Jak pracuje mój partner prawny?

Aktualności.

Jak uniknąć przypadków korupcji i nadużyć w firmie? - system zgłaszania

14.06.2017

Na rynku coraz wyraźniej widać potrzebę wdrażania przez organizacje zewnętrznych systemów obsługi zgłoszeń nieprawidłowości (systemy whistleblowing dla sygnalistów). Obowiązek ich posiadania i utrzymywania mają m.in. firmy z sektora finansowego. Zapowiedzi Ministerstwa Sprawiedliwości i UOKiK wskazują, że za chwilę powstanie regulacja, która może nałożyć taki obowiązek na szerszy krąg podmiotów.

Jako kancelaria działająca niezależnie od organizacji, oferujemy uruchomienie i obsługę systemu zgłaszania przypadków korupcji i nadużyć wraz z analizą prawną zgłoszeń dla podmiotów publicznych i prywatnych. Mamy wieloletnie doświadczenie w budowaniu tego typu rozwiązań. Jako kancelaria prawna, jak żaden inny podmiot gwarantujemy poufność i anonimowość. Dodatkowo, zastosowane w programie mechanizmy i rozwiązania stworzone przez pracowników naukowych, zapewniają bezpieczeństwo informacji oraz zbieranych danych.

Nasza oferta obejmuje wdrożenie systemu w sposób kompleksowy, co oznacza, że wraz z uruchomieniem programu informatycznego, przygotowywane są dopasowane indywidualnie dla danej organizacji, procedury zgłaszania i postępowania z zebranymi informacjami.

Zapewniamy pełną obsługę raportów - poprzez ich identyfikację, ocenę ryzyka i analizę prawną - zarówno dla zgłaszającego jak i dla kierownictwa organizacji. Zajmujemy się wyjaśnianiem zdarzeń lub samego podejrzenia oraz przeprowadzamy audyty, mające na celu wyjaśnienie skali nadużyć oraz stwierdzenie zakresu odpowiedzialności.

Więcej na temat Systemu Zgłaszania Korupcji i Nadużyć można znaleźć TUTAJ.

Zapraszamy do kontaktu z Anną Partyką-Opielą.

Bądź na bieżąco z DZP