Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

DZP doradcą spółki Zing w procesie nabycia udziałów i przejęcia kontroli nad Grupą Zing

18.05.2022

Kancelaria DZP doradzała Zing S.A., jednemu z największych uczestników rynku papierniczego w Polsce będącego jednocześnie w 100% polską firmą, w procesie zmian w strukturze właścicielskiej i przejęciu kontroli nad Grupą Zing. Klient DZP działa na rynku od ponad 30 lat zaopatrując drukarnie m.in. w podłoża do druku oraz wszelkie materiały opakowaniowe.

Doradztwo DZP obejmowało kompleksową obsługę prawną i podatkową transakcji, w tym przygotowanie i negocjowanie dokumentacji transakcyjnej, uzyskanie zgody Prezesa UOKiK na jej dokonanie oraz sfinalizowanie transakcji zakupu udziałów.

Klientowi doradzali eksperci z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć: Robert Niczyporuk, Partner oraz Przemysław Lach, Associate, których wspierała Wiktoria Kędzierska-Biełowiec, Associate. W zakresie regulacji podatkowych klient wspierany był przez Grzegorza Sprawkę, Counsel z Praktyki Podatkowej, zaś w zakresie uzyskania zgody Prezesa UOKIK na dokonanie koncentracji przez Jarosława Łukawskiego, Partnera oraz Natalię Komalę, Associate i Jana Siesickiego, Associate z Zespołu Prawa Konkurencji.

Bądź na bieżąco z DZP