18.01.2024
Autorzy:
Praktyki:
Specjalizacje:
Paweł Rudolf weźmie udział w charakterze panelisty w sesji poświęconej cyberbezpieczeństwu w kontekście implementacji rozporządzenia DORA w polskim sektorze bankowym.
Rozwój technologii cyfrowych oraz kwestie cyberbezpieczeństwa niosą za sobą liczne zagrożenia dla sektora usług finansowych. Odpowiedzią na nowe wyzwania na poziomie unijnym jest rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/2554 w sprawie operacyjnej odporności cyfrowej sektora finansowego (ang. Digital Operational Resilience Act - DORA).
DORA nakłada na instytucje rynku finansowego szereg obowiązków z obszaru compliance oraz zarządzania ryzykiem związanym z nadzorem nad systemami informatycznymi. Rozporządzenie wymaga także przeprowadzenia przez podmioty z sektora bankowego audytu obecnych rozwiązań i dostosowania ich do nowych wymogów.
Kwestie zapobiegania ryzyku operacyjnemu oraz procedur związanych z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy w odniesieniu do bankowości spółdzielczej to jeden z tematów tegorocznego Konwentu na rzecz Współpracy i Rozwoju Polskiej Bankowości Spółdzielczej, który odbędzie się w dniach 17‑18 stycznia.
Paweł Rudolf, Counsel z Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych, podczas drugiego dnia wydarzenia weźmie udział w sesji „Cyberbezpieczeństwo, AML, DORA – wnioski dla Banków Spółdzielczych”, podczas którego wygłosi prelekcję „Rozporządzenie DORA – implementacja w polskim sektorze bankowym”. Paweł opowie o metodach wdrożenia i dostosowania organizacji do nowych wymogów.
Konferencja organizowana jest przez Związek Banków Polskich, Spółdzielczą Grupę Bankową oraz Grupę BPS.
Szczegóły dotyczące spotkania znajdują się na stronie wydarzenia.