Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

Doradzaliśmy polskim spółkom z Grupy Ingka w strategicznym procesie połączenia dwóch głównych polskich spółek, tzn. IKEA Retail sp. z o.o. oraz IKEA Property Poland sp. z o.o.

Ingka to jedno z największych na świecie przedsiębiorstw zajmujących się sprzedażą mebli, wyposażenia wnętrz oraz dekoracji do domu i ogrodu, działającą od ponad 70 lat. Ingka prowadząca sklepy IKEA to sieć 422 sklepów na ponad 50 rynkach na całym świecie. W 2018 roku sprzedaż detaliczna wypracowana przez IKEA Retail wyniosła 38,8 mld euro.

Doradztwo kancelarii na rzecz Grupy Ingka obejmowało kompleksowe zaplanowanie i przeprowadzenie połączenia w aspekcie prawnym i podatkowym. Przeprowadzona przez klienta restrukturyzacja była nieszablonowa, ponieważ obejmowała zwinięcie wielopoziomowej struktury spółek.

Z ramienia DZP doradzał zespół koordynowany przez Przemysława Furmagę. W skład zespołu wchodzili: Aleksandra Czarnecka z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć, Agata Mierzwa, Justyna Tyc-Brzosko i Paulina Janas z Praktyki Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, Joanna Wierzejska i Tomasz Leszczewski z Praktyki Podatkowej, Lech Żyżylewski, Hubert Plater-Zyberk i Marcin Niemyjski z Praktyki Nieruchomości oraz Daniel Chojnacki z Zespołu Ochrony Środowiska

Bądź na bieżąco z DZP