Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

Kancelaria DZP doradzała CV Sciences, amerykańskiemu liderowi w obszarze wykorzystania produktów roślinnych do zapewnienia dobrostanu konsumentów, w pierwszej akwizycji na rynku europejskim. Spółka przejęła Cultured Foods, polskiego producenta i dystrybutora alternatywnej żywności wegańskiej, zapewniając tym samym swoim wyrobom dostęp do europejskiego rynku oraz nowe kanały dystrybucji.   

CV Sciences to wiodąca firma z obszaru wellness specjalizująca się w nutraceutykach i żywności pochodzenia roślinnego. Jej czołowa marka – PlusCBD – oferuje wyroby i suplementy diety wykorzystujące ekstrakty konopne, które do tej pory dostępne były tylko w Stanach Zjednoczonych. Dzięki transakcji nasz klient nie tylko poszerzy zasięg swoich produktów, ale także zyska uznanego na rynku partnera i rozbuduje portfolio swojej marki. Zakup Cultured Foods to także możliwość wprowadzenia wegańskich produktów polskiej marki na rynek amerykański.

DZP, działając we współpracy z kancelarią Procopio, odpowiadało za przeprowadzenie badania due diligence polskiej spółki oraz kompleksowe doradztwo transakcyjne po stronie CV Sciences.

Projekt po stronie DZP prowadził multidyscyplinarny zespół, którego liderami byli: Bartosz Marcinkowski, Sylwia Kuca, Hubert Kawałek i Dagmara Kajca-Szydło. Doradcy z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć wspierani byli w obszarach z zakresu IP przez Michała Nitę, w kwestiach dotyczących ochrony środowiska przez Macieja Białka oraz w zakresie prawa pracy przez Justynę Tyc-Brzosko i Magdalenę Stępień. Za kwestie podatkowe odpowiadali Tomasz Leszczewski i Joanna Kociołek-Ziemba.

Bądź na bieżąco z DZP