Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

Nasza kancelaria doradzała przy transakcji nabycia przez Dom Maklerski TMS Brokers zorganizowanej części przedsiębiorstwa od Noble Securities S.A., w postaci linii biznesowej i portfela klientów Forex.

Zespół prawników DZP wspierał Noble Securities w całym procesie transakcyjnym, stanowiącym wyzwanie przede wszystkim w związku z chęcią zapewnienia klientom płynnego przejścia od jednego dostawcy do drugiego (pod względem formalnym i z perspektywy rozwiązań IT). Sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa jest rzadkością na polskim rynku i stanowi wyzwanie w zakresie ustaleń dotyczących odpowiedzialności i płynnej logistyki dla Klientów (skomplikowane procedury informatyczne).

TMS Brokers to pierwszy walutowy dom maklerski na polskim rynku. Marka TMS została powołana ponad 20 lat temu aby wspierać klientów inwestujących na światowych rynkach finansowych, zapewniając im dostęp do szerokiej gamy instrumentów z całego świata.

Noble Securities działa na polskim rynku kapitałowym od 1994 r. - początkowo pod nazwą Dom Maklerski IKB-Polonia. W 2008 r. stał się członkiem grupy Getin Holding, a rok później nastąpiła zmiana nazwy spółki na Noble Securities. Obecnie Noble Securities jest częścią grupy kapitałowej Getin Noble Bank.

Z ramienia DZP w transakcji doradzali prawnicy z Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych: Andrzej Foltyn, Partner / Szef Praktyki, Maciej Zajda, Senior Associate oraz Maciej Goszczyk, Counsel, przy wsparciu Grzegorza Sprawki, Senior Tax Manager z Praktyki Podatkowej.

 

Bądź na bieżąco z DZP