Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

Kancelaria doradzała spółce Raisio przy zakupie zorganizowanej części przedsiębiorstwa PPH Sulma Sp. z o.o. ZPCh, producenta makaronów i kasz. Doradztwo obejmowało nie tylko sprzedaż aktywów, ale także prawa do znaków towarowych produktów. Dzięki nabyciu Sulma Sp. z o.o., Raisio kontynuuje strategię powiększania swojego udziału w rynku w Polsce.

Firma Raisio powstała w Finlandii w 1939 roku. W Polsce jest obecna od 1992 roku. Od 2009 roku, działając jako Raisio Sp. z o.o. sprzedaje produkty swoich wiodących marek: Benecol i Elovena. Jest także wyłącznym dystrybutorem kawy Paulig w Polsce.

Projekt był realizowany przez ekspertów z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć - Roberta Niczyporuka, Jakuba Wieszczeczyńskiego  i Macieja Ciszkiewicza oraz Przemysława Furmagę w zakresie zabezpieczeń i Daniela Chojnackiego w kwestiach ochrony środowiska. Klientowi aktywnie doradzali także specjaliści z Praktyki Nieruchomości – Konrad Bisiorek, Praktyki Podatkowej – Joanna Wierzejska, Praktyki IP&TMT – Jarosław Konecko oraz Praktyki Prawa Pracy – Łukasz Kuczkowski.

Bądź na bieżąco z DZP