Czy partner prawny może być ekspertem w mojej branży?

Prof. Adam Opalski dołącza do zespołu kancelarii Domański Zakrzewski Palinka

Prof. Adam Opalski dołącza do zespołu kancelarii Domański Zakrzewski Palinka

04.05.2023

Z początkiem maja do zespołu kancelarii DZP dołączył prof. dr hab. Adam Opalski, który, jako Of Counsel, wzmocni Praktykę Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć.

Adam Opalski jest radcą prawnym z ponad 20-letnim doświadczeniem w obszarze prawa handlowego, prawa prywatnego międzynarodowego i prawa cywilnego. Specjalizuje się w prawie spółek ze szczególnym uwzględnieniem problematyki corporate finance, corporate governance, restrukturyzacji oraz międzynarodowego i europejskiego prawa spółek.

W swojej karierze doradzał wiodącym polskim i międzynarodowym firmom przy transakcjach fuzji i przejęć, ze szczególnym uwzględnieniem spółek z sektora bankowego oraz ubezpieczeniowego. Wspierał także przedsiębiorców w największych sporach korporacyjnych i licznych postępowaniach arbitrażowych. Ma także bogate doświadczenie w opracowywaniu struktury pierwszych ofert publicznych (IPO) i wsparciu w debiutach na Głównym Parkiecie GPW.

Ponadto Adam Opalski jest profesorem nauk prawnych i kierownikiem Katedry Międzynarodowego Prawa Prywatnego i Handlowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. To autor, współautor i redaktor ponad 100 publikacji naukowych poświęconych tematyce prawa handlowego, m.in. wiodącego komentarza do Kodeksu spółek handlowych, „Systemu Prawa Prywatnego” czy monografii dotyczących prawa grup spółek, europejskiego prawa spółek, rady nadzorczej spółki akcyjnej oraz instytucji kapitału zakładowego.

Pracował również nad nowelizacją KSH wprowadzającą do polskiego systemu prawnego instytucję prostej spółki akcyjnej. Za swoje osiągnięcia naukowe był wielokrotnie wyróżniany przez władze uczelni, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz prestiżowego publikatora naukowego „Państwo i Prawo”. Za swoje osiągnięcia naukowe był wielokrotnie nagradzany przez władze uczelni oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jego rozprawa habilitacyjna otrzymała także wyróżnienie w prestiżowym konkursie miesięcznika „Państwo i Prawo” organizowanym przez Komitet Nauk Prawnych PAN. Był także stypendystą Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta, Max Planck Institute for Comparative and International Private Law w Hamburgu, Fundacji na rzecz Nauki Polskiej oraz Deutscher Akademischer Austauschdienst.

- Cieszymy się, że do naszego zespołu dołączył tak uznany prawnik jak Adam Opalski. Naszym niezmiennym celem jest dostarczanie klientom optymalnych rozwiązań, a dzięki doświadczeniu i wiedzy Adama będziemy mogli zapewnić im dodatkowe wsparcie eksperta z szeroką perspektywą biznesową popartą najwyższej klasy ekspertyzą naukową  – podkreśla Krzysztof Zakrzewski, Partner Zarządzający oraz Szef Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.

Bądź na bieżąco z DZP