DZP doradzało Finergis Investments Ltd. przy przeprowadzeniu publicznego wezwania na sprzedaż akcji ERGIS S.A.

25.11.2019

DZP doradzało spółce Finergis Investments Ltd. w związku z przeprowadzeniem publicznego wezwania na sprzedaż akcji ERGIS S.A. Wezwanie dotyczyło nabycia prawie 20,1 mln akcji stanowiących 53,15% kapitału zakładowego spółki ERGIS S.A. Finalnie, w wyniku transakcji, Nabywający nabył akcje Spółki notowane na GPW w liczbie 17.2 mln akcji o łącznej wartości ok. 67 mln zł.

Zespół DZP wspierał Spółkę w całym procesie przygotowania oraz przeprowadzenia wezwania, reprezentował ją przez Komisją Nadzoru Finansowego, a także wspierał w zakresie negocjacji z mBank dokumentacji kredytowej i zabezpieczeniowej dotyczącej finansowania wezwania.

Grupa Ergis jest liderem przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Specjalizuje się w produkcji opakowań do żywności oraz opakowań przemysłowych.

Z ramienia DZP klientowi doradzają prawnicy z Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych: Andrzej Foltyn, Partner / Szef Praktyki, Magdalena Skowrońska, Partner, Maciej Goszczyk, Counsel, Maciej Zajda, Senior Associate, Tomasz Kalicki, Senior Associate, Katarzyna Biarda, Associate, a także Joanna Wierzejska, Tax Partner i Grzegorz Sprawka, Senior Tax Manager z Praktyki Podatkowej.

 

Bądź na bieżąco z DZP