Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

Kancelaria DZP doradza najstarszemu polskiemu zakładowi farmaceutycznemu TZFPolfa” S.A.przy projekcie budowy inwestycji Centrum Produkcji i Rozwoju Leków Onkologicznych. Będzie to największy zakład produkujący leki onkologiczne w Polsce i w naszej części Europy. Prawnicy DZP doradzali w szczególności przy zawarciu i realizacji umów o roboty budowlane z Budimex S.A. i z Karmar S.A.

W ramach inwestycji o wartości sięgającej 500 mln zł, w budynku o powierzchni 12 tys. m2 powstaną dwie linie produkcyjne, opracowane, skonstruowane i przetestowane przez światowego lidera w projektowaniu i produkcji automatycznych maszyn do wytwarzania i pakowania m.in. farmaceutyków – firmę IMA. Do końca I kwartału 2024 roku spółka planuje uzyskać pozwolenie na użytkowanie nowej fabryki, natomiast uruchomienie pierwszego w Polsce i w naszym regionie Centrum Produkcji i Rozwoju Leków Onkologicznych planowane jest na przełomie lat 2024-2025.

Nowa fabryka leków farmaceutycznych będzie koncentrowała się na produkcji leków przeciwnowotworowych, stosowanych w leczeniu m.in. raka piersi, w ostrej białaczce czy szpiczaku mnogim. Będą tu także produkowane leki wysokoaktywne stosowane w leczeniu chorób grzybiczych, w reumatologii i w anestezjologii, jak również antybiotyki iniekcyjne.

Prawnicy DZP wspierali spółkę TZF Polfa na każdym etapie realizacji inwestycji: począwszy od wyboru wykonawców i zawarcia umowy o roboty budowlane w I etapie projektu z Budimex S.A. oraz umowy o roboty budowlane w II etapie realizowanym przez Karmar S.A. Obecnie doradzamy spółce przy realizacji umowy.

Projekt realizuje interdyscyplinarny zespół kierowany przez Tomasza Darowskiego, Partnera z Praktyki Infrastruktury i Energetyki w składzie: Kamil Pociecha z zespołu budowlanego, Katarzyna Kuźma, Tomasz Michalczyk, Wojciech Hartung z zespołu zamówień publicznych, Anna Glapa z zespołu pomocy publicznej, a także prawnicy z Praktyki Nieruchomości, współkierowanej przez Lecha Żyżylewskiego.

TZF Polfa S.A. to najstarszy zakład farmaceutyczny w Polsce i jeden z najstarszych w Europie, który w tym roku obchodzi 200-lecie swojego istnienia. To właśnie w TZF Polfa S.A. rozpoczęto produkcję pierwszej w kraju penicyliny, która dała początek produkcji polskich antybiotyków. Dziś firma z 30 liniami produkcyjnymi oraz portfolio 50 produktów leczniczych i wyrobów medycznych, inwestuje znaczne środki w rozwój i zatrudnia blisko 900 pracowników.

Bądź na bieżąco z DZP