Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

Multidyscyplinarny zespół prawników DZP doradzał Samvardhana Motherson Automotive Systems Group BV (Motherson) przy przejęciu 100% udziałów w Dr. Schneider Automotive Polska sp. z o.o. Transakcja na rynku polskim wpisuje się w globalną strategię przejmowania przez Motherson spółek z Grupy Schneider, a jej finalizacja nastąpi po spełnieniu szeregu warunków zawieszających oraz uzyskaniu zgody antymonopolowej od Komisji Europejskiej.

Motherson Group ze spółkami w 41 krajach jest jednym z największych na świecie producentów komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego, a jej przychody za 2022 r. przekroczyły 12 miliardów dolarów.

Dr. Schneider Group jest producentem elektronicznych komponentów i systemów polimerowych, a także dostawcą podzespołów, m.in. dla takich marek jak Jaguar, Audi, Maserati i Daimler. Firma zatrudnia 4.500 pracowników w 7 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Niemczech, Hiszpanii, Polsce, Stanach Zjednoczonych i Chinach.

DZP, działając we współpracy z kancelariami Friedrich Graf von Westphalen (lider projektu), Dentons, Jeantet i Blake Morgan, odpowiadało za due diligence polskiej spółki i doradztwo transakcyjne.

Z ramienia DZP prace nad projektem koordynowała Julita Zimoch-Tuchołka, Partner z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć, którą wsparli prawnicy z tej Praktyki: Magdalena Krzysztoporska, Katarzyna Kwiek i Maurycy Ostaszewski, a także Anna Okła-Woźniak i Julia Łysik z Praktyki Nieruchomości, Bogusław Kapłon, Łukasz Górzny i Sylwester Silski z Praktyki Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, Daniel Chojnacki i Maciej Białek z zespołu ochrony środowiska, Anna Glapa i Aneta Włoszek z Praktyki Infrastruktury i Energetyki oraz Michał Nita z Praktyki IP&TMT.

Bądź na bieżąco z DZP