Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

DZP doradza SAT, właścicielowi sklepu S’portofino, w sprzedaży większościowego pakietu udziałów

29.06.2023

Multidyscyplinarny zespół prawników DZP doradzał SAT sp. z o.o. w sprzedaży większościowego pakietu udziałów na rzecz funduszu private equity Avallon MBO, którego łączna wartość środków zgromadzonych na cele inwestycyjne to ponad 300 milionów euro. Transakcja zostanie sfinalizowana po uzyskaniu zgody UOKiK.

Nasz klient, rodzinna spółka z Poznania, to działający na rynku od 1990 r. dystrybutor oraz przedstawiciel marek sportowych premium, specjalizujący się w ofercie związanej z narciarstwem. Jego główną marką jest S’portofino, multibrand odzieżowy oferujący dostęp do ponad 120 marek premium.

SAT, dzięki umowie z Avallon MBO, dołączy do pozostałych 9 spółek portfelowych funduszu, co zagwarantuje spółce know-how ułatwiający zmiany organizacyjne i pełną profesjonalizację bieżących działań. Planowana jest rozbudowa modelu sprzedaży omnichannel za granicą, w tym otwarcie flagowych sklepów S’portofino w prestiżowych lokalizacjach.

Zakres prac prawników DZP obejmował kompleksową obsługę prawną SAT sp. z o.o. w tym przygotowanie, negocjowanie i podpisanie dokumentacji transakcyjnej. Klientowi doradzał multidyscyplinarny zespół kierowany przez Partnera Jakuba Wieszczeczyńskiego w składzie: Małgorzata Adamska, Associate i Cezary Pernet, Associate z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć, Łukasz Górzny, Senior Associate z Praktyki Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, Tomasz Leszczewski, Senior Tax Manager z Praktyki Podatkowej oraz Michał Nita, Associate z Praktyki IP&TMT.

Bądź na bieżąco z DZP