Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

 • Warsztaty "Praktyk zamówień publicznych w grupie kapitałowej"

  16.12.2014 16 i 17 grudnia w hotelu Sheraton w Warszawie, odbędą się warsztaty pt. "Praktyk zamówień publicznych w grupie kapitałowej". Jednym z prelegentów będzie Michał Bagłaj, Senior Associate w Praktyce Infrastruktury i Energetyki, który poprowadzi prezentację pt. "Praktyka łączenia zamówień w ramach grupy kapitałowej".

  cały tekst

 • Konferencja "Wsparcie sprzedaży i obsługi klienta z wykorzystaniem systemów CRM"

  09.12.2014 9 grudnia w Warszawie odbędzie się konferencja pt."Wsparcie sprzedaży i obsługi klienta z wykorzystaniem systemów CRM", podczas której prezentację pt. "Ustawa o prawach konsumenta – nowe zasady prowadzenie Infolinii" poprowadzi Jakub Kubalski, Associate w Praktyce IP&TMT.

  cały tekst

 • Warsztaty "Prawo konkurencji - najnowsze zmiany i aktualne problemy"

  04.12.2014 W dniach 4-5 lutego w Hotelu Sheraton w Warszawie odbędą sie warsztaty pt. "Prawo konkurencji - najnowsze zmiany i aktualne problemy". W czasie spotkania prezentację pt. "Audyt prawny a naruszenie prawa konkurencji" wygłosi Marta Balcerowska, Associate w Praktyce Life Sciences kancelarii DZP.

  cały tekst

 • Nowe obowiązki konsultantów w ochronie zdrowia

  04.12.2014 4 grudnia zapraszamy Państwa na seminarium, którego tematem będzie "Ujawnianie korzyści – nowe obowiązki konsultantów w ochronie zdrowia. Compliance w ochronie zdrowia".

  cały tekst

 • II Ogólnopolska Konferencja Prawa Pracy

  01.12.2014 W dniach 1-2 grudnia w Hotelu Mercure Warszawa Centrum (1 grudnia) i w Digital Knowledge Village (2 grudnia) odbędzie się II Ogólnopolska Konferencja Prawa Pracy. Pierwszego dnia konferencji, w sesji dot. zwolnień, wystąpi Agata Mierzwa, Senior Associate w Praktyce Prawa Pracy, która przedstawi temat "Jak uniknąć pułapek prawnych przy zwolnieniach indywidualnych na podstawie ustawy o zwolnieniach grupowych?"

  cały tekst

 • Seminarium "Wyzwania i perspektywy rozwoju dla branży ochrony zdrowia w 2015"

  27.11.2014 Serdecznie zapraszamy na cykl seminariów biznesowych, których tematem będą wyzwania i perspektywy rozwoju dla branży ochrony zdrowia w 2015 roku oraz aspekty prawne i zmiany regulacyjne w placówkach medycznych. Spotkania odbędą się w Warszawie (27 listopada), Wrocławiu (2 grudnia) i Poznaniu (3 grudnia). Spotkania poprowadzą specjaliści z Praktyki Life Sciences kancelarii DZP - dr Anna Partyka-Opiela, Michał Czarnuch, Piotr Najbuk i Jan Pachocki.

  cały tekst

 • Konferencja „Zamówienia publiczne i inwestycje budowlane w prawie i orzecznictwie”

  27.11.2014 27 i 28 listopada w hotelu Sheraton w Warszawie, odbędzie się konferencja pt. "Zamówienia publiczne i inwestycje budowlane w prawie i orzecznictwie". Kancelaria DZP jest Patronem tego wydarzenia, a prezentacje wygłoszą eksperci z kancelarii - Tomasz Darowski, Partner w Praktyce Infrastruktury i Energetyki - prezentacja "Prawnie dopuszczalne zmiany umowy zawartej o realizację zamówienia publicznego (granice dopuszczalnego kompromisu z punktu widzenia zamawiającego publicznego)" oraz Paweł Lewandowski, Partner w Praktyce Postępowań Spornych - prezentacja "Zabezpieczenie roszczeń na wniosek stron umowy o roboty budowlane".

  cały tekst

 • 25. Ogólnopolski Kongres Farmaceutyczny POLFARM

  26.11.2014 26 listopada odbędzie się XXV Ogólnopolski Kongres Farmaceutyczny POLFARM, tym razem pod hasłem "Rok 2015 w branży farmaceutycznej - szanse i zagrożenia".

  cały tekst

 • Seminarium "Grupa Kapitałowa - relacje i regulacje współpracy między spółkami dominującymi i zależnymi"

  24.11.2014 W dniach 24-25 listopada w Hotelu Hilton w Warszawie odbędzie się seminarium "Grupa Kapitałowa - relacje i regulacje współpracy między spółkami dominującymi i zależnymi". Pierwszego dnia seminarium swój panel pt. "Nadzór nad funkcjonowaniem spółek należących do grupy kapitałowej" poprowadzi Przemysław Furmaga, Senior Associate z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć.

  cały tekst

 • III Ogólnopolska Konferencja Compliance

  24.11.2014 24-25 listopada, Stow. Compliance Polska zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Compliance. Prezentację "Bancassurance i Rekomendacja U" wygłosi Julita Zimoch-Tuchołka.

  cały tekst

 • IV Central Eastern Europe Fraud and Risk Conference

  24.11.2014 W dniach 24-25 listopada w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbędzie się IV edycja konferencji pt. "Central & Eastern Europe Fraud & Risk". Pierwszego dnia konferencji Paweł Paradowski, Partner z Praktyki Postępowań Spornych, zaprezentuje temat "Zawiadomienie organów ścigania o wykrytym przestępstwie- prawo czy obowiązek?"

  cały tekst

 • Warsztaty "Odpowiedzialność członków zarządu i rad nadzorczych w energetyce i przemyśle energochłonnym"

  20.11.2014 20 listopada, w hotelu Radisson Blu Sobieski w Warszawie, odbędą sie warsztaty "Odpowiedzialność członków zarządu i rad nadzorczych" dla przedsiębiorstw energetycznych i energochłonnych mających strategiczne znaczenie dla gospodarki. Kancelaria DZP jest Partnerem Prawnym wydarzenia, a prezentacje wygłoszą specjaliści - dr Hanna Gajewska-Kraczkowska, Robert Niczyporuk, Katarzyna Radzewicz i Paweł Suchocki.

  cały tekst

 • 6 Kongres Świata Przemysłu Farmaceutycznego

  18.11.2014 W dniach 18-20 listopada w Airport Hotel Okęcie w Warszawie odbędzie się 6 Kongres Świata Przemysłu Farmaceutycznego. Pierwszego dnia Kongresu w ramach bloku tematycznego "Uwarunkowania prawne działalności farmaceutycznej" swoją prezentację pt. "Nowelizacja Prawa Farmaceutycznego i jej wpływ na branżę" wygłosi Tomasz Kaczyński, Senior Associate z Praktyki Life Sciences.

  cały tekst

 • Warsztaty "Znakowanie żywności w świetle rozporządzenia 1169/2011"

  17.11.2014 W dniach 17-18 listopada w Digital Knowledge Village w Warszawie odbędą się warsztaty pt. "Znakowanie żywności w świetle rozporządzenia 1169/2011". Temat "Kiedy produkt przestaje być bezpieczny? – wycofanie produktów z rynku, wymagania i możliwe rozwiązania" przedstawi Tomasz Kaczyński, Senior Associate w Praktyce Life Sciences naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Konferencja "Postępowanie arbitrażowe"

  06.11.2014 Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w konferencji "Postępowanie arbitrażowe", która odbędzie się 6 listopada na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Organizatorami wydarzenia są Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie oraz Katedra Prawa Gospodarczego i Handlowego na WPiA UŁ. Kancelaria DZP jest Patronem konferencji, a prelekcje w czasie wydarzenia poprowadzą m.in. Partnerzy w Praktyki Postępowań Spornych naszej kancelarii - Józef Palinka i Paweł Lewandowski.

  cały tekst

 • Śniadanie biznesowe "Nowe zasady znakowania żywności"

  05.11.2014 Serdecznie zapraszamy na cykl śniadań biznesowych, których tematem będą nowe zmiany znakowania żywności. Spotkania odbędą się w biurach kancelarii DZP we Wrocławiu (5 listopada), Warszawie (6 listopada) i Poznaniu (13 listopada). Spotkania poprowadzą specjaliści w zakresie regulacji żywnościowych kancelarii DZP.

  cały tekst

 • Polsko-Niemieckie Forum Prawa i Gospodarki 2014

  05.11.2014 5 listopada odbędzie się Polsko-Niemieckie Forum Prawa i Gospodarki, w tym roku pod hasłem "Polska i Niemcy - zjednoczone w compliance". W tym roku wystąpią Julita Zimoch-Tuchołka oraz Joanna Schubel.

  cały tekst

 • Konferencja "Knowledge Management Solutions"

  29.10.2014 29 października w Warszawie, w budynku Millenium Plaza Golden Floor, odbędzie się konferencja pt. "Knowledge Management Solutions. Jak zdiagnozować czego właściwie poturbuje nasza firma?".  W czasie konferencji, prelekcję pt. "Prawa autorskie i tajemnica przedsiębiorstwa - legalne korzystanie z dokumentów w ramach systemów knowledge management" poprowadzi Jakub Kubalski, Associate w Praktyce IP&TMT.

  cały tekst

 • X Forum Rynku Zdrowia

  23.10.2014 W dniach 23-24 października w Hotelu Sheraton w Warszawie odbędzie się, już po raz dziesiąty, Forum Rynku Zdrowia. Kancelaria DZP jest Partnerem wydarzenia, a w czasie spotkania - w sesji tematycznej pt. "Polityka lekowa i przemysł farmaceutyczny w Polsce" udział weźmie dr hab. Marcin Matczak, Szef Praktyki Life Sciences w kancelarii DZP.

  cały tekst

 • Seminarium "Co nowego w zamówieniach czyli o kolejnej nowelizacji Prawa zamówień publicznych"

  23.10.2014 23 października wraz z Polsko-Hiszpańską Izbą Gospodarczą, zapraszamy do udziału w seminarium pt. "Co nowego w zamówieniach czyli o kolejnej nowelizacji Prawa zamówień publicznych". Spotkanie będzie doskonałą okazją do dyskusji nad nowelizacją ustawy Prawo zamówień publicznych z 29 sierpnia 2014 r., która wejdzie w życie 19 października br. i jej praktycznym znaczeniu dla przedsiębiorców uczestniczących w postępowaniach o zamówienie publiczne.

  cały tekst

 • II Forum Działów Administracji

  23.10.2014 W dniach 23-24 października w Sound Garden Hotel w Warszawie odbędzie się II Forum Działów Administracji - Nowoczesne i praktyczne narzędzia prowadzenia administracji w firmach. Pierwszego dnia Forum prezentację pt. "Procedury ochrony mienia firmy i regulowania odpowiedzialności pracowników" przedstawi Agata Mierzwa, Senior Associate z Praktyki Prawa Pracy.

  cały tekst

 • Konferencja "Compliance II. Zamówienia publiczne"

  20.10.2014 20 października odbędzie się konferencja "Budowa zaufania do rynku kapitałowego" - "Compliance II. Zamówienia publiczne". W jednym z paneli weźmie udział Anna Partyka-Opiela.

  cały tekst

 • Desayuno en la Asociación Empresarial Eólica en Madrid

  16.10.2014 El próximo 16 de octubre, junto con la Asociación Empresarial Eólica, les invitamos al desayuno de trabajo titulado "El sector eólico en Polonia. El camino hacia una regulación estable".

  cały tekst

 • International Estate Planning Summit 2013

  15.10.2014 15 października w Seehof w Szwajcarii odbędzie się międzynarodowa konferencja pt. "International Estate Planning Summit 2013". W spotkaniu weźmie udział Joanna Wierzejska, Szef Praktyki Podatkowej w kancelarii DZP, która wystąpi z prezentacją "Compliant Estate Planning Solutions for Polish High Net Worth Individuals and Corporations from Inbound and Outbound Perspectives".

  cały tekst

 • VII Forum Rynku Spożywczego i Handlu

  15.10.2014 W dniach 15-16 października w Warszawie odbędzie się Forum Rynku Spożywczego i Handlu. DZP jest Partnerem wydarzenia, a w czasie spotkania, w sesjach tematycznych, udział wezmą eksperci kancelarii.

  cały tekst

 • XVIII Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON

  13.10.2014 W dniach 13-14 października w Poznaniu odbędzie się XVIII edycja Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON. W czasie spotkania, 13 października, Wojciech Hartung i Daniel Chojnacki, eksperci z Praktyki Infrastruktury i Energetyki kancelarii DZP, wystąpią z prelekcjami: "Możliwość świadczenia usług z zakresu gospodarki odpadami przez spółki komunalne – teoria in-house w prawie unijnym i w prawie polskim" oraz "Mniej azotu i fosforu, czyli konieczność modernizacji blisko 300 oczyszczalni w związku z nowym rozporządzeniem Ministra Środowiska".

  cały tekst

 • Konferencja "Bancassurance – praktyczne aspekty zastosowania Rekomendacji U i wytycznych KNF"

  07.10.2014 W dniach 7-8 października w Hotelu Westin w Warszawie odbędzie się konferencja "Bancassurance – praktyczne aspekty zastosowania Rekomendacji U i wytycznych KNF". Pierwszego dnia wydarzenia Julita Zimoch-Tuchołka, Partner z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć, wystąpi z prezentacją pt. "Nowe obowiązki banków w relacjach z klientami w świetle wytycznych Rekomendacji U".

  cały tekst

 • 41 Międzynarodowa Konferencja i Wystawa PIKE 2014

  06.10.2014 W dniach 6-8 października w hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi, odbędzie się 41 Międzynarodowa Konferencja i Wystawa PIKE 2014. Podczas drugiego dnia wydarzenia będzie miał miejsce panel dyskusyjny pt. "Kradzież własności intelektualnej w internecie – skutki i metody przeciwdziałania", w którym weźmie udział Wojciech Dziomdziora, Counsel z Praktyki IP&TMT. Nasz ekspert będzie także uczestniczył w dyskusji pt. "Łańcuch wartości w prawie autorskim na różnych polach eksploatacji", która odbędzie się 8 października.

  cały tekst

 • Los consorcios compuestos por empresas españolas en Polonia

  01.10.2014 El día 1 de octubre en nuestro despacho se celebrará el seminario "Los consorcios compuestos por empresas españolas en Polonia. Aspectos legales y fiscales". El evento se realizará en inglés.

  cały tekst

 • Seminarium "Konsorcja tworzone przez przedsiębiorców hiszpańskich w Polsce"

  01.10.2014 1 października w Centrum Konferencyjnym Dago odbędzie się seminarium pt. "Konsorcja tworzone przez przedsiębiorców hiszpańskich w Polsce – kluczowe zagadnienia prawne i podatkowe".

  cały tekst

 • Śniadanie biznesowe "Podstawowa problematyka praw konsumentów w kontekście implementacji dyrektywy 2011/83/UE"

  30.09.2014 30 września wraz z Polsko-Hiszpańską Izbą Gospodarczą, zapraszamy do udziału w śniadaniu biznesowym pt. "Podstawowa problematyka praw konsumentów w kontekście implementacji dyrektywy 2011/83/UE w Polsce". Spotkanie będzie doskonałą okazją do dyskusji i nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

  cały tekst

 • Problemática básica de los derechos de los consumidores

  25.09.2014 Junto con la Cámara de Comercio Polaco Española, les invitamos al desayuno "Problemática básica de los derechos de los consumidores en el contexto de la transposición de la directiva 2011/83/UE".

  cały tekst

 • II Kongres Kuratorski "Kuratorzy sądowi w służbie społeczeństwu – efekty i oczekiwania"

  25.09.2014 W dniach 25-26 września w Warszawie odbędzie się II Kongres Kuratorski "Kuratorzy sądowi w służbie społeczeństwu – efekty i oczekiwania". Podczas Kongresu prelekcję pt. "Ocena projektowanych zmian ustroju Kuratorskiej Służby Sądowej" wygłosi Hanna Gajewska- Kraczkowska, Counsel z Praktyki Postępowań Spornych.

  cały tekst

 • Konferencja "Ubezpieczenia - Nowoczesne kanały komunikacji i ich efektywność w sprzedaży - technologia i prawo"

  25.09.2014 25 września w Warszawie podczas III edycji konferencji "Ubezpieczenia - Nowoczesne kanały komunikacji i ich efektywność w sprzedaży - technologia i prawo", swoją prelekcję pt. "Ubezpieczenia - Nowoczesne kanały dystrybucji ubezpieczeń a ustawa o pośrednictwie ubezpieczeniowym i nowa ustawa o prawach konsumenta" poprowadzi Julita Zimoch-Tuchołka, Partner z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć.

  cały tekst

 • Kongres Warsaw International Media Summit

  24.09.2014 W dniach 24 i 25 września w Hotelu Westin w Warszawie odbędzie się Kongres Warsaw International Media Summit. Pierwszego dnia wydarzenia moderatorem panelu "Telewizja Cyfrowa – krajobraz po bitwie? Koniec świata telewizji płatnych?" będzie Wojciech Dziomdziora, Counsel z Praktyki IP&TMT. Podczas panelu poruszone zostaną tematy wpływu telewizji cyfrowej na rynek oraz trendów jakie pojawią się na rynku na przełomie kilku najbliższych lat.

  cały tekst

 • 2. edycja seminarium "Druga młodość w pracy. Wyzwania związane z wiekiem pracowników"

  24.09.2014 24 i 25 września, w warszawskim biurze naszej kancelarii, odbędą się kolejne dwie edycje "Śniadania z prawem pracy". Współorganizujemy je z firmą Mercer Polska. Na wrześniowych spotkaniach skupimy się na aktualnych trendach demograficznych na rynku pracy i związanych z nimi wyzwaniach dla pracodawców. Prezentacje poprowadzą Agata Mierzwa i Łukasz Kuczkowski z Praktyki Prawa Pracy DZP oraz Krzysztof Nowak, Partner w Mercer.

  cały tekst

 • Konferencja "Instrukcja ruchu i eksploatacji sieci przesyłowej i dystrybucyjnej"

  17.09.2014 W dniach 17-18 września w Hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się konferencja "Instrukcja ruchu i eksploatacji sieci przesyłowej i dystrybucyjnej - najnowsze zmiany i istniejące problemy". Pierwszego dnia wydarzenia, panel pt. "IRiESD i jej wpływ na funkcjonowanie w zakładach przemysłowych" poprowadzi Katarzyna Radzewicz, Senior Associate z Praktyki Infrastruktury i Energetyki.

  cały tekst

 • Konferencja "Sieci szerokopasmowe"

  10.09.2014 10 września w Hotelu Sheraton w Warszawie podczas Spotkania Liderów 2014 odbędzie się konferencja "Sieci Szerokopasmowe". Prezentację wprowadzającą do dyskusji  - "Wdrożenie Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014 -2020 – wybrane zagadnienia prawne i ekonomiczne" - poprowadzi Aleksandra Auleytner, Szef Praktyki IP&TMT.

  cały tekst

 • XXIV Forum Ekonomiczne w Krynicy

  02.09.2014 W dniach 2-4 września w Krynicy Zdrój odbędzie się XXIV Forum Ekonomiczne: Pokryzysowy świat – czas nowych liderów. Z ramienia naszej kancelarii w wydarzeniu wezmą udział dr hab. Marcin Matczak (moderator panelu "Jakość otoczenia prawnego a atrakcyjność inwestycyjna Polski" w ramach Forum Ochrony Zdrowia, którego kancelaria DZP jest Partnerem Merytorycznym) oraz dr Marek Świątkowski (panel "Prywatni przedsiębiorcy i sukcesja").

  cały tekst

 • XVIII Konferencja "Kompleksowa gospodarka odpadami"

  02.09.2014 W dniach 2-4 września w GrandHotel Tiffi w Iławie odbędzie się 18. edycja konferencji "Kompleksowa gospodarka odpadami". W czasie konferencji prezentację pt. "SIWZ jako ważne narzędzie kształtowania standardów gospodarowania odpadami w gminie" wygłosi Daniel Chojnacki, ekspert w zakresie ochrony środowiska. 

  cały tekst

 • Letnia szkoła budowania współpracy i nadzoru w Grupie Kapitałowej

  26.08.2014 W dniach 26-27 sierpnia w Hotelu Haffner w Sopocie odbędzie się seminarium pt. "Letnia szkoła budowania współpracy i nadzoru w Grupie Kapitałowej". Drugiego dnia spotkania prezentację pt. "Współpraca w grupie spółek, uprawnienia, wymiana informacji, dokumentacja korporacyjna" przedstawi Robert Niczyporuk, Partner z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć.

  cały tekst

 • Letnia Szkoła Biura Zarządu i Rady Nadzorczej

  09.07.2014 W dniach 9-11 lipca w Hotelu Haffner w Sopocie odbędą się warsztaty "Letnia Szkoła Biura Zarządu i Rady Nadzorczej. Certyfikowany menedżer ds. obsługi władz spółki i zarządzania organizacją procesów wewnętrznych". 10 lipca prezentację pt. "Nadzór w spółce" przedstawi Partner z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć - Robert Niczyporuk.

  cały tekst

 • Warsztaty "Nowe prawo konsumenckie"

  25.06.2014 W dniach 25-26 czerwca w Digital Knowledge Village w Warszawie odbędą się warsztaty "Nowe prawo konsumenckie - Najważniejsze zmiany dotyczące obowiązków sprzedawcy, e-handlu, reklamacji i umów zawieranych na odległość". Prezentację pt. "Zawieranie umów przez telefon – dotychczasowe przepisy oraz zmiany" przedstawią eksperci z Praktyki IP&TMT kancelarii DZP - Rafał Kłoczko, Associate oraz Jakub Kubalski, Associate.

  cały tekst

 • Warsztaty "Praktyk prawa konsumenckiego w bankowości"

  23.06.2014 W dniach 23-24 czerwca w Hotelu Sheraton w Warszawie, odbędą się warsztaty pt. "Praktyk prawa konsumenckiego w bankowości". Prezentację "Dobre praktyki zawierania umów o kredyt konsumencki” przedstawi ekspert z Praktyki IP&TMT kancelarii DZP, Jakub Kubalski.

  cały tekst

 • Konferencja "Ustawa refundacyjna – teraźniejszość i przyszłość. Dyskusja środowisk"

  12.06.2014 12 czerwca zapraszamy Państwa do udziału w konferencji pt. "Ustawa refundacyjna – teraźniejszość i przyszłość. Dyskusja środowisk", która odbędzie się w Hotelu Westin w Warszawie. Organizatorem spotkania, które będzie dobrą okazją do dyskusji o ustawie refundacyjnej, jest Praktyka Life Sciences kancelarii DZP.

  cały tekst

 • Konferencja "Reklama, oznakowania, oświadczenia suplementów diety"

  12.06.2014 12 czerwca w Centrum Konferencyjnym Golden Floor Millenium Plaza w Warszawie, odbędzie się konferencja pt. "Reklama, oznakowania, oświadczenia suplementów diety". Prezentację "Oznakowanie suplementów diety. Najczęstsze wątpliwości oraz planowane zmiany w przepisach" poprowadzi Michał Tracz, Prawnik w Praktyce Life Sciences.

  cały tekst

 • Konferencja "Umowy na rynku energetycznym i gazowym, na gruncie prawa energetycznego i istniejących problemów"

  12.06.2014 W dniach 12-13 czerwca w Hotelu Sheraton w Warszawie, odbędzie się konferencja pt. "Umowy na rynku energetycznym i gazowym, na gruncie prawa energetycznego i istniejących problemów". Prezentację "Wpływ zmian prawa energetycznego na umowy energetyczne – aktualizacja umów po nowelizacji prawa energetycznego" poprowadzi Katarzyna Radzewicz, Senior Associate w Praktyce Infrastruktury i Energetyki kancelarii DZP.

  cały tekst

 • Konferencja "LNG Polsce i Europie. Nowy model rynku gazu"

  03.06.2014 3 czerwca w Hotelu Polonia Palace odbędzie się Konferencja "LNG w Polsce i Europie. Nowy model rynku gazu". W spotkaniu udział wezmą eksperci z Praktyki Infrastruktury i Energetyki kancelarii DZP - Katarzyna Radzewicz, Senior Associate, która przedstawi temat "Uwarunkowania prawne zmiany dostawcy gazu ziemnego z perspektywy odbiorcy przemysłowego" oraz Przemysław Zdrajkowski, Associate, który wystąpi z prezentacją pt. "Uwarunkowania i obowiązki środowiskowe związane z transportem, regazyfikacją i obrotem LNG".

  cały tekst

 • Konferencja "Reklama leków Rx"

  29.05.2014 29 maja w Centrum Konferencyjnym Golden Floor Millenium Plaza w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Reklama leków Rx". Prezentację pt. "Zasady prowadzenia reklamy produktów leczniczych Rx. Dotychczasowe doświadczenia i wyzwania na przyszłość" poprowadzi Michał Tracz, Prawnik w Praktyce Life Sciences.

  cały tekst

 • Seminarium "Druga młodość w pracy. Wyzwania związane z wiekiem pracowników"

  29.05.2014 29 maja, tym razem w Poznaniu, odbędzie się kolejne seminarium z prawem pracy organizowane wspólnie przez kancelarię DZP i firmę Mercer Polska. Tym razem skupimy się na aktualnych trendach demograficznych na rynku pracy i związanych z nimi wyzwaniach dla pracodawców. Prezentacje poprowadzą Bogusław Kapłon, Szef Praktyki Prawa Pracy w DZP oraz Krzysztof Nowak, Partner w Mercer.

  cały tekst

 • I Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych

  28.05.2014 28 i 29 maja w Centrum Concordia Design w Poznaniu odbędzie się Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych "Wdzięczni za wczoraj, odpowiedzialni za jutro. Profesjonalizacja zarządzania firm rodzinnych."

  cały tekst

 • Seminarium "Pomoc publiczna i usługi w ogólnym interesie gospodarczym w relacjach jst i podmiotów zależnych"

  27.05.2014 27 maja w Centrum Konferencyjnym Golden Floor w Warszawie odbędzie się seminarium pt. "Pomoc publiczna i usługi w ogólnym interesie gospodarczym w relacjach jednostek samorządu terytorialnego i podmiotów zależnych". W spotkaniu udział wezmą eksperci z Praktyki Infrastruktury i Energetyki kancelarii DZP - Aleksandra Auleytner, Wojciech Hartung i Anna Glapa.

  cały tekst

 • Ogólnopolska Konferencja Operatorów Komunikacji Elektronicznej

  26.05.2014 W dniach 26-28 maja w Centrum Kongresowym Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się "Ogólnopolska Konferencja Operatorów Komunikacji Elektronicznej". W wydarzeniu weźmie udział Wojciech Dziomdziora, Counsel w Praktyce IP&TMT, który poprowadzi wykład wprowadzający do panelu "Prawo autorskie - kto zarabia a kto traci? Łańcuch wartości w obrocie gospodarczym prawami autorskimi". Mec. Dziomdziora weźmie również udział w panelu "Regulacje rynku telekomunikacyjnego i medialnego – regulować czy deregulować?"

  cały tekst

 • Konferencja "Ustawa węglowodorowa. Rozpoznawanie oraz wydobywanie gazu i ropy w Polsce"

  21.05.2014 21 maja w Hotelu Westin w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Ustawa węglowodorowa. Rozpoznawanie oraz wydobywanie gazu i ropy w Polsce". W spotkaniu weźmie udział Daniel Chojnacki, ekspert w zakresie ochrony środowiska w Praktyce Infrastruktury i Energetyki, który wygłosi prezentację pt. "Działalność w zakresie rozpoznawania i wydobycia węglowodorów a obowiązki wynikające z ustawy węglowodorowej oraz innych przepisów prawa ochrony środowiska".

  cały tekst

 • Konferencja "Wyroby medyczne - projektowane zmiany w ustawie. Obowiązki Regulacje Innowacje"

  21.05.2014 W dniach 21-22 maja w Centrum Konferencyjnym Golden Floor Millenium Plaza w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Wyroby medyczne - projektowane zmiany w ustawie. Obowiązki Regulacje Innowacje". Prezentację pt. "Refundacja wyrobów medycznych" poprowadzi Szymon Łajszczak, Associate w Praktyce Life Sciences.

  cały tekst

 • II Polski Kongres Sporów Sądowych, Mediacji i Arbitrażu 2014

  20.05.2014 20 maja w Hotelu Polonia Palace w Warszawie odbędzie się 2. edycja Polskiego Kongresu Sporów Sądowych, Mediacji i Arbitrażu. Organizatorem tego wydarzenia jest Instytut Allerhanda, a nasza kancelaria jest jego Partnerem. Jednym z prelegentów w czasie Kongresu będzie Paweł Lewandowski, Partner w Praktyce Postępowań Spornych kancelarii DZP, który wystąpi w sesji pt. "Zdatność arbitrażowa i mediacyjna sporów korporacyjnych – czy czeka nas przełom?"

  cały tekst

 • Konferencja "Ustawa o OŹE i inne zmiany w regulacjach prawnych dot. energetyki odnawialnej"

  19.05.2014 19 maja w Hotelu Polonia Palace odbędzie się konferencja "Ustawa o OŹE i inne zmiany w regulacjach prawnych dot. energetyki odnawialnej". W czasie spotkania prezentację pt. "Uwarunkowania przyłączenia instalacji OŹE, w tym mikro- i małych instalacji do sieci elektroenergetycznej" poprowadzi Katarzyna Radzewicz, Senior Associate w Praktyce Infrastruktury i Energetyki kancelarii DZP.

  cały tekst

 • Ogólnopolskie Forum Farmaceutyczne 2014

  16.05.2014 16 maja w Hotelu Courtyard by Marriott w Warszawie odbędzie się 5. Ogólnopolskie Forum Farmaceutyczne. W spotkaniu udział wezmą eksperci Praktyki Life Sciences - Michał Czarnuch, Senior Associate, który przedstawi temat najważniejszych zmian w ustawodawstwie polskim w branży farmaceutycznej oraz Szymon Łajszczak, Associate, który zaprezentuje temat rękojmi należytego prowadzenia apteki w prawie i praktyce.

  cały tekst

 • Ogólnopolski Kongres Praw Pacjenta 2014 r.

  09.05.2014 9 maja w Oxford Tower w Warszawie odbędzie się Ogólnopolski Kongres Praw Pacjenta 2014 r. W spotkaniu udział wezmą eksperci z Praktyki Life Sciences - dr hab. Marcin Matczak, który przedstawi temat "Rok 2014 rokiem wyzwań w obszarze ochrony zdrowia" oraz Piotr Najbuk, który zaprezentuje temat "Jak bronić się przed roszczeniami pacjentów?".

  cały tekst

 • VI Europejski Kongres Gospodarczy

  07.05.2014 W dniach 7-9 maja w Katowicach będzie miał miejsce VI Europejski Kongres Gospodarczy. Nasza kancelaria jest Partnerem tego wydarzenia.

  cały tekst

 • Konferencja "Praktyczna wiedza z zakresu informacji medycznej"

  07.05.2014 W dniach 7-8 maja odbędzie się konferencja "Praktyczna wiedza z zakresu informacji medycznej". Drugiego dnia prelekcję pt. "Produkty z pogranicza – wybór klasyfikacji a komunikacja marketingowa" poprowadzi Michał Tracz, ekspert z Praktyki Life Sciences kancelarii DZP.

  cały tekst

 • Warsztaty "Praktyki przeprowadzania inwestycji w linie wysokiego napięcia"

  28.04.2014 W dniach 28-29 kwietnia w Hotelu Sheraton w Warszawie odbędą sie warsztaty pt. "Praktyki przeprowadzania inwestycji w linie wysokiego napięcia". W spotkaniu udział weźmie Daniel Chojnacki, ekspert w zakresie ochrony środowiska, który przedstawi zagadnienie "Spełnianie wymagań dotyczących ochrony przed polami elektromagnetycznymi".

  cały tekst

 • III Forum Przedsiębiorców "Innowacja drogą do rozwoju"

  24.04.2014 24 kwietnia w hotelu Sheraton w Warszawie spotkają się właściciele firm, liderzy opinii, eksperci oraz praktycy biznesu, którzy będą dyskutować oraz wymieniać się doświadczeniami na temat różnych aspektów innowacyjności i jej znaczenia w rozwoju prywatnej przedsiębiorczości w Polsce.

  cały tekst

 • Forum "Odnawialne Źródła Energii 2014"

  23.04.2014 W dniach 23-24 kwietnia w Hotelu Polonia Palace w Warszawie pod hasłem "Inwestycje, zmiany prawne i finansowanie – hamulec czy bodziec dla zielonych inwestycji" odbędzie się Forum "Odnawialne Źródła Energii 2014". Drugiego dnia Forum prezentację pt. "Rola Komisji Europejskiej w procesie stanowienia polskiego systemu wsparcia OZE" wygłosi Bartosz Marcinkowski, ekspert w zakresie OZE w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Konferencja "Reklama leków OTC 2014 - praktyka oraz najnowsze orzecznictwo"

  23.04.2014 W dniach 23-24 kwietnia w Centrum Konferencyjnym Golden Floor Millenium Plaza w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Reklama leków OTC 2014 - praktyka oraz najnowsze orzecznictwo". Pierwszego dnia spotkania prezentację pt. "Wprowadzenie do reklamy leków OTC" poprowadzi Michał Tracz, Prawnik w Praktyce Life Sciences.

  cały tekst

 • Konferencja "Arbitraż jako instytucja prawna, zjawisko społeczne, usługa dla biznesu"

  10.04.2014 Europejskie Centrum Arbitrażu serdecznie zaprasza na Polskie Forum Arbitrażu, które odbędzie się w dniach 10-11 kwietnia 2014 na Uniwersytecie Warszawskim. 11 kwietnia w Auli d. Biblioteki UW odbędzie się konferencja "Arbitraż jako instytucja prawna, zjawisko społeczne, usługa dla biznesu", w której udział weźmie m.in. Józef Palinka, który wystapi z prezentacją "Doświadczenie polskiej kancelarii w postępowaniach polubownych".

  cały tekst

 • Konferencja "Quo Vadis - Game Developers Conference"

  08.04.2014 W dniach 8-10 kwietnia w Berlinie odbędzie się konferencja "Quo Vadis - Game Developers Conference". W spotkaniu udział weźmie Jakub Kublaski, który będzie panelistą w sesji pt. "Law - The Hidden Dungeon".

  cały tekst

 • Ogólnopolskie Forum Operatorów Telekomunikacyjnych FORTEL

  30.03.2014 W dniach 30 marca - 2 kwietnia w Serocku odbędzie się 5. edycja Ogólnopolskiego Forum Operatorów Telekomunikacyjnych FORTEL. Tytuł tegorocznej edycji brzmi "Jak sobie radzić w świecie cyfrowej konkurencji?" W panelu "Skutki piractwa dla legalnych interesów" udział weźmie Wojciech Dziomdziora, Counsel, wybitny ekspert w zakresie mediów, telekomunikacji i nowych technologii w kancelarii DZP.

  cały tekst

 • Forum Biura Zarządu i Rady Nadzorczej

  27.03.2014 W dniach 27-28 marca w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbędzie się już po raz siódmy "Forum Biura Zarządu i Rady Nadzorczej spółek z o.o. i S.A.  - skuteczność operacyjna i bezpieczeństwo prawne w obsłudze spółki". W spotkaniu wezmą udział eksperci z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć kancelarii DZP - Robert Niczyporuk, Partner oraz Przemysław Furmaga, Senior Associate.

  cały tekst

 • Seminarium "Finansowanie portów i przedsiębiorstw lotniczych"

  27.03.2014 27 marca w Centrum Konferencyjnym Golden Floor w Warszawie odbędzie się seminarium "Finansowanie portów i przedsiębiorstw lotniczych. Nowa perspektywa finansowa UE. Nowe zasady pomocy publicznej". W spotkaniu wezmą udział ekspertki kancelarii DZP w zakresie pomocy publicznej - Aleksandra Auleytner, Partner oraz Anna Glapa, Senior Associate, które zaprezentują temat "Wytyczne UE dotyczące pomocy państwa na rzecz portów lotniczych i przedsiębiorstw lotniczych – aspekty praktyczne – konsekwencje dla otrzymujących i przekazujących pomoc".

  cały tekst

 • Konferencja "„Standardy medyczne w praktyce neonatologicznej i pediatrycznej”"

  21.03.2014 W dniach 21-22 marca w Warszawie odbędzie się II edycja konferencji naukowo-dydaktycznej „"Standardy medyczne w praktyce neonatologicznej i pediatrycznej”". W spotkaniu weźmie udział dr hab. Marcin Matczak, który przedstawi temat "Prawo w medycynie".

  cały tekst

 • Konferencja "Cloud Computing Trends"

  20.03.2014 20 marca w Millenium Plaza Golden Floor w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Cloud Computing Trends". W czasie spotkania prezentację pt. "Prawa autorskie, a aplikacje SaaS, czyli kwestia licencjonowania rozwiązań w chmurze obliczeniowej" wygłosi Janina Ligner-Żeromska, partner w Praktyce IP&TMT.

  cały tekst

 • XIV Sympozjum Świata Telekomunikacji i Mediów

  19.03.2014 W dniach 19-20 marca w hotelu Westin w Warszawie odbędzie się XIV Sympozjum Świata Telekomunikacji i Mediów pod hasłem "3K: Konwergencja – Konkurencja – Konsolidacja". Nasza kancelaria po raz kolejny jest Patronem Merytorycznym tego wydarzenia, a Wojciech Dziomdziora, Counsel w Praktyce IP&TMT, weźmie udział w panelu pt. "Polska na cyfrowej mapie świata".

  cały tekst

 • Konferencja "Reklama produktów leczniczych"

  17.03.2014 W dniach 17-18 marca w Hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Reklama produktów leczniczych". W spotkaniu udział weźmie Michał Tracz, Associate w Praktyce Life Sciences kancelarii DZP, który przedstawi temat "Zasady prowadzenie reklamy w postaci próbek produktów leczniczych".

  cały tekst

 • Konferencja "Problemy interpretacyjne ustawy o odpadach oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach”

  14.03.2014 14 marca na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu odbędzie sie konferencja naukowa "Problemy interpretacyjne ustawy o odpadach oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach". W spotkaniu udział weźmie Wojciech Hartung, Counsel, który przedstawi temat "Rozwiązania zawarte w Ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach w świetle europejskiego systemu zamówień publicznych".

  cały tekst

 • Konferencja "Suplementy diety 2014 w praktyce – w świetle zmian prawa farmaceutycznego"

  11.03.2014 W dniach 11-12 marca w Warszawie odbędzie się konferencja "Annual Registration Summit", a 13 marca organizator wydarzenia przygotował dzień specjalny, którego tematem przewodnim będą suplementy diety - "Suplementy diety 2014 w praktyce – w świetle zmian prawa farmaceutycznego". W spotkaniu udział weźmie Michał Tracz, ekspert z Praktyki Life Sciences kancelarii DZP, który zaprezentuje temat "Reklama suplementów diety oraz FSMP".

  cały tekst

 • Sympozjum "Private Client. Nowa era kompleksowego zarządzania majątkiem klienta"

  06.03.2014 W dniach 6-7 marca w Warszawie odbędzie się II edycja Sympozjum "Private Client. Nowa era kompleksowego zarządzania majątkiem klienta". Drugiego dnia spotkania prezentację pt. "Po właściwej stronie regulacji" poprowadzi Andrzej Foltyn, Szef Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych.

  cały tekst

 • Wykład otwarty "Prowokacja dziennikarska – balansowanie na granicy prawa"

  06.03.2014 6 marca na Wydziale Prawa i Administracji UW odbędzie się wykład otwarty "Prowokacja dziennikarska – balansowanie na granicy prawa", który wygłosi Marek Palczewski. Komentarz do wykładu przedstawi m.in. dr Hanna Gajewska-Kraczkowska, Counsel w kancelarii DZP.

  cały tekst

 • Seminarium "Praktyczne aspekty funkcjonowania serwerowni"

  05.03.2014 5 marca w Warszawie odbędzie się IX edycja seminarium w cyklu Praktyczne aspekty funkcjonowania serwerowni pt. "Czy likwidować Data Center i w jakim zakresie? Własne serwerownie, hosting lub CC?". W czasie spotkania Janina Ligner-Żeromska, Partner w Praktyce IP&TMT wygłosi prelekcję pt. "Różnice w regulowaniu praw autorskich i licencjonowania programów komputerowych w tradycyjnym modelu opartym o funkcjonowanie Data Center oraz przy usługach w środowisku chmury obliczeniowej".

  cały tekst

 • Konferencja "Niska emisja - poważne ryzyko"

  05.03.2014 5 marca w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Niska emisja – poważny problem”. W spotkaniu weźmie udział Daniel Chojnacki, ekspert w zakresie ochrony środowiska, który wystąpi z prelekcją pt. "Niska emisja w polskim i unijnym prawie środowiskowym".

  cały tekst

 • Konferencja "Informatyka i telekomunikacja na kolei"

  04.03.2014 W dniach 4-6 marca w Wiśle odbędzie się 11. edycja konferencji "Informatyka i telekomunikacja na kolei". 5 marca prezentację pt."Uwarunkowania prawne R-GSM" poprowadzą eksperci z Praktyki IP&TMT - Aleksandra Auleytner, Partner i Szef Praktyki oraz Tadeusz Piątek, Counsel.

  cały tekst

 • Konferencja "Zmiany w energetyce 2014"

  04.03.2014 4 marca w Hotelu Polonia Palace w Warszawie odbędzie się konferencja "Zmiany w energetyce 2014". W czasie spotkania prezentacje wygłoszą eksperci z Praktyki Infrastruktury i Energetyki - Katarzyna Radzewicz (Zasady korzystania z systemu wsparcia dla kogeneracji do 2018 i po 2018 roku) oraz Daniel Chojnacki (Implementacja dyrektywy IED do prawa polskiego - założenia nowelizacji ustawy Prawo Ochrony Środowiska).

  cały tekst

 • V Ogólnopolskie Forum Ochrony Zdrowia

  28.02.2014 28 lutego w Hotelu Courtyard Marriott w Warszawie odbędzie się V Ogólnopolskie Forum Ochrony Zdrowia. Kancelaria DZP jest partnerem merytorycznym tego wydarzenia. W czasie spotkania dr hab. Marcin Matczak poprowadzi prezentację "Podsumowanie zmian prawnych w roku 2013 oraz wyzwania dla kadry zarządzającej na rok 2014", a Piotr Najbuk opowie o prawach pacjentów i jak się bronić przed ich roszczeniami.

  cały tekst

 • Konferencja "Termiczne Przekształcanie Odpadów Komunalnych – technologie, realizacja inwestycji, finansowanie"

  27.02.2014 W dniach 27-28 lutego w Białymstoku odbędzie się VI edycja konferencji "Termiczne Przekształcanie Odpadów Komunalnych – technologie, realizacja inwestycji, finansowanie". W panelach dyskusyjnych udział weźmie Wojciech Hartung, Counsel w Praktyce Infrastruktury i Energetyki, który będzie mówił m.in. o próbach racjonalnego wykorzystania istniejących i planowanych TPOK-ów.

  cały tekst

 • Konferencja "Rozwój i funkcjonowanie bancassurance w świetle rekomendacji U"

  21.02.2014 W dniach 23-24 kwietnia w Hotelu Sheraton w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Rozwój i funkcjonowanie bancassurance w świetle rekomendacji U". W spotkaniu weźmie udział Julita Zimoch-Tuchołka, ekspert w zakresie ubezpieczeń w kancelarii DZP, która przedstawi temat "Zakres uprawnień ubezpieczonego w grupowej umowie ubezpieczenia (ze szczególnym uwzględnieniem uprawnień konsumenckich)".

  cały tekst

 • Konferencja "Kierunki zmian w najnowszych regulacjach arbitrażu"

  12.02.2014 12 lutego na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Arbitrażowa pt. "Kierunki zmian w najnowszych regulacjach arbitrażu". W panelu "Czy i jak zmieniać regulacje arbitrażu w Polsce?" udział weźmie Józef Palinka, Szef Praktyki Postępowań Spornych w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Konferencja "Suplementy diety"

  12.02.2014 W dniach 12-13 lutego w Centrum Konferencyjnym Golden Floor Millenium Plaza w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Suplementy diety". Drugiego dnia spotkania prezentację pt. "Czy na pewno suplement diety? Decyzja o kwalifikacji w świetle problematyki produktów z pogranicza" poprowadzi Michał Tracz, Prawnik w Praktyce Life Sciences.

  cały tekst

 • Konferencja "Mobile Summit"

  29.01.2014 29 stycznia w Millenium Plaza Golden Floor w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Mobile Summit". W czasie spotkania prezentację pt. "BYOD – wybrane zagadnienia prawne" wygłosi Jakub Kubalski, Associate w Praktyce IP&TMT.

  cały tekst

 • XIV Ogólnopolski Kongres Energetyczno-Ciepłowniczy POWERPOL

  29.01.2014 W dniach 29-30 stycznia w Hotelu Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym odbędzie się XIV edycja Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL, którego tematem przewodnim będzie "Rok 2014: Perspektywy rozwoju polskiej energetyki". Kongres organizuje Europejskie Centrum Biznesu, a kancelaria DZP jest jego Partnerem Prawnym.

  cały tekst

 • Wyzwania HR w relacji do innych działów w firmie farmaceutycznej

  23.01.2014 23 stycznia w siedzibie naszej kancelarii w Warszawie odbędzie się kolejne Śniadanie z prawem pracy. Tym razem skupimy się na problemach dotykających działy HR w firmach z branży farmaceutycznej.

  cały tekst

 • Konferencja "Knowledge Management - umiejętne wykorzystanie wiedzy kluczem do sukcesu przedsiębiorstwa"

  15.01.2014 15 stycznia w Warszawie odbędzie się 5. edycja konferencji pt. "Knowledge Management - umiejętne wykorzystanie wiedzy kluczem do sukcesu przedsiębiorstwa". W spotkaniu weźmie udział Jakub Kubalski, który przedstawi temat "Prawa autorskie i tajemnica przedsiębiorstwa - legalne korzystanie z dokumentów w ramach systemów elektronicznego obiegu dokumentów".

  cały tekst

Bądź na bieżąco z DZP