Co słychać w DZP?

DZP doradzało Finergis Investments Ltd. przy przeprowadzeniu publicznego wezwania na sprzedaż akcji ERGIS S.A.

DZP doradzało Finergis Investments Ltd. przy przeprowadzeniu publicznego wezwania na sprzedaż akcji ERGIS S.A.

25.11.2019

Autorzy:
Andrzej Foltyn
Magdalena Skowrońska
Joanna Wierzejska
Dr Maciej Goszczyk
Tomasz Kalicki
Grzegorz Sprawka
Maciej Zajda
Katarzyna Biarda

DZP doradzało spółce Finergis Investments Ltd. w związku z przeprowadzeniem publicznego wezwania na sprzedaż akcji ERGIS S.A. Wezwanie dotyczyło nabycia prawie 20,1 mln akcji stanowiących 53,15% kapitału zakładowego spółki ERGIS S.A. Finalnie, w wyniku transakcji, Nabywający nabył akcje Spółki notowane na GPW w liczbie 17.2 mln akcji o łącznej wartości ok. 67 mln zł.

Zespół DZP wspierał Spółkę w całym procesie przygotowania oraz przeprowadzenia wezwania, reprezentował ją przez Komisją Nadzoru Finansowego, a także wspierał w zakresie negocjacji z mBank dokumentacji kredytowej i zabezpieczeniowej dotyczącej finansowania wezwania.

Grupa Ergis jest liderem przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Specjalizuje się w produkcji opakowań do żywności oraz opakowań przemysłowych.

Z ramienia DZP klientowi doradzają prawnicy z Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych: Andrzej Foltyn, Partner / Szef Praktyki, Magdalena Skowrońska, Partner, Maciej Goszczyk, Counsel, Maciej Zajda, Senior Associate, Tomasz Kalicki, Senior Associate, Katarzyna Biarda, Associate, a także Joanna Wierzejska, Tax Partner i Grzegorz Sprawka, Senior Tax Manager z Praktyki Podatkowej.

 

Bądź na bieżąco z DZP