Jak pracuje mój partner prawny?

Aktualności.

Program Mentoringowy Fundacji Innovations Hub jest przestrzenią łączącą młodych, ambitnych przedsiębiorców i studentów, którzy chcą zacząć działać w środowisku startupowym z doświadczonymi mentorami wspierającymi przygotowanie najbardziej obiecujących projektów. Udział w programie to dla uczestników szansa na rozwój oraz weryfikację ich pomysłu, a także możliwość zdobycia wiedzy z zakresu inwestycji, prowadzenia startupu i pozyskiwania finansowania.

W programie wyszczególniono trzy kategorie, w ramach których uczestnicy przygotowali projekty konkursowe:

  • InnovateIT dla startupów proponujących rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa, technologii blockchain, rozwiązań chmurowych oraz sztucznej inteligencji.
  • MedBiz dla innowacyjnych rozwiązań w obszarze ochrony zdrowia oraz tych skupiających się na biotechnologii, weterynarii i bio druku 3D.
  • Green Innovations dla projektów skoncentrowanych na ochronie środowiska oraz kwestiach związanych ze zrównoważonym rozwojem.

Partnerem merytorycznym tegorocznej edycji programu jest DZP. Liderem projektu po stronie DZP był Maciej Zajda, ekspert z zakresu VC zaangażowany w program  DZP Future łączący obiecujące startupy z inwestorami i funduszami. Prawnicy DZP zapewnili uczestnikom programu mentoringowego wsparcie prawne poprzez konsultacje na etapie planowania projektu m.in. w zakresie pozyskiwania finansowania, wymogów regulacji właściwych dla konkretnego obszaru działania startupu i dalszego rozwoju inicjatywy. Z ramienia DZP w program zaangażowani byli również: Katarzyna Wójcik z Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych, Karolina Kulikowska-Gruszecka, Martyna Gruszka i Michał Nita z Praktyki IP&TMT, Daniel Chojnacki z Zespołu Ochrony Środowiska oraz Marek Paluch, Magdalena Wojtkowiak i Dagmara Lukosek z Praktyki Life Sciences.

Kilkumiesięczną pracę młodych founderów zwieńczy finał, do którego komisja, na podstawie dokumentów inwestycyjnych i pitcha, zakwalifikuje najlepsze zespoły, które będą miały okazję przedstawić swoje projekty podczas uroczystej gali finałowej zaplanowanej na 21 czerwca. Ponadto Jury wybierze także zwycięski zespół oraz laureatów programu.

Szczegóły dotyczące programu są dostępne na stronie organizatora.

Bądź na bieżąco z DZP