Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka doradzała panu Maciejowi Sadowskiemu, twórcy i właścicielowi spółki Magodent sp. z o.o. przy sprzedaży pakietu 80% udziałów na rzecz Grupy LUX MED.

Magodent działa na rynku od 1996 r., w Warszawie od 2008 r. Prowadzi dwa szpitale specjalizujące się w leczeniu pacjentów z chorobami onkologicznymi, a także ambulatoryjną placówkę onkologiczną, przyjmując rocznie około 60 tys. pacjentów. W 2015 r. Magodent zawarł najwyższy kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia spośród podmiotów prywatnych.

Transakcja nabycia pakietu 80% udziałów Magodent umożliwi Grupie LUX MED objęcie pacjenta onkologicznego opieką na każdym etapie - od podstawowej opieki zdrowotnej, diagnostyki poprzez leczenie onkologiczne, aż po dalsze prowadzenie go po zakończonym leczeniu. Transakcja jest jednym z najważniejszych wydarzeń na rynku medycznym w 2015 r. i największą w tym roku akwizycją na rynku opieki zdrowotnej.

Eksperci kancelarii DZP doradzali kompleksowo w zakresie obsługi transakcji sprzedaży pakietu udziałów, w tym w szczególności przy przygotowaniu i negocjowaniu dokumentacji transakcyjnej.

W obsługę transakcji zaangażowani byli przede wszystkim prawnicy z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć, w ramach której projekt koordynowali Robert Niczyporuk i Przemysław Furmaga, a w bieżące prace zaangażowani byli Adam Pawlisz i Andrzej Dunikowski. Ponadto, przy transakcji doradzali także Anna Okła-Woźniak (Praktyka Nieruchomości), Agata Mierzwa (Praktyka Prawa Pracy), Tomasz Kaczyński (Praktyka Life Sciences) oraz Tomasz Kalicki (Praktyka Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych).

Wyłącznym doradcą finansowym po stronie sprzedającego była firma Upper Finance Med Consulting.

 

Bądź na bieżąco z DZP