Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Festiwal Rodzin Biznesowych 2024 | Spotkanie 19-20 kwietnia

19.04.2024

Autorzy:

Piotr Andrzejczak
Joanna Wierzejska
Maciej Zajda
Katarzyna Wójcik

Praktyka:

Podatki
Rynki Kapitałowe i Instytucje Finansowe

Specjalizacje:

Prawo podatkowe
Prawo spółek
Prawo umów
Prywatni przedsiębiorcy i inwestorzy

W ciągu najbliższych kilku lat aż 3/4 firm rodzinnych w Polsce zostanie przekazanych następnemu pokoleniu – tak wynika z badań prowadzonych przez Instytut Biznesu Rodzinnego. Oznacza to, że przedsiębiorcy prowadzący własny biznes wkrótce będą musieli podjąć dalsze kroki dotyczące funkcjonowania ich firm. Zmiana pokoleniowa to jednak jedno z największych wyzwań przed którymi stoją firmy rodzinne, tym bardziej, że dotyczy nie tylko członków familii, ale także pracowników i klientów.

  • Jak zadbać o emocje każdego członka rodziny w procesie sukcesji?
  • Jak zaprojektować struktury ładu rodziny dla dobrej przyszłości rodziny biznesowej?
  • Czy fundacja rodzinna rozwiąże wszystkie problemy rodziny biznesowej?

Festiwal Rodzin Biznesowych, organizowany przez IBR, to przestrzeń, gdzie w otoczeniu natury i gronie społeczności Family Business, własiciele firm nie tylko uzyskają odpowiedź na powyższe zagadnienia, ale przede wszystkim będą mogli wymienić się swoim doświadczeniem w przekazywaniu wiedzy, władzy i własności w oparciu o wspólnie wypracowane wartości.  

Na festiwal składają się 3 wiosenne spotkania edukacyjno-warsztatowe odbywające się w województwie dolnośląskim, wielkopolskim i mazowieckim oraz konferencja zamykająca w Warszawie, którym towarzyszyć będzie szereg wydarzeń online przed i po konferencjach.

Kancelaria DZP została Partnerem festiwalu, a nasi eksperci wezmą marytoryczny udział we wszystkich spotkaniach, w trakcie których podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie prawnych i podatkowych aspektów działalności biznesowej, budowania struktur korporacyjnych w firmach rodzinnych i zakładaniu fundacji rodzinnych.

Na pierwszej z cyklu konferencji, która odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia w hotelu Herbarium k. Inworocłwia, Maciej Zajda, Senior Associate, lider projektu DZP Future, naszkicuje obraz polskiego rynku innowacji i inwestycji w tzw. wczesnej fazie. Podczas prezentacji „Inwestycje w startupy; nowe perspektywy dla firm rodzinnych” podpowie w jaki sposób inwestycje w startupy mogą przyczynić się do rozwoju biznesu rodzinnego, zarówno poprzez np. venture building, akwizycje, dywersyfikację technologii, jak i poprzez budowanie kompetencji sukcesorów, wzmacnianie pozytywnego wizerunku firmy czy rozwój sieci kontaktów.

W drugiej części spotkania Joanna Wierzejska, Partner z Praktyki Podatkowej oraz Piotr Andrzejczak, Partner z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć poprowadzą warsztat „Strukturyzacja firmy rodzinnej w kontekście działalności bieżącej i sukcesji”, w ramach którego opowiedzą m. in. o tym, jak ochronić majątek rodzinny i jak można wykorzystać prostą spółkę akcyjną w biznesie rodzinnym. 

W ostatniej części konferencji Maciej Zajda i Katarzyna Wójcik, Associate z Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych, spotkają się z uczestnikami, aby podczas warsztatu: „Firmy rodzinne jako aniołowie biznesu. Pożyczka konwertowalna, jako nieskomplikowana i bezpieczna forma inwestowania w startupy i rozwój majątku rodzinnego” opowiedzieć o tej atrakcyjnej dla inwestycji w startupy formie prawnej. Podczas warsztatów przybliżą podstawowe mechanizmy i standardowe postanowienia stosowane w tego typu umowach pożyczki. 

Już teraz zapraszamy też na kolejne spotkania w ramach festiwalu, zaplanowane na 10-11 maja (Hotel Las Woda w Wildze) oraz 17-18 maja (Zamek Topacz k. Wrocławia), o których będziemy informować w najbliższym czasie. 

Więcej informacji na stronach organizatora.

Bądź na bieżąco z DZP