Zaufani doradcy?

DZP doradzało OW Proton w przejęciu kliniki in vitro

DZP doradzało OW Proton w przejęciu kliniki in vitro

20.05.2024

Klientem DZP był OW Proton, spółka działająca w obszarze usług finansowych i doradczych, kontrolowana przez Marka Jutkiewicza, doświadczonego polskiego przedsiębiorcę i inwestora.

Przy wsparciu naszych ekspertów, OW Proton nabył większościowy pakiet w spółkach: Medistica Ginekologia + Płodność – nowoczesnej klinice leczenia niepłodności, oferującej specjalistyczne procedury rozrodu wspomaganego, w tym IVF oraz Medistica Medycyna + Piękno – klinice medycyny estetycznej, dermatologii i kosmetologii.

Oba podmioty są częścią Medistica Medical Group, dynamicznie rozwijającej się rodzinnej grupy medycznej, która została założona w 1995 roku przez dr n. med. Mirosława Szlachcica, uznanego eksperta z zakresu ginekologii i położnictwa i endokrynologii.

Poza umową sprzedaży udziałów, wspólnicy podpisali długoletnią umowę o współpracy.

Doradztwo DZP obejmowało kompleksową obsługę prawną transakcji, w tym strukturyzację transakcji, przeprowadzenie badania due diligence, wsparcie w negocjacjach, pełnym przygotowaniu dokumentacji i zamknięciu transakcji.

Projekt po stronie klienta DZP realizował multidyscyplinarny zespół prowadzony przez Przemysława Lacha, a nadzorowany i wspierany przez Roberta Niczyporuka. W skład zespołu wchodzili Jakub Rurka, z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć, Grzegorz Sprawka i Joanna Kociołek-Ziemba z Praktyki Podatkowej oraz Zuzanna Zapotoczna i Mateusz Mądry z Praktyki Life Sciences. W obszarze nieruchomości doradzały Julia Łysik oraz Anna Okła-Woźniak, a w przedmiocie ochrony danych osobowych klienta wspierał Mateusz Jankowski.

Bądź na bieżąco z DZP