Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Wpływ sankcji międzynarodowych na branżę energetyczną i przemysłową

30.08.2022

Autorzy:

Dr Wojciech Hartung
Dr Anna Partyka-Opiela
Aneta Szmidt
Jakub Dydak

Praktyka:

Infrastruktura i Energetyka
Life Sciences

Specjalizacje:

Energetyka i surowce energetyczne
Europejskie prawo gospodarcze
Obronność i przemysł kosmiczny
Compliance

Szeroki zakres sankcji międzynarodowych nakładanych na Rosję i Białoruś sprawia, że obecnie jest to temat, na który musi zwracać uwagę każdy przedsiębiorca. Ustawa o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego choć obowiązuje od 16 kwietnia tego roku, nadal rodzi wiele wątpliwości po stronie polskich firm.

Ze względu na ograniczenie zasobów takich jak węgiel, ropa czy gaz ziemny oraz ich znaczenie dla rosyjskiej gospodarki w szczególnej sytuacji znajdują się teraz przedsiębiorcy z branży energetycznej oraz przemysłowej. W związku z tym, w celu wyjaśnienia wątpliwości związanych ze stosowaniem przepisów ww. ustawy, wraz z portalem Dla Energetyki, przygotowaliśmy specjalne szkolenie.

Wydarzenie, które poprowadzą Anna Partyka-Opiela, Partner i Szefowa zespołu compliance, Wojciech Hartung, Counsel z Praktyki Infrastruktury i Energetyki, Aneta Szmidt, AML Manager oraz Jakub Dydak, Associate z zespołu compliance, odbędzie się w formule online 30 sierpnia w godzinach 9.00-16.00.

Podczas spotkania nasi eksperci wyjaśnią, jakim sankcjom mogą podlegać przedsiębiorcy działający w przemyśle i energetyce, oraz jak powinni się zabezpieczyć przed ich naruszeniem.

Szczegółowy program szkolenia oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie wydarzenia.

Bądź na bieżąco z DZP