Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

Kancelaria DZP doradzała Aegis Media (Central Europe & Africa) GmbH, spółce należącej do grupy Dentsu Aegis Network, przy nabyciu większościowego pakietu akcji spółki Socializer SA, jednej z największych i najszybciej rozwijających się agencji social media w Polsce.

W skład holdingu Dentsu Aegis Network w Polsce wchodzi obecnie 6 podmiotów: domy mediowe Carat oraz Vizeum, agencja komunikacji Out-of-Home Posterscope, agencja performance marketingu iProspect, AMNET zajmujący się RTB/Programmatic Buying oraz agencja komunikacji reklamowej Isobar (wcześniej znana jako Hypermedia Isobar). Socializer jest uznawany za jedną z największych agencji social media w Polsce. Zatrudnia 130 osób w Warszawie i Białymstoku i obsługuje w ramach własnej marki m.in. Microsoft, Play i Lotos. Grupa Socializer jest ponadto właścicielem marek Lubię To oraz Socialformance.

W wyniku transakcji Aegis Media nabył ponad 2 mln akcji spółki, reprezentujących ok. 98,98% jej kapitału zakładowego. Kwota transakcji to wstępnie ponad 27,5 mln PLN. Wstępnie, bo jej wartość może ulec podwyższeniu w zależności od wyników Socializera osiąganych w latach 2013-2017.

Doradztwo kancelarii na rzecz Dentsu Aegis Network obejmowało przeprowadzenie badania prawnego grupy Socializer, przygotowanie struktury transakcji i dokumentacji transakcyjnej oraz wsparcie w negocjacjach oraz rozliczeniu transakcji dokonywanej za pośrednictwem domu maklerskiego.

Klientowi doradzali Przemysław Furmaga, Robert Niczyporuk i Maciej Wasilewski z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć, Magdalena Skowrońska, Piotr Jackowski i Maciej Zajda z Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych oraz Agata Mierzwa z Praktyki Prawa Pracy. Na wcześniejszych etapach projektu klientowi doradzali także: Anna Glapa, Grzegorz Sprawka i Rafał Kłoczko.

Bądź na bieżąco z DZP