Jak łączyć potencjał i doświadczenie?

Kancelaria DZP doradzała Daesang Corporation

Nasz klient, południowokoreański producent żywności, w tym największy na świecie producent kimchi, łączy się z Charsznickimi Polami Natury, polską spółką produkującą żywność ekologiczną z kiszonych warzyw i współpracująca z największymi sieciami handlowymi.

W wyniku transakcji nasz klient obejmie 76% udziałów w nowopowstałym polsko-koreańskim przedsiębiorstwie, które wybuduje w Krakowie zakład produkcyjny o wartości ok. 10,6 mln USD (50 mln PLN). Spółka będzie zajmować się produkcją kimchi oraz innych produktów kuchni koreańskiej.

Nasze doradztwo dla Daesang Corporation obejmowało wsparcie w całym procesie realizacji tego przedsięwzięcia, począwszy od jego strukturyzacji, aż po przygotowanie umowy joint venture, regulującej zasady współpracy obydwu przedsiębiorstw.

Klientowi doradzali Przemysław Lach, Associate, i Robert Niczyporuk, Partner, z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć, którzy byli wspierani przez Jarosława Łukawskiego, Partnera, i Jana Siesickiego, Associate, z zespołu prawa konkurencji, Wojciecha Koczarę, Partnera z Praktyki Nieruchomości oraz Joannę Wierzejską, Partnera i Grzegorza Sprawkę, Counsela, z Praktyki Podatkowej.

Bądź na bieżąco z DZP