Czym są skuteczne rozwiązania prawne?

Przewodnik Prawo Zamówień Publicznych w Polsce

Przewodnik Prawo Zamówień Publicznych w Polsce

07.12.2022

Autorzy:
Marcin Krakowiak
Katarzyna Kuźma
Tomasz Michalczyk
Wojciech Hartung
Michał Gajdek

Polski rynek zamówień publicznych − szanse i bariery dla zagranicznych wykonawców

Polski rynek zamówień publicznych jest wart około 300 mld zł (ok. 500 mld DKK) rocznie. Każdego roku polscy zamawiający udzielają około 130 000 zamówień na podstawie przepisów Prawa zamówień publicznych. Znaczną część tych zamówień pozyskują podmioty zagraniczne, które są szczególnie aktywne w takich sektorach jak energetyka, obronność czy ochrona zdrowia.

Jednakże wejście na ten niezwykle atrakcyjny rynek może być dla wielu podmiotów zagranicznych trudnym procesem, ze względu na liczne bariery prawne i organizacyjne. Z myślą w szczególności o duńskich organizacjach, zespół zamówień publicznych kancelarii DZP, we współpracy z Ambasadą Królestwa Danii, przygotował przewodnik, w którym kompleksowo omawia polski system zamówień publicznych oraz cały przebieg procedury przetargowej.

Wsparcie zagranicznych podmiotów ubiegających się o zamówienia publiczne w Polsce

Przewodnik ma na celu:

  • upowszechnienie wśród zagranicznych podmiotów praktycznej wiedzy na temat rynku zamówień publicznych w Polsce,
  • przeprowadzenie przedsiębiorców przez całą procedurę przetargową, tj. od momentu powstania zamiaru udzielenia zamówienia przez instytucję publiczną, aż do zawarcia umowy z wybranym wykonawcą.

Nasi eksperci podpowiadają również, w jaki sposób wykonawcy mogą skuteczniej ubiegać się o zamówienia publiczne w Polsce oraz jak powinni postępować, aby uniknąć formalnych lub proceduralnych błędów zwiększających koszty wejścia na nowy rynek.

Przewodnik jest w szczególności dedykowany dla podmiotów zagranicznych zainteresowanych uczestnictwem w procesie zamówień publicznych w Polsce oraz tych, które mają już pierwsze doświadczenie na naszym rynku i chcą skuteczniej powalczyć o kolejne zamówienia.

Publikacja powstała w języku angielskim. W celu pobrania przewodnika prosimy kliknąć w poniższy link i wypełnić formularz.

Bądź na bieżąco z DZP