Domański Zakrzewski Palinka

Aktualności

W maju 2017 roku, grupa ekspertów z Zakładu Postępowania Karnego na Wydziale Prawa i Administracji UW, przygotowała Raport z analizy postępowań karnych prowadzonych w stosunku do członków władz statutowych podmiotów gospodarczych, w których zapadły prawomocne wyroki uniewinniające lub umarzające.

26 lipca współorganizowaliśmy spotkanie inaugurujące współpracę administracji publicznej z organizacjami branżowymi nad stworzeniem kodeksu postępowania dla podmiotów sektora ochrony zdrowia dotyczącym ochrony danych osobowych. Koordynatorem prac nad zbiorem przepisów był Piotr Najbuk, nasz ekspert w zakresie ochrony zdrowia i Associate w Praktyce Life Sciences.

We współpracy z Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego utworzyliśmy nowy program podyplomowy "Zarządzanie w sektorze farmaceutycznym". Staraliśmy się stworzyć najbardziej kompleksowy na rynku program doskonalący praktyczne umiejętności zarządzania projektami w obszarze medycznym, R&D, prawnym, market access, marketingowym i sprzedażowym. Pierwsza edycja programu już tej jesieni!

31 lipca zostanie wydana II część "Vademecum ABI. Przygotowanie do roli Inspektora Ochrony Danych", której współautorem jest nasz ekspert z zakresu danych osobowych - Michał Kluska.

Miło nam poinformować, iż Tomasz Darowski, Partner Praktyki Infrastruktury i Energetyki został Przewodniczącym Komitetu ds. prawnych, celnych i podatkowych w Polsko-Ukraińskiej Izbie Gospodarczej.

Miło nam poinformować, że 1 lipca 5 prawników od lat związanych z naszą kancelarią dołączyło do grona Partnerów.

Niezwykle miło nam poinformować, że 27 czerwca Bartosz Marcinkowski, Partner Praktyce Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć, uzyskał stopień doktora nauk prawnych. Bartosz obronił pracę doktorską pt. "Administracyjnoprawne zagadnienia odpowiedniości poziomu ochrony danych osobowych na przykładzie amerykańskiego prawa federalnego".

Na rynku ukazały się właśnie nowe - odpowiednio czwarte i piąte - wydania publikacji z serii "Duże Komentarze Becka", tj. "Kodeks postępowania administracyjnego. Komentarz" oraz "Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Komentarz", których współautorem jest Piotr Gołaszewski, Associate związany z Praktyką Nieruchomości w kancelarii DZP.

Na rynku coraz wyraźniej widać potrzebę wdrażania przez organizacje zewnętrznych systemów obsługi zgłoszeń nieprawidłowości (systemy whistleblowing dla sygnalistów). Obowiązek ich posiadania i utrzymywania mają m.in. firmy z sektora finansowego. Zapowiedzi Ministerstwa Sprawiedliwości i UOKiK wskazują, że za chwilę powstanie regulacja, która może nałożyć taki obowiązek na szerszy krąg podmiotów.

Z przyjemnością informujemy, że w ramach Praktyki Postępowań Spornych DZP wyodrębniliśmy Zespół Prawa Karnego. Pracami zespołu kieruje dr Hanna Gajewska-Kraczkowska, która wraz z Rafałem Karbowniczkiem, który dołączył do nas w maju, i Agnieszką Żebrowską, zajmować się będzie doradztwem prawnym w dziedzinie postępowań karno-gospodarczych (white-collar crime, czyli przestępstwa "białych kołnierzyków").

Tegoroczna edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach była dla naszej kancelarii bardzo satysfakcjonująca. Ponownie mieliśmy okazję współtworzyć wydarzenie, które jest istotne dla rozwoju polskiej gospodarki i daje impulsy do nowych projektów biznesowych. Uczestniczyliśmy w wielu owocnych dyskusjach zarówno z panelistami, jak i uczestnikami Kongresu.

Do Zespołu Prawa Żywnościowego naszej kancelarii, na stanowisko Counsel, dołączyła Monika Zagrajek - specjalistka w zakresie prawa żywnościowego ze szczególnym uwzględnieniem aspektów związanych z suplementami diety, żywnością wzbogacaną oraz żywnością specjalnego przeznaczenia.

20 kwietnia dziennik Rzeczpospolita po raz kolejny nagrodził największe i najlepsze kancelarie prawnicze. Z przyjemnością informujemy, że nasza kancelaria ponownie znalazła się w ścisłej czołówce rankingu zajmując 2. miejsce w kategorii ogólnej liczby prawników pracujących w firmie oraz 3. miejsce pod względem liczby adwokatów i radców prawnych.

Serdecznie polecamy najnowszą książkę wydaną przez Instytut Biznesu Rodzinnego, której mamy przyjemność być patronem i współautorem. "Narodziny Firmy Rodzinnej" to kompendium wiedzy na temat operujących w Polsce firm rodzinnych i sukcesji. Redaktorzy opracowania - Adrianna Lewandowska (IBR), Piotr Andrzejczak (DZP) i Maciej Stradomski (CMT Advisory) - skupili wokół siebie zespół ekspertów z dziedziny prawa, finansów, psychologii i doradztwa strategicznego.

Właśnie ukazała się nowa edycja publikacji i rankingu Legal 500 EMEA. Mamy przyjemność poinformować, że DZP jest liderem w kategoriach: Public Law i Dispute Resolution, a jako Leading Individuals zostali wskazani - Julita Zimoch-Tuchołka w kategorii Insurance i Paweł Grzejszczak w kategorii Energy and natural resources. Rafał Hajduk, który dołączył do zespołu naszej kancelarii z początkiem kwietnia, jest także rekomendowany jako Leading Individual. 

Niezwykle miło nam poinformować, że 11 kwietnia Wojciech Hartung, Counsel w Praktyce Infrastruktury i Energetyki, uzyskał tytuł doktora nauk prawnych. Wojciech obronił z wyróżnieniem pracę doktorską pt. "Samodzielność podstawowej jednostki samorządu terytorialnego w organizacji i świadczeniu usług komunalnych z perspektywy prawa europejskiego oraz krajowego porządku prawnego". 

Właśnie ukazała się rozszerzona, czyli europejska, część rankingu Chambers and Partners. Uzupełnieniem opublikowanych w marcu wyników Global Guide, jest Europe Guide, gdzie zarówno kancelaria DZP, jak i nasi eksperci zostali ponownie wyróżnieni.

Z przyjemnością informujemy, iż DZP zostało partnerem merytorycznym Akademii Leona Koźmińskiego w ramach nowej specjalizacji studiów "Innovation Management", która została uruchomiona w semestrze letnim 2017 w Katedrze Zarządzania. Jest to specjalizacja dla studentów polskich i zagranicznych, na magisterskich studiach stacjonarnych oraz niestacjonarnych, a zajęcia są prowadzone w języku angielskim.

Miło nam poinformować, iż z początkiem kwietnia do grona Partnerów naszej kancelarii dołączył Rafał Hajduk. Rafał będzie kierował zespołem doradztwa dla sektora energetycznego, który działa w ramach Praktyki Infrastruktury i Energetyki prowadzonej przez Marcina Krakowiaka. Wraz z Rafałem do Praktyki dołączył Grzegorz Filipowicz, Senior Associate, a także prawnicy na stanowisku Associate: Natalia Jankowska, Anna Konopka oraz Mateusz Koszel. Nowi członkowie zespołu łączą siły z Partnerem Pawłem Grzejszczakiem, uznanym ekspertem w zakresie doradztwa prawnego dla sektora energetycznego.

Wczoraj wieczorem Polityka Insight ogłosiła wyniki drugiej edycji Rankingu kancelarii regulacyjnych 2017. Miło nam poinformować, że nasza kancelaria została wyróżnia w 5 spośród 6 kategorii.