Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Webinarium: Whistleblowing z ustawą czy bez ustawy?

21.10.2021

Autorzy:

Prof. dr hab. Marcin Matczak
Dr Anna Partyka-Opiela
Julia Besz

Praktyka:

Life Sciences

Specjalizacje:

Doradztwo regulacyjne i legislacja
Compliance

17 grudnia mija termin implementacji Dyrektywy o ochronie sygnalistów. Po długim oczekiwaniu projekt Ustawy o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa trafił do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów. Jego ostateczne brzmienie mamy poznać do końca IV kwartału 2021 r. Istnieje zatem ryzyko, że przepisy nie zostaną przyjęte przed datą wyznaczoną w Dyrektywie. Wówczas zacznie ona obowiązywać bezpośrednio.

O przewidywanych konsekwencjach takiej sytuacji opowiedzą 21 października Marcin Matczak, Partner, Anna Partyka-Opiela, Partner i szefowa zespołu compliance oraz Julia Besz, Associate.

Podczas spotkania nasi eksperci przedstawią następujące zagadnienia:

  • Bezpośrednie stosowanie Dyrektywy – co oznacza dla organizacji? Skutki ewentualnego braku polskiej ustawy dla przedsiębiorców i sektora publicznego.
  • Dlaczego kanały centralne mogą nie wystarczyć? Nowe stanowisko Komisji Europejskiej i interpretacja zapisów Dyrektywy. Konsekwencje dla grup kapitałowych.
  • Jak łatwo zrealizować wszystkie obowiązki regulacyjne w obszarze whistleblowingu? E-Platforma DZP dla sygnalistów.

Dlaczego warto wziąć udział w spotkaniu?

Omówione zostaną konsekwencje, jakie niesie za sobą ewentualny brak transpozycji Dyrektywy, z uwzględnieniem różnic między skutkami dla sektora prywatnego i publicznego. Umożliwi to podjęcie świadomych decyzji co do realizowania obowiązków wynikających z regulacji europejskich. Przybliżymy również funkcjonalności narzędzia dla sygnalistów przygotowanego przez DZP, pokazując, jak w efektywny i nieskomplikowany organizacyjnie sposób sprostać nowym wymogom prawnym.

Spotkanie odbędzie 21 października o godz. 12.00 na platformie MS Teams. Aby zgłosić chęć udziału, należy wypełnić załączony formularz. Rejestracja trwa do 20 października. Udział w webinarze jest bezpłatny i możliwy po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia przez organizatorów.

Bądź na bieżąco z DZP