Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

DZP doradcą Infravia Growth w największej w Polsce rundzie finansowania serii B

19.11.2021

Kancelaria DZP, w ramach projektu DZP Future skierowanego do rynku venture capital i startupów, doradzała w największej w polskiej historii rundzie finansowania serii B. W ramach niej startup Packhelp S.A. pozyskał blisko 190 mln zł na dalszy rozwój.

 

Głównym inwestorem jest Infravia Growth. Ponadto w rundzie wzięły udział fundusze PortfolioLion, FJ Labs i Europejski Bank Inwestycyjny, dotychczasowi inwestorzy – Speedinvest, ProFounders i White Star Capital – oraz polskie fundusze Market One Capital i Inovo Venture Partners. Łącznie w ramach obu rund Packhelp pozyskał od inwestorów w rekordową kwotę ponad 240 mln zł.

 

Packhelp jest największą w Europie platformą umożliwiającą projektowanie i zamawianie spersonalizowanych opakowań, pomaga również początkującym przedsiębiorcom w uruchomieniu ich własnych sklepów internetowych. Pozyskane w rundzie finansowania w serii B środki pomogą w dalszym rozwoju startupu m.in. poprzez przejęcia lokalnych graczy i dalsze poszerzanie oferty oraz unowocześnienie infrastruktury.

 

Naszym klientem jest wiodący inwestor – Infravia Growth – francuski fundusz VC specjalizujący się w inwestycjach technologicznych. Była to jego pierwsza transakcja na polskim rynku. 

 

Wspieraliśmy go w całym procesie inwestycyjnym, od due diligence przez negocjacje, aż po współpracę przy sporządzeniu umowy transakcyjnej. Prace koordynował Maciej Zajda, lider projektu DZP Future, wspierany przez Macieja Goszczyka z Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych oraz Jarosława Przybylskiego z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć.

Bądź na bieżąco z DZP