Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

Nasi eksperci z Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych i Praktyki Podatkowej doradzali Intrum przy wejściu w nowy segment wierzytelności zabezpieczonych.

Transakcja objęła zakup przez fundusz inwestycyjny Intrum portfeli wierzytelności zabezpieczonych hipotecznie wraz z przejęciem przez spółkę serwisową Intrum zespołu specjalistów posiadających unikalne kompetencje do obsługi wierzytelności tego rodzaju oraz narzędzia niezbędne do uruchomienia towarzyszących procesów. Transakcją objęte były także wierzytelności niezabezpieczone. W transakcji uczestniczyło po stronie sprzedającej i kupującej w sumie 9 podmiotów.

Nasze doradztwo transakcyjne w tym projekcie obejmowało kompleksową obsługę prawną transakcji po stronie kupujących, w tym przygotowanie dokumentacji transakcyjnej oraz wsparcie w negocjacjach i sfinalizowaniu transakcji.

DZP konsekwentnie wspiera Intrum w budowaniu pozycji lidera w branży zarządzaniem wierzytelnościami. W 2017 roku uczestniczyliśmy w transakcji połączenia Intrum Justitia i firmy Lindorff. W 2020 roku doradzaliśmy Intrum przy wejściu w nowy segment wierzytelności zabezpieczonych.

Z ramienia DZP klientowi doradzał zespół prawników z Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji FinansowychMagdalena Skowrońska, Partner, Piotr Jackowski, Senior Associate, oraz Tomasz Kalicki, Senior Associate oraz doradcy z Praktyki PodatkowejJoanna Wierzejska, Partner oraz Grzegorz Sprawka, Senior Tax Manager. Prawników transakcyjnych wspomagali eksperci z pozostałych 9 praktyk i 40 specjalizacji tworzących DZP.

Bądź na bieżąco z DZP