Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

Spółka Kliniki Neuroradiochirurgii przejmuje kontrolę nad jedną z najnowocześniejszych regionalnych placówek medycznych

15.03.2022

Kancelaria DZP doradzała Klinikom Neuroradiochirurgii sp. z o.o. przy nabyciu większościowego pakietu udziałów PAD. Dzięki transakcji nasz klient uzyska kontrolę nad Powiatowym Centrum Zdrowia w Brzezinach – jedną z najnowocześniejszych placówek medycznych w województwie łódzkim.

Kliniki Neuroradiochirurgii sp. z o.o. to właściciel nowocześnie wyposażonych placówek w Warszawie i Radomiu, zajmujących się leczeniem pacjentów onkologicznych. Jedną z nich jest warszawskie Centrum Gamma Knife wykorzystujące na co dzień urządzenie służące do małoinwazyjnego leczenia chorób nowotworowych i nienowotworowych szyi i głowy, w tym także mózgu. Kliniki Neuroradiochirurgii dzięki tej transakcji będą mogły rozszerzać zakres swoich usług medycznych oraz ich zasięg terytorialny.

Wspieraliśmy klienta w całym procesie transakcyjnym – od przeprowadzenia badania due diligence, przez negocjacje, aż po sporządzenie umowy inwestycyjnej. Z początkiem marca nasz klient uzyskał zgodę Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie transakcji, której zamknięcie planowane jest w najbliższym miesiącu.

W ramach transakcji ze strony DZP klientowi doradzał multidyscyplinarny zespół prawników nadzorowany przez Roberta Niczyporuka, Partnera, współpracującego z Przemysławem Lachem i Arielem Sławińskim, Associates oraz Jarosławem Przybylskim, Senior Associate, z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć. W doradztwo byli także zaangażowani Wojciech Koczara, Partner, z Praktyki Nieruchomości oraz Paulina Janas, Senior Associate, z Praktyki Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. W uzyskaniu zgody Prezesa UOKIK na dokonanie koncentracji klient wspierany był przez Jarosława Łukawskiego, Partnera oraz Natalię Komalę, Associate z Zespołu Prawa Konkurencji.

Bądź na bieżąco z DZP