Czy partner prawny może być ekspertem w mojej branży?

Piotr Orczykowski wraz z zespołem dołącza do DZP

Z przyjemnością informujemy, że z początkiem września do grona Partnerów DZP dołączył Piotr Orczykowski, który wraz z pięcioosobowym zespołem wzmocni ekspertyzę Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych w zakresie doradztwa regulacyjnego oraz transakcyjnego dla podmiotów rynku funduszy inwestycyjnych, alternatywnych spółek inwestycyjnych oraz depozytariuszy.

Piotr jest radcą prawnym od początku kariery związanym z rynkiem kapitałowym. Swoje kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe zdobywał w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego oraz w największym polskim TFI, gdzie kierował zespołem prawnym. W ostatnich latach zarządzał kancelarią prawną działającą w ramach polskiej grupy firm doradczych. Piotr specjalizuje się w obsłudze funduszy i towarzystw funduszy inwestycyjnych. Pracuje również z klientami z segmentu private clients, wpierając ich m.in. w projektach związanych z zarządzaniem prywatnym majątkiem oraz tworzeniem fundacji rodzinnych.

Piotr i jego ludzie są uznanymi ekspertami w obsłudze instytucji rynku kapitałowego. Wniosą cenne doświadczenie i wiedzę, dzięki którym będziemy mogli zaproponować klientom kompleksową ofertę usług na najwyższym poziomie. Energia i dynamizm Piotra świetnie pasuje też do naszego teamu – podkreśla Andrzej Foltyn, Partner, Szef Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych.

Wraz z Piotrem szeregi DZP zasilili również: Joanna Róg-Dyrda, Tomasz Jabłoński, Karol Herbut, Katarzyna Kraciuk oraz Paulina Matynia.

Joanna wesprze prof. Adama Opalskiego, dr. Macieja Goszczyka i Pawła Rudolfa w pracach zespołu regulacyjnego DZP doradzającego podmiotom rynku kapitałowego i instytucjom finansowym oraz świadczącego usługi w obszarze postępowań administracyjnych.

Członkowie zespołu wzmocnią również Praktykę Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych w doradztwie z zakresu produktów i usług finansowych, zrównoważonego finansowania w instytucjach finansowych i spółkach publicznych, w tym w obszarze ESG oraz w segmencie private debt.

Do dotychczasowych projektów zrealizowanych przez zespół można z pewnością zaliczyć doradztwo na rzecz przejmującego kontrolę nad spółkami portfelowymi funduszu inwestycyjnego, którego wartość aktywów pozyskanych od uczestników wynosiła ponad 300 mln zł., przeprowadzenie restrukturyzacji finansowania dłużnego o wartości przekraczającej 200 mln zł., a także uzyskanie precedensowego wpisu do rejestru alternatywnych spółek inwestycyjnych na rzecz funduszu działającego w segmencie venture capital.

 – Cieszymy się, że Piotr razem ze swoim zespołem zdecydował się dołączyć do naszej firmy. Jestem przekonany, że będzie to z pożytkiem zarówno dla naszych klientów jak i tych, którzy już dobrze znają zespół Piotra i wpisuje się w konsekwentny rozwój usług naszej kancelarii – mówi Krzysztof Zakrzewski, Partner Zarządzający DZP.

Bądź na bieżąco z DZP