Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

DZP wspiera proces objęcia akcji innowacyjnej spółki biotechnologicznej

03.04.2024

Klientem DZP była spółka eCapital kontrolowana przez Michała Lacha, doświadczonego inwestora, założyciela K2 Internet oraz współtwórcy Audioteki i eTutora. Nasi eksperci wspierali inwestora w zawarciu umowy z NanoGroup S.A. dotyczącej objęcia akcji na łączną kwotę 5,1 mln zł, po 1,05 zł za walor. Umowa inwestycyjna stanowi element planu zapewniającego finansowanie w perspektywie roku.

NanoGroup planuje w tym okresie przeprowadzenie pięciu autotransplantacji potwierdzających skuteczność technologii NanOX - systemu do przechowywania i przepływu krwi przez organy przedłużających przydatność organów do przeszczepienia. Zakończenie realizacji umowy inwestycyjnej przewidywane jest na początek 2025 r.

Spółka, w którą zainwestował klient DZP, jest firmą biotechnologiczną wykorzystującą innowacyjne rozwiązania z obszaru nanotechnologii do rozwiązania najważniejszych potrzeb medycyny. Prowadzi badania w obszarach profilaktyki nowotworowej, wczesnej diagnostyki i rehabilitacji onkologicznej koncentrując się na badaniach nad substytutem krwi ludzkiej i celowanych terapiach przeciwnowotworowych. Rozwiązania, nad którymi pracuje NanoGroup są efektem przełomowych badań prof. Tomasza Ciacha w dziedzinie nanocząstek, których wysoki potencjał rynkowy pozwolił zdobyć firmie finansowanie czołowych lokalnych funduszy VC.

Doradztwo w ramach tego projektu wpisuje się także w realizację programu DZP Future, w ramach, którego eksperci DZP wspierają rozwój nowatorskich inicjatyw oraz najbardziej obiecujących przedsiębiorstw charakteryzujących się wysokim potencjałem wzrostu łącząc je z siecią aniołów biznesu współpracujących z kancelarią.

Za doradztwo na rzecz inwestującego, w tym przygotowanie umowy transakcyjnej, odpowiedzialni byli Katarzyna BiardaMaciej Goszczyk oraz Maciej Zajda z Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych.

 

Bądź na bieżąco z DZP