Co nowego?

Wspieramy rozwój startupów!

Wspieramy rozwój startupów – DZP partnerem studiów SGH dla młodych przedsiębiorców

17.08.2022

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie wraz z InCredibles i Kulczyk Investments utworzyły studia Master of Business Administration for Startups, pierwszy w Polsce kierunek MBA prowadzony w formule online. Studia stanowią połączenie wiedzy akademickiej z programem mentorskim InCredibles Sebastiana Kulczyka i są skierowane do młodych przedsiębiorców działających w środowisku startupów. Dwuletni program realizowany jest w języku polskim i angielskim przez wykładowców i trenerów, a także praktyków biznesowych.

Podczas kursu studenci będą mogli zdobywać wiedzę o funkcjonowaniu biznesu, analizując przypadki polskich i międzynarodowych firm wspólnie z ich założycielami. To także doskonała okazja do nawiązania kontaktów i wymiany innowacyjnych pomysłów z mentorami i potencjalnymi inwestorami, wspierania rodzących się idei i pobudzania ich dzięki pracy w zmieniających się zespołach pod opieką wykładowców.

Partnerami merytorycznymi SGH MBA for Startups Online są akademicy z Carlson School of Management University of Minnesota oraz praktycy biznesowi, oprócz DZP, Google, fundusz Inovo vc oraz Singularity University.

Inicjatorką współpracy DZP z organizatorami kierunku jest Aleksandra Auleytner, Szef Praktyki IP&TMT, która wraz z Maciejem Zajdą, liderem projektu DZP Future wspierającego polskie startupy, są odpowiedzialni za przygotowanie przedmiotu Prawne aspekty tworzenia i funkcjonowania startupów.

Nasi eksperci przybliżą uczestnikom studiów m.in.: istotne klauzule i zasady negocjowanie term sheet/umowy inwestycyjnej, formy prawno-organizacyjne i modele finansowania startupów, kwestie własności przemysłowej w ich działalności, zasady tworzenia i rozliczania programów motywacyjnych, zasady opodatkowania spółek i ulg dla venture capital oraz proces negocjowania i wykonywania umów w obrocie własnością intelektualną.

Obecnie trwa nabór do II edycji studiów. Szczegółowe informacje oraz formularz rekrutacyjny są dostępne na stronie kierunku.

Bądź na bieżąco z DZP