Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

Multidyscyplinarny zespół ekspertów kancelarii DZP doradzał francuskiej firmie hotelarskiej Algonquin przy zakupie jednego z najbardziej reprezentacyjnych hoteli w Polsce - Hotel Sheraton Kraków. Firma Algonquin zapłaciła za krakowski hotel, który nadal będzie zarządzany pod marką Sheraton, 38 mln EUR. To pierwszy hotel w Europie Środkowej, który kupiła francuska firma.

Asysta kancelarii obejmowała doradztwo prawne oraz podatkowe. W transakcji należało uwzględnić porządek prawny 5 krajów (Polski, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szwajcarii i Belgii). W negocjacjach brało udział 11 kancelarii, 4 firmy doradcze i 2 banki.

Położony naprzeciwko Wawelu hotel został otworzony w 2004 roku. To jeden z najbardziej luksusowych hoteli w Polsce. Na 7 piętrach, rozmieszczonych jest 232 pokoje, bary i restauracja, centrum konferencyjne i wypoczynkowe.

Projektem kierowali Bartosz Marcinkowski, Partner w Praktyce Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć oraz Magdalena Skowrońska, Partner w Praktyce Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych, a w składzie zespołu doradzającego klientowi byli: Paulina Armada-RudnikRafał Surowiec, Sylwia Kuca, Joanna Wierzejska, Szef Praktyki Podatkowej, Krzysztof Dyba, Tomasz Kalicki, Marcin Kuliński, Krzysztof Strzęboszewski, Lech Żyżylewski, Szef Praktyki Nieruchomości i Anna Okła-Woźniak

Bądź na bieżąco z DZP