Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

DZP doradcą GP Capital przy sprzedaży General Property - lidera rynku TechFM w Polsce

13.02.2023

Zespół prawników z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć doradzał spółce GP Capital przy sprzedaży 100% akcji General Property sp. z o.o. Nabywcą jest SPIE, francuski inwestor branżowy, lider usług multitechnicznych w obszarach energetyki i przesyłu danych.

General Property jest wiodącą na polskim rynku firmą w sektorze technicznej obsługi nieruchomości. Spółka zatrudniająca dziś około 500 pracowników od niemal dwóch dekad wspiera właścicieli i zarządców nieruchomości w technicznym zarządzaniu budynkami, generując przychód sięgający w 2021 roku 24 milionów euro.

Dla spółki SPIE zakup General Property jest kontynuacją obranej strategii, w ramach której dąży do osiągnięcia pozycji dostawcy pierwszego wyboru w branży TechFM we wszystkich krajach europejskich, w których prowadzi działalność.

Nasi prawnicy – Robert Niczyporuk, Partner, Jarosław Przybylski, Senior Associate, oraz Zuzanna Popielarz, Associate – doradzali we wszystkich etapach transakcji, począwszy od sporządzenia dokumentacji transakcyjnej, przez negocjacje, aż po podpisanie i zamknięcie transakcji. W zakresie zagadnień regulacyjnych klient wspierany był przez Jarosława Łukawskiego, Partnera i szefa zespołu prawa konkurencji.

Bądź na bieżąco z DZP