Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

 • Finansowanie świadczeń zdrowotnych i refundacja leków

  10.12.2015 10 grudnia zapraszamy Państwa na konferencję "Finansowanie świadczeń zdrowotnych i refundacja leków - diagnoza potrzeb priorytetowych", którą organizujemy wspólnie z firmą Sequence.

  cały tekst

 • Współpraca pomiędzy OSD a spółkami obrotu

  09.12.2015 W dniach 9-10 grudnia odbędą się warsztaty "Problematyczne aspekty współpracy pomiędzy OSD a spółkami obrotu", w trakcie których wygłosi wygłosi prelekcję Katarzyna Radzewicz.

  cały tekst

 • III Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej

  08.12.2015 8 grudnia w Golden Floor Plaza w Warszawie odbędzie się III Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej. W wydarzeniu wezmą udział nasi eksperci z Praktyki Life Sciences: Tomasz Kaczyński, Senior Associate oraz Marta Balcerowska, Associate, którzy wygłoszą prelekcję pt. "Praktyki antykonkurencyjne na rynku chemii budowlanej – przegląd orzecznictwa i praktyki UOKiK".

  cały tekst

 • Śniadanie z prawem pracy "Przeciwdziałanie mobbingowi - aspekty praktycze"

  28.11.2015 28 października, w naszym biurze w Warszawie, odbędzie się kolejne "Śniadanie z prawem pracy", które tym razem poświęcimy problemowi mobbingu. Spotkanie współorganizujemy z firmą badawczą Millward Brown, a z ramienia DZP prezentacje poprowadzą Agata Mierzwa, Filip Sodulski i Łukasz Górzny - eksperci z Praktyki Prawa Pracy.

  cały tekst

 • Polonia, mayor receptor de fondos de la Unión Europea

  26.11.2015 Desde DZP, tenemos el placer de invitarle al seminario "Polonia, mayor receptor de fondos de la Unión Europea. ¿Cómo sacar ventaja?", que se celebrará el próximo martes 26 de noviembre en Madrid.

  cały tekst

 • Warsztaty "Badania i rozwój w farmacji"

  26.11.2015 W dniach 26-27 listopada odbędą się warsztaty "Badania i rozwój w farmacji. Zarządzanie - Finansowanie - Aspekty prawne". W spotkaniu wezmą udział eksperci z Praktyki Life Sciences w naszej kancelarii - Patryk Turzański i Walery Arnaudow, którzy poprowadzą prezentację pt. "Aspekty prawne dotyczące kontraktacji umów dotyczących prowadzenia badań".

  cały tekst

 • Seminarium "Polska, największy beneficjent funduszy Unii Europejskiej"

  26.11.2015 26 listopada wspólnie z Hiszpańską Konfederacją Organizacji Przedsiębiorców (CEOE), Polsko-Hiszpańską Izbą Gospodarczą, Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Madrycie oraz Crido Taxand i Bankiem Zachodnim WBK Grupa Santander, zapraszamy Państwa na seminarium pt. "Polska, największy beneficjent funduszy Unii Europejskiej. Jak na tym skorzystać?". Wydarzenie odbędzie się w siedzibie CEOE, Diego de León 50 w Madrycie.

  cały tekst

 • Konferencja "Trusted Cloud Day"

  26.11.2015 26 listopada odbędzie się konferencja Trusted Cloud Day, podczas której Wojciech Dziomdziora i Bartosz Marcinkowski, eksperci z naszej kancelarii, wygłoszą prelekcję pt. "Ochrona danych osobowych przy wdrożeniu usług chmury obliczeniowej". Nasza kancelaria jest także Partnerem całego wydarzenia.

  cały tekst

 • Konferencja "IV Emission and Energy Trading Summit"

  26.11.2015 26 listopada odbędzie się IV edycja konferencji "Emission and Energy Trading Summit" poświęcona tematyce handlu energią i uprawnieniami do emisji CO2. W ramach wydarzenia będzie miała miejsce debata panelowa "Przyszłość rynku CO2 i energii elektrycznej - perspektywa krótko- i długofalowa", której moderatorem będzie Agnieszka Łoniewska, Associate z Praktyki Infrastruktury i Energetyki naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Śniadanie biznesowe "Pułapki w miejscowych przepisach środowiskowych"

  26.11.2015 26 listopada zapraszamy Państwa na śniadanie biznesowe, którego tematem będą "Pułapki w miejscowych przepisach środowiskowych". Spotykamy się o 9.30 w warszawskim biurze naszej kancelarii. O przepisach środowiskowych opowiedzą Państwu eksperci z Praktyki Infrastruktury i Energetyki - Daniel Chojnacki, Agnieszka Łoniewska i Maciej Białek.

  cały tekst

 • Konferencja "Nowe prawo pocztowe"

  25.11.2015 25 listopada w Hotelu Courtyard by Marriott odbędzie się IV edycja konferencji "Nowe prawo pocztowe", podczas której Wojciech Dziomdziora wygłosi prelekcję pt. "Prawne aspekty obsługi sektora e-commerce: odpowiedzialność dostawcy w transakcjach e-commerce, uwarunkowania prawne obsługi zwrotów, sytuacja prawna dostawcy wobec stron transakcji e-commerce”, a Bartosz Marcinkowski przedstawi temat "Ochrona danych osobowych i prywatności w działalności pocztowej i kurierskiej".

  cały tekst

 • Konferencja "Nowe wyzwania na rynku wyrobów medycznych"

  24.11.2015 Już 24 listopada zapraszamy na kolejną konferencję przygotowaną dla branży medycznej i farmaceutycznej przez naszą kancelarię. Tym razem tematem spotkania będą "Nowe wyzwania na rynku wyrobów medycznych w świetle nowelizacji obowiązujących przepisów oraz praktyki właściwych organów".

  cały tekst

 • 23 de noviembre: DZP en la Ferie Intergune de Bilbao

  23.11.2015 El próximo día 23 de noviembre Jose Luis Villacampa Varea, Senior Associate en DZP, participará en Bilbao en el panel de discusión sobre las oportunidades de negocio e inversión en Polonia.

  cały tekst

 • Warsztaty "Ochrona danych pomiarowych w sektorze energetycznym"

  23.11.2015 W dniach 23-24 listopada w hotelu Sheraton odbędzie się konferencja "Ochrona danych pomiarowych w sektorze energetycznym". W trakcie wydarzenia swoją wiedzą podzielą się z Państwem eksperci z naszej kancelarii - Aleksandra Auleytner wygłosi prelekcję pt. "Planowane zmiany Prawa Energetycznego oraz unijnych przepisów o ochronie danych osobowych", natomiast Jakub Kubalski przedstawi temat "Operator Informacji Pomiarowych, jako podmiot odpowiedzialny za zarządzanie danymi pomiarowymi".

  cały tekst

 • Śniadanie biznesowe "In and Out of CEE"

  19.11.2015 19 listopada w Zurychu odbędzie się śniadanie biznesowe "In and Out of CEE", w którym Joanna Wierzejska, szef Praktyki Podatkowej DZP, wygłosi prelekcję poświęconą zagranicznym spółkom kontrolowanym.

  cały tekst

 • Konferencja "Backup & Storage Systems"

  18.11.2015 18 listopada w Golden Floor Plaza w Warszawie odbędzie się kolejna edycja konferencji Backup & Storage Systems. Na konferencji prelekcję pt. "Prawne aspekty korzystania z systemów backup – postanowienia umowne, dane osobowe, licencje” wygłosi Jakub Kubalski, Associate w Praktyce IP&TMT.

  cały tekst

 • Debata "Telemedycyna - nowe kierunki rozwoju medycyny"

  17.11.2015 17 listopada odbędzie się debata pt. "Telemedycyna - nowe kierunki rozwoju medycyny", organizowana przez Krajową Izbę Gospodarczą. W dyskusji weźmie udział Michał Czarnuch, Senior Associate z Praktyki Life Sciences naszej kancelarii.

  cały tekst

 • XII Międzynarodowa Konferencja "Termiczne przekształcanie odpadów"

  17.11.2015 W dniach 17-19 listopada w Krakowie odbędzie się XII Międzynarodowa Konferencja "Termiczne przekształcanie odpadów - od planów do realizacji". Podczas konferencji prelekcję pt. "Budowa ZTPOK jako inicjatywa prywatna - czy to realne?" wygłosi Marcin Krakowiak, Partner i Szef Praktyki Infrastruktury i Energetyki.

  cały tekst

 • Polsko-Niemieckie Forum Prawa i Gospodarki 2015

  05.11.2015 5 listopada odbędzie się Polsko-Niemieckie Forum Prawa i Gospodarki. W panelu "Aktualne wyzwania dla Compliance Management Systeme" wygłoszą Joanna Schubel i Monika Malinowska-Hyla.

  cały tekst

 • Śniadanie biznesowe "Czy grozi nam bałkanizacja internetu?"

  05.11.2015 5 listopada zapraszamy Państwa do udziału w śniadaniu biznesowym pt. "Czy grozi nam bałkanizacja internetu? Wyrok w sprawie Safe Harbor". Spotykamy się o 9.30 w warszawskim biurze naszej kancelarii. O odpowiedzialności menadżerów opowiedzą Państwu Bartosz Marcinkowski, Partner i Wojciech Dziomdziora, Counsel.

  cały tekst

 • VIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu

  04.11.2015 W dniach 4-5 listopada w Hotelu Sheraton w Warszawie odbędzie się VIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu. Kancelaria DZP ponownie jest Partnerem tego wydarzenia.

  cały tekst

 • Odpowiedzialność kadry menadżerskiej oraz samej spółki

  29.10.2015 Już 29 października zapraszamy Państwa do udziału w śniadaniu biznesowym "Odpowiedzialność kadry menadżerskiej oraz samej spółki - aktualna sytuacja, wyzwania i możliwości ochrony".

  cały tekst

 • Forum dla Wolności i Rozwoju

  28.10.2015 W dniach 28-30 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się I edycja Forum dla Wolności i Rozwoju. W tej międzynarodowej konferencji udział weźmie Wojciech Dziomdziora, ekspert z zakresu prawa autorskiego, mediów i telekomunikacji z naszej kancelarii, który poprowadzi dwa warsztaty w ramach panelu Innowacyjność: "Prawo autorskie" oraz "Prawo mediów".

  cały tekst

 • Warsztaty "Food Supplements: Trading More Effectively Throughout The EU"

  27.10.2015 27 października w  Brukseli odbędą się warsztaty organizowane przez European Federation of Associacions of Health Product Manufacturers (EFPM), podczas których wystąpią eksperci z Praktyki Life Sciences naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON

  26.10.2015 W dniach 26-27 października w Poznaniu odbędzie się Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON. Pierwszego dnia, w sesji poświęconej gospodarce odpadami z tematem "Rozporządzenie o MBP a status RIPOK" wystąpi Katarzyna Kuźma, partner w Praktyce Infrastruktury i Energetyki. Mec. Kuźma weźmie również udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym gospodarki odpadami.

  cały tekst

 • Warsztaty "Nowy system handlu emisjami - regulacje krajowe i unijne"

  26.10.2015 26-27 października w hotelu Sheraton w Warszawie odbędą się warsztaty "Nowy system handlu emisjami - regulacje krajowe i unijne". Podczas drugiego dnia konferencji prelekcję "Zasady funkcjonowania rezerwy stabilizacyjnej rynku (MSR)" poprowadzi Daniel Chojnacki, Counsel z Praktyki Infrastruktury i Energetyki w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • XI Forum Rynku Zdrowia

  22.10.2015 W dniach 22-23 października w Hotelu Sheraton w Warszawie odbędzie się XI Forum Rynku Zdrowia, którego Partnerem ponownie jest nasza kancelaria. Michał Czarnuch, Senior Associate w Praktyce Life Sciences weźmie udział w dwóch debatach - 22 października w ramach sesji tematycznej "Polityka lekowa – między potrzebami a możliwościami" oraz 23 października w ramach sesji "e-Zdrowie - czy korzystamy z tych możliwości?"

  cały tekst

 • Miękkie i twarde aspekty współpracy prawa i compliance

  21.10.2015 21-22 października odbędzie się 8. edycja jednego z najważniejszych wydarzeń zrzeszających prawników i przedstawicieli compliance w Polsce - Kongres Prawników & Compliance Managerów In-House.

  cały tekst

 • 42. Międzynarodowa Konferencja i Wystawa PIKE 2015

  19.10.2015 W dniach 19-21 października w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się 42. Międzynarodowa Konferencja i Wystawa PIKE 2015. Podczas drugiego dnia wydarzenia będzie miał miejsce panel dyskusyjny "Prawo autorskie a Jednolity Rynek Cyfrowy", którego moderatorem będzie Wojciech Dziomdziora, Counsel z Praktyki IP&TMT.

  cały tekst

 • Desayuno en la Asociación Empresarial Eólica en Madrid

  16.10.2015 El próximo 16 de octubre, junto con la Asociación Empresarial Eólica, les invitamos al desayuno de trabajo titulado "El sector eólico en Polonia. El camino hacia una regulación estable".

  cały tekst

 • Konferencja "Preparing Bankable PPP Projects in Poland"

  15.10.2015 15 października w budynku Rondo 1 w Warszawie odbędzie się konferencja "Preparing Bankable PPP Projects in Poland" organizowana przez International Project Finance Association (IPFA) we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i firmą Mott MacDonald.

  cały tekst

 • Konferencja "Diabetologia 2015"

  30.09.2015 30 września w Hotelu InterContinental w Warszawie odbędzie się konferencja "Diabetologia 2015". W czasie spotkania, prezentację pt. "Refundacja leków i wyrobów medycznych na cukrzycę", poprowadzi Marcin Pieklak, Associate w Praktyce Life Sciences w kancelarii DZP.

  cały tekst

 • Konferencja "Ubezpieczenia - nowoczesne kanały komunikacji i ich efektywność w sprzedaży"

  22.09.2015 22 września w Sienna Training Centre w Warszawie odbędzie się IV edycja konferencji "Ubezpieczenia - nowoczesne kanały komunikacji i ich efektywność w sprzedaży - technologia i prawo". W ramach wydarzenia prelekcję "eMarketing w zgodzie z prawem? - e-mail, telefon, social media" wygłosi Jakub Jan Kubalski, Associate z Praktyki IP&TMT naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Warsztaty "Prawo podatkowe w biznesie"

  15.09.2015 W dniach 15-16 września odbędzie się panel wymiany doświadczeń z perspektywy finansowoprawnej "Prawo podatkowe w biznesie". W czasie spotkania prezentację pt. "Podatkowe grupy kapitałowe – wykorzystanie w zarządzaniu podatkami" poprowadzi Joanna Wierzejska, Szef Praktyki Podatkowej w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Zarządzanie reklamacjami na rynku finansowym w świetle planowanych zmian prawnych

  14.09.2015 14-15 września odbędą się warsztaty "Zarządzanie reklamacjami na rynku finansowym w świetle planowanych zmian prawnych". Prezentację zamykającą spotkanie pt. "Nadużycia i ryzyka związane z dostosowaniem się do nowych przepisów", wygłosi Julita Zimoch-Tuchołka.

  cały tekst

 • Konferencja "Pharma Sales Forum 2015"

  10.09.2015 W dniach 10-11 września w Warszawie odbędzie się konferencja "Pharma Sales Forum 2015 - Sprzedaż leków pod kontrolą". Pierwszego dnia konferencji, Walery Arnaudow, Associate w Praktyce Life Sciences poprowadzi prelekcję pt. "Nowe wymogi w zakresie monitorowania oryginalności i dostępności leków, czyli kwestie implementacji dyrektywy fałszywkowej oraz ostatnia nowela antywywozowa prawa farmaceutycznego".

  cały tekst

 • 25. Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdrój

  08.09.2015 8-10 września w Krynicy odbędzie się Forum Ekonomiczne. Z ramienia kancelarii DZP w wydarzeniu wezmą udział Michał Czarnuch, Anna Partyka-Opiela oraz Marek Świątkowski.

  cały tekst

 • VIII Forum Inwestycyjne w Tarnowie

  07.09.2015 W dniach 7-8 września w Tarnowie odbędzie się VII Forum Inwestycyjne. W sesji poświęconej e-zdrowiu, w panelu "Różne oblicza telemedycyny – informatyzacja ochrony zdrowia", który odbędzie się 7 września w godz. 17.40 - 19.00, wystąpi Michał Czarnuch, Senior Associate w Praktyce Life Sciences.

  cały tekst

 • XIX Konferencja "Kompleksowa gospodarka odpadami"

  02.09.2015 2-4 września w Bydgoszczy odbędzie się konferencja z cyklu "Kompleksowa gospodarka odpadami". Drugiego dnia, prelekcję pt. "Konkurencja a rynek gospodarki odpadami" wygłosi Wojciech Hartung.

  cały tekst

 • Warsztaty "Wyliczanie i weryfikacja wysokości rekompensaty w publicznym transporcie osób w kontekście aktualnego podejścia"

  19.08.2015 19 i 20 sierpnia w Centrum Golden Floor w Warszawie odbędą się praktyczne warsztaty, w czasie których prelegenci szczegółowo omówią wszystkie kluczowe zmiany związane z nowym podejściem KE do pomocy publicznej w sektorze transportu publicznego. Drugiego dnia, który odbędzie się pod hasłem "Wyliczanie i weryfikacja wysokości rekompensaty w publicznym transporcie osób w kontekście aktualnego podejścia", prezentację "Pojęcie "Rekompensaty" w projekcie Wytycznych w zakresie dofinansowania z programów operacyjnych podmiotów realizujących obowiązek świadczenia usług publicznych w transporcie zbiorowym w latach 2014/2020" poprowadzą Aleksandra Auleytner i Anna Glapa.

  cały tekst

 • Letnia Szkoła Biura Zarządu i Rady Nadzorczej

  08.07.2015 W dniach 8-10 lipca w Hotelu Haffner w Sopocie odbędzie się Letnia Szkoła Biura Zarządu i Rady Nadzorczej. 9 lipca, prelekcję pt. "Odpowiedzialność w spółce", poprowadzi Robert Niczyporuk, Partner w Praktyce Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć.

  cały tekst

 • Konferencja "Pediatria 2015 cz. II"

  20.06.2015 20 czerwca w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbędzie się druga część konferencji "Pediatria 2015". W wydarzeniu weźmie udział Walery Arnaudow, Associate w Praktyce Life Sciences w naszej kancelarii, który przedstawi temat pt. "Pacjent nagrywa lekarza – co robić?".

  cały tekst

 • Seminarium "Pozyskanie i utrzymanie talentów"

  17.06.2015 17 czerwca, w warszawskim biurze naszej kancelarii, odbędzie się kolejne "Śniadanie z prawem pracy", które tym razem będzie poświęcone kwestiom pozyskania i utrzymania talentów w organizacji. Spotkanie współorganizujemy z agencją zatrudnienia Trenkwalder, a z ramienia DZP temat poprowadzi Bogusław Kapłon, Szef Praktyki Prawa Pracy.

  cały tekst

 • Konferencja "Public Procurement: Global Revolution VII"

  15.06.2015 W dniach 15-16 czerwca na Uniwersytecie w Nottingham w Wielkiej Brytanii odbędzie się "Public Procurement: Global Revolution VII" - siódma edycja międzynarodowej konferencji poświęconej kwestiom zamówień publicznych. Pierwszego dnia konferencji, z tematem "The EU policies on facilitating SME participation in public procurement: a way ahead for the GPA Committee?", wystąpi Wojciech Hartung, Counsel w Praktyce Infrastruktury i Energetyki.

  cały tekst

 • Seminarium "Zagrożenia związane z przedłużaniem refundacji oraz wyliczaniem kwoty payback’u"

  11.06.2015 Z uwagi na duże zainteresowanie tematem refundacji zdecydowaliśmy się zorganizować drugi termin naszego seminarium pt. "Zagrożenia związane z przedłużaniem refundacji oraz wyliczaniem kwoty payback’u". Zapraszamy więc 11 czerwca do siedziby naszej kancelarii w Warszawie, na śniadanie biznesowe, które poprowadzą eksperci z Praktyki Life Sciences.

  cały tekst

 • Warsztaty dotyczące wdrażania Ramowej Dyrektywy Wodnej

  11.06.2015 W dniach 11-12 czerwca w siedzibie Ministerstwa Środowiska odbędą się polsko-francuskie warsztaty dotyczące wdrażania Ramowej Dyrektywy Wodnej. Warsztaty są organizowane we współpracy Ministerstwa Środowiska, Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej i Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska wraz z francuskim Ministerstwem Ekologii, Zrównoważonego Rozwoju. Z ramienia kancelarii DZP podczas seminarium wystąpi Daniel Chojnacki, Counsel w Praktyce Infrastruktury i Energetyki.

  cały tekst

 • Konferencja "Prawo pracy w praktyce"

  10.06.2015 10 czerwca w Hotelu Sheraton w Warszawie odbędzie się III edycja konferencji "Prawo pracy w praktyce". W czasie spotkania prezentację pt. "Programy dobrowolnych odejść – alternatywa czy uzupełnienie dla procesu zwolnień pracowników?" poprowadzą uznani na rynku eksperci w zakresie prawa pracy - Agata Mierzwa i Bogusław Kapłon. 

  cały tekst

 • Krajowe Forum Wodne

  09.06.2015 W dniach 9-10 czerwca na Stadionie Narodowym odbędzie się Krajowe Forum Wodne. Nasz ekspert w zakresie prawa ochrony środowiska - Daniel Chojnacki, Counsel w Praktyce Infrastruktury i Energetyki, weźmie udział w panelu pt. "Realizacja inwestycji a Ramowa Dyrektywa Wodna", który odbędzie się pierwszego dnia Forum.

  cały tekst

 • Seminarium "Zagrożenia związane z przedłużaniem refundacji oraz wyliczaniem kwoty payback’u"

  09.06.2015 Już 9 czerwca zapraszamy Państwa na śniadanie biznesowe, którego tematem będą "Zagrożenia związane z przedłużaniem refundacji oraz wyliczaniem kwoty payback’u". Spotkanie, które odbędzie się w siedzibie naszej kancelarii w Warszawie, poprowadzą eksperci z Praktyki Life Sciences. Z UWAGI NA OGRANICZONĄ LICZBĘ MIEJSC, NIE PRZYJMUJEMY JUŻ ZGŁOSZEŃ NA 9 CZERWCA. ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE CZWARTKOWE (11 CZERWCA)!

  cały tekst

 • Śniadanie prawne "6 miesięcy nowego prawa konsumenckiego"

  05.06.2015 25 czerwca, dokładnie 6 miesięcy po wejściu w życie nowego prawa konsumenckiego serdecznie zapraszamy na śniadanie prawne, którego tematem będzie podsumowanie dotychczasowego funkcjonowania nowych przepisów oraz wskazanie perspektyw. Seminarium poprowadzą eksperci z Praktyki IP&TMT kancelarii DZP - dr Aleksandra Auleytner, Partner, Wojciech Dziomdziora, Counsel, Tadeusz Piątek, Counsel oraz Jakub Kubalski, Associate w kancelarii DZP. Seminarium odbędzie się w biurze kancelarii DZP w Warszawie (Rondo ONZ 1, piętro 21).

  cały tekst

 • Konferencja "Ochrona krajobrazu – nowe wyzwania w kontekście uchwalonych zmian"

  02.06.2015 2 czerwca w Centrum Konferencyjnym Golden Floor w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Ochrona krajobrazu – nowe wyzwania w kontekście uchwalonych zmian". W spotkaniu weźmie udział Daniel Chojnacki, Cousel w Praktyce Infrastruktury i Energetyki, który przedstawi temat "Zakres przedmiotowy i podmiotowy uchwały reklamowej oraz uchwały w sprawie opłat – aspekty prawne".

  cały tekst

 • Konferencja "BUDUJEMY RAZEM"

  02.06.2015 W dniach 2-3 czerwca w Poznaniu odbędzie się Międzynarodowa Konferencja BUDUJEMY RAZEM poświęcona wykorzystaniu modelu PPP w realizacji inwestycji publicznych. Podczas konferencji nasi eksperci z Praktyki Infrastruktury i Energetyki - Krzysztof Fliszkiewicz i Magdalena Zabłocka, wystapią z prezentacjami: "Doświadczenia wsparcia prawnego przy projektach PPP po stronie publicznej oraz prywatnej na przykładzie projektów infrastrukturalnych realizowanych w Polsce" oraz "Od podjęcia decyzji o formule Projektu do wyboru Partnera Prywatnego".

  cały tekst

 • Debata "Go Global Go China 2015"

  29.05.2015 29 maja w Warszawie odbędzie się debata "Go Global Go China 2015". W panelu "Biznes w Chinach. Jak wejść i zostać na największym rynku świata" udział weźmie Marcin Krakowiak, Szef Praktyki Infrastruktury i Energetyki.

  cały tekst

 • Forum Branży Kosmetycznej - Beauty Innovations

  27.05.2015 27 maja w Hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi odbędzie się "Beauty Innovations – Forum Branży Kosmetycznej" organizowane przez portal Biotechnologia.pl. Kancelaria DZP jest Partnerem tego wydarzenia, a Tomasz Kaczyński i Krzysztof Kumala, eksperci z Praktyki Life Sciences, wystąpią z tematem "Reklama kosmetyków w świetle Ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji i Rozporządzenia 1223/2009. Jak bronić się przed reklamą godzącą w nasze interesy?".

  cały tekst

 • Konferencja "Inwestycje kolejowe a koniec perspektywy budżetowej 2007-2013"

  21.05.2015 Wszystkie firmy z branży kolejowej zachęcamy do uczestnictwa w konferencji "Inwestycje kolejowe a koniec perspektywy budżetowej 2007-2013 - jak przygotować się na nieuniknione spory z PKP PLK?". Spotkanie odbędzie się 21 maja w Dago Centrum w Warszawie. Nasza kancelaria jest "Partnerem Merytorycznym" tego wydarzenia, a w spotkaniu udział wezmą przedstawiciele naszej kancelarii - Tomasz Darowski i Jerzy Sawicki z Praktyki Infrastruktury i Energetyki.

  cały tekst

 • Spotkanie Grupy GS1 i ECR ds. eCommerce

  20.05.2015 W najbliższą środę, 20 maja, w siedzibie naszej kancelarii, odbędzie się spotkanie Grupy GS1 i ECR dotyczące eCommerce. Temat "Dyrektywa Konsumencka UE i jej wpływ na handel internetowy" poprowadzą eksperci z Praktyki Life Sciences naszej kancelarii - Tomasz Kaczyński, Marta Balcerowska i Walery Arnaudow.

  cały tekst

 • Seminarium "Próbna aukcja dla odnawialnych źródeł energii"

  19.05.2015 19 maja w Hotelu Rradisson Blu w Warszawie odbędzie się seminarium poświęcone omówieniu wyników pierwszej w Polsce symulacji aukcji OZE oraz kwestiom z zakresu procedur prawnych aukcji i metodologii przygotowywania ofert.

  cały tekst

 • Polskie Forum Arbitrażu

  15.05.2015 Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka po raz kolejny jest partnerem Polskiego Forum Arbitrażu, które w tym roku odbędzie się w dniach 15-18 maja. W ramach wydarzenia - 15 maja na Uniwersytecie Warszawskim, odbędzie się konferencja "Polubowne metody rozstrzygania sporów i ich wpływ na rozwój gospodarczy". W tym spotkaniu, jako panelista, wystąpi Paweł Lewandowski, Partner w Praktyce Postępowań Spornych.

  cały tekst

 • Seminarium "Świadczenia pracownicze - tworzenie i efektywność - POZNAŃ"

  14.05.2015 14 maja w budynku Bazaru Poznańskiego, przy Al. Marcinkowskiego 10 w Poznaniu, odbędzie się kolejna edycja seminarium pt. "Świadczenia pracownicze - tworzenie i efektywność". Z ramienia DZP, w spotkaniu weźmie udział Filip Sodulski, Associate w Praktyce Prawa Pracy, który przedstawi temat "Wybrane aspekty prawne dotyczące świadczeń".

  cały tekst

 • Konferencja "IT w ubezpieczeniach"

  13.05.2015 13 maja w Warszawie, w Centrum Konferencyjnym Ogrodowa 58, odbędzie się konferencja "IT w ubezpieczeniach". Prelekcję pt. "Cloud computing - szanse i zagrożenia dla branży - perspektywa prawnika" wygłosi Jakub Kubalski, Associate w Praktyce IP&TMT.

  cały tekst

 • III Polski Kongres Sporów Sądowych, Mediacji i Arbitrażu 2015

  07.05.2015 7 maja w Hotelu Polonia Palace w Warszawie odbędzie się 3. edycja Polskiego Kongresu Sporów Sądowych, Mediacji i Arbitrażu. Organizatorem tego wydarzenia jest Instytut Allerhanda, a nasza kancelaria po raz kolejny jest jego Partnerem. Jednym z prelegentów w czasie Kongresu będzie Paweł Lewandowski, Partner w Praktyce Postępowań Spornych kancelarii DZP, który wystąpi w sesji pt. "Czy jesteśmy naprawdę zabezpieczeni przed bezprawiem legislacyjnym i decyzyjnym organów publicznych? Chwila zadumy nad skutecznością regulacji art. 417 i nast. Kodeksu Cywilnego z perspektywy doświadczenia oraz w świetle planowanych najnowszych zmian legislacyjnych".

  cały tekst

 • Europejski Kongres Samorządów 2015

  04.05.2015 W dniach 4-5 maja w Krakowie odbędzie się Europejski Kongres Samorządów, który stanowić będzie platformę wymiany poglądów oraz miejsce spotkań liderów samorządowych i elit regionalnych z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu.

  cały tekst

 • Warsztaty "Procedura odwoławcza od decyzji Prezesa URE"

  28.04.2015 W dniach 28-29 kwietnia w Sheraton Warsaw Hotel odbędą się warsztaty pt. "Procedura odwoławcza od decyzji Prezesa URE – spory i aktualne orzecznictwo". Drugiego dnia spotkania, tematy "Postępowanie odwoławcze od decyzji Prezesa URE w zakresie taryf" oraz "Uprawnienia i stanowisko Prezesa URE w sprawach spornych" uczestnikom warsztatów przedstawi Katarzyna Radzewicz, Senior Associate w Praktyce Infrastruktury i Energetyki.

  cały tekst

 • Dzień Firm Rodzinnych na Giełdzie

  28.04.2015 Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA i stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych zapraszają 27 maja na Dzień Firm Rodzinnych na Giełdzie. Nasza kancelaria jest Partnerem tego wydarzenia, a Andrzej Foltyn, Szef Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych, będzie uczestnikiem dyskusji panelowej pt. "Od idei do korporacji rodzinnej".

  cały tekst

 • IV Forum Przedsiębiorców "Ekspansja szansą na rozwój"

  23.04.2015 23 kwietnia w Warszawie odbędzie się Forum Przedsiębiorców Grant Thornton. Kolejny raz wspieramy Forum i Bartosz Marcinkowski weźmie udział w dyskusji pt. "Palcem po mapie. Gdzie i jak podbijać zagraniczne rynki".

  cały tekst

 • III Europejski Kongres Mobilności Pracy

  23.04.2015 W dniach 23-24 kwietnia w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbędzie się III Europejski Kongres Mobilności Pracy, organizowany przez Stowarzyszenie Inicjatywa Mobilności Pracy w Krakowie przy współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W spotkaniu, drugiego dnia Kongresu, udział weźmie Agata Mierzwa, ekspert w Praktyce Prawa Pracy, która poprowadzi prelekcję "Minimalne wynagrodzenie w Niemczech vs. branża opieki domowej: ujęcie praktyczne".

  cały tekst

 • Seminarium "Świadczenia pracownicze - tworzenie i efektywność - WARSZAWA"

  23.04.2015 23 kwietnia w siedzibie Mercer (Polska) w Warszawie, Al. Jerozolimskie 98, odbędzie się seminarium pt. "Świadczenia pracownicze - tworzenie i efektywność". Z ramienia DZP, w spotkaniu weźmie udział Filip Sodulski, Associate w Praktyce Prawa Pracy, który przedstawi temat "Wybrane aspekty prawne dotyczące świadczeń".

  cały tekst

 • Kongres Prawników & Compliance Managerów In-House

  22.04.2015 22-23 kwietnia odbędzie się Kongres Prawników & Compliance Managerów In-House. DZP jest Partnerem tego wydarzenia, a wystąpią Anna Partyka-Opiela i Joanna Schubel.

  cały tekst

 • VII Europejski Kongres Gospodarczy

  20.04.2015 W dniach 20-22 kwietnia odbędzie się VII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. DZP ponownie zostało partnerem tego wydarzenia.

  cały tekst

 • Jornada de Trabajo sobre la nueva ley de renovables de Polonia

  15.04.2015 Tras la aprobación de la ley de energías renovables en el Parlamento polaco, DZP ha vuelto a ser invitado para impartir una ponencia relativa a la nueva regulación de las energías renovables.

  cały tekst

 • Konferencja "Oświadczenia zdrowotne - co dalej?"

  14.04.2015 14 kwietnia w Centrum Konferencyjnym Zielna w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Oświadczenia zdrowotne - co dalej? Składniki roślinne, probiotyki, śsspm". W spotkaniu udział weźmie Michał Tracz, Associate z Praktyki Life Sciences kancelarii DZP, który przedstawi temat "Czy oświadczenia dla żywności specjalnego przeznaczenia medycznego zostaną zakazane?"

  cały tekst

 • X Konferencja PSEW

  14.04.2015 W dniach 14-15 kwietnia w Hotelu Narvil w Serocku odbędą się X Targi i Konferencja Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej. Drugiego dnia konferencji, w czasie sesji "Farmy wiatrowe na rynku energii", z prelekcją "Co zmienia ustawa o OZE w zakresie handlu energią elektryczną" wystąpi Bartosz Marcinkowski.

  cały tekst

 • Kurs "Viadrina Approved Compliance Officer"

  14.04.2015 14-18 kwietnia na Europejskim Uniwersytecie Viadrina odbędzie się intensywny kurs certyfikujący "Viadrina Approved Compliance Officer". 18 kwietnia prezentację wygłosi Joanna Schubel.

  cały tekst

 • Warsztaty "Nowe standardy emisyjne i pomiarowe w praktyce"

  13.04.2015 W dniach 13-14 kwietnia w Sheraton Warsaw Hotel odbędą się warsztaty "Nowe standardy emisyjne i pomiarowe w praktyce". Drugiego dnia warsztatów temat "Wypełnianie nowych zobowiązań prawnych w zgodzie z nowymi rozporządzeniami wykonawczymi do ustawy POŚ" przedstawi Przemysław Zdrajkowski, ekspert w zakresie prawa ochrony środowiska kancelarii DZP.

  cały tekst

 • Warsztaty "Prawne i praktyczne aspekty inwestycji w linie wysokiego napięcia"

  13.04.2015 W dniach 13-14 kwietnia odbędą się warsztaty "Prawne i praktyczne aspekty inwestycji w linie wysokiego napięcia". Pierwszego dnia warsztatów prelekcję pt. "Obowiązek opracowywania raportu oddziaływania na środowisko" poprowadzą Daniel Chojnacki i Maciej Białek, eksperci w zakresie prawa ochrony środowiska kancelarii DZP.

  cały tekst

 • II Konferencja "KOGENERACJA - technologie, realizacja inwestycji, finansowanie"

  09.04.2015 W dniach 9-10 kwietnia w Centrum Konferencyjno-Hotelowym FORT w Warszawie odbędzie się II Konferencja "Kogeneracja - technologie, realizacja inwestycji, finansowanie". Pierwszego dnia konferencji Katarzyna Radzewicz, Senior Associate w Praktyce Infrastruktury i Energetyki, wygłosi prelekcję pt. "Co zmienia Ustawa o OZE dla kogeneracji?". Mec. Radzewicz weźmie także udział w dyskusji podsumowującej wystąpienia w tym dniu.

  cały tekst

 • Konferencja "Rynek gospodarki odpadami – jak skończyć z fikcją i patologiami?"

  26.03.2015 26 marca w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej odbędzie się konferencja pt. "Rynek gospodarki odpadami – jak skończyć z fikcją i patologiami?". W spotkaniu udział wezmą eksperci kancelarii DZP Daniel Chojnacki, Counsel z Praktyki Infrastruktury i Energetyki oraz dr Tomasz Zalasiński z Praktyki Life Sciences, którzy przedstawią temat "Instytucja opłaty depozytowej jako efektywny mechanizm w systemach ochrony środowiska”.

  cały tekst

 • Konferencja "Przyjęte oraz planowane zmiany prawa farmaceutycznego"

  25.03.2015 25 marca w Warszawie odbędzie się konferencja organizowana pod patronatem Pulsu Medycyny pt. "Przyjęte oraz planowane zmiany prawa farmaceutycznego". W czasie spotkania wystąpią eksperci z Praktyki Life Sciences kancelarii DZP - Tomasz Kubicki ("Implementacja tzw. dyrektywy podróbkowej"), Szymon Łajszczak ("Planowane zmiany ustawy Prawo farmaceutyczne w zakresie nadzoru nad dystrybucją leków") i Walery Arnaudow ("Pośrednictwo w obrocie - kto będzie uznawany za pośrednika").

  cały tekst

 • XV Sympozjum Świata Telekomunikacji i Mediów

  25.03.2015 W dniach 25-26 marca w Hotelu Westin w Warszawie odbędzie się 15. edycja Sympozjum Świata Telekomunikacji i Mediów. Drugiego dnia wydarzenia, w panelu "Ewolucja dostępu do treści telewizyjnych z punktu widzenia oferty oraz kanałów dostępu" udział weźmie Wojciech Dziomdziora, Counsel w Praktyce IP&TMT kancelarii DZP.

  cały tekst

 • Legal Week Global Independent Law Firms Forum 2015

  24.03.2015 W dniach 24-25 marca w Londynie po raz kolejny odbędzie się Legal Week Global Independent Law Firms Forum. Także w tym roku DZP będzie obecne na tym wydarzeniu.

  cały tekst

 • Warsztaty "Aspekty prawne reklamy produktów leczniczych, suplementów diety i dermokosmetyków"

  24.03.2015 24 marca w siedzibie naszej kancelarii w Warszawie odbędą się warsztaty pt. "Reklama produktów leczniczych, suplementów diety i dermokosmetyków w mediach społecznościowych - aspekty prawne". Organizatorem spotkania jest Praktyka Life Sciences kancelarii DZP, a gościem specjalnym będą przedstawiciele serwisu TestMeToo.com. Spotkanie poprowadzi dr hab. prof. UW Marcin Matczak.

  cały tekst

 • II Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych

  19.03.2015 19 i 20 marca w IBB Andersia Hotel Poznań odbędzie się druga edycja Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych "Nowe horyzonty - firmy rodzinne w obliczu zmian".

  cały tekst

 • VIII Ogólnopolskie Forum Ochrony Zdrowia

  18.03.2015 18 marca w Hotelu Airport Okęcie odbędzie się VIII Ogólnopolskie Forum Ochrony Zdrowia. Nasza kancelaria jest Partnerem tego wydarzenia. Wykład otwierający pt. "Reformy i wyzwania w Ochronie Zdrowia" oraz prezentacje w ścieżce tematycznej "Prawa Pacjenta / Prawa Lekarza / Pacjent w Centrum Uwagi / Jakość w Ochronie Zdrowia / NFZ" poprowadzą eksperci z Praktyki Life Sciences kancelarii DZP.

  cały tekst

 • Aktualne trendy w kształtowaniu systemów zarządzania zgodnością

  17.03.2015 17-18 marca odbędą się warsztaty "Aktualne trendy w kształtowaniu systemów zarządzania zgodnością ze szczególnym uwzględnieniem ISO 19600 oraz ryzyka korupcji".

  cały tekst

 • XV Konferencja Programowa Izby Domów Maklerskich

  06.03.2015 W dniach 6-8 marca w Hotelu Bukovina Terma Spa w Bukowinie Tatrzańskiej odbędzie się 15. edycja Konferencji Programowej Izby Domów Maklerskich, której tematem przewodnim będzie "Silny i wiarygodny rynek kapitałowy dla rozwoju przedsiębiorczości i wzrostu gospodarczego". Nasza kancelaria jest Partnerem Konferencji, a w panelu pt. "Jak zwiększać atrakcyjność polskiego rynku kapitałowego i jego wiarygodność" udział weźmie Andrzej Foltyn, Szef Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych.

  cały tekst

 • Konferencja "Zmiany w energetyce 2015"

  04.03.2015 4 marca w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbędzie się konferencja "Zmiany w energetyce 2015". W spotkaniu udział wezmą eksperci z Praktyki Infrastruktury i Energetyki - Daniel Chojnacki, Counsel - "Implementacja dyrektywy IED do prawa polskiego - wpływ nowelizacji ustawy Prawo Ochrony Środowiska na sektor energetyczny i przemysłowy" oraz Katarzyna Radzewicz, Senior Associate - "Efekt zachęty i system wsparcia dla wytwórców energii elektrycznej w wysokosprawnej kogeneracji i OŹE w 2015 roku i latach następnych".

  cały tekst

 • Szkolenie dla brokerów ubezpieczeniowych

  04.03.2015 Serdecznie zachęcamy do udziału w szkoleniu dla brokerów organizowanym przez Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych w systemie on-line, które odbędzie się 4 marca w godz. 11.00 – 15.00. Kurs poprowadzą Julita Zimoch-Tuchołka, Partner i Monika Malinowska-Hyla, Senior Associate, ekspertki w zakresie prawa ubezpieczeniowego kancelarii DZP.

  cały tekst

 • XXXVI Ogólnopolski Kongres Farmaceutyczny POLFARM

  26.02.2015 26 lutego w Hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się XXVI Ogólnopolski Kongres Farmaceutyczny POLFARM, tym razem pod hasłem "Prawo farmaceutyczne 2015 - konsekwencje dla branży". Spotkanie organizuje Europejskie Centrum Biznesu, a nasza kancelaria jest jego Partnerem Merytorycznym. W czasie Kongresu prezentację pt. "Nowoczesne otoczenie prawne dystrybucji produktów leczniczych" poprowadzą eksperci z Praktyki Life Sciences - Michał Czarnuch i Walery Arnaudow. Ponadto Michał Czarnuch weźmie udział w debacie podsumowującej pt. "Prawo farmaceutyczne 2015 - obecne i oczekiwane".

  cały tekst

 • Debata "Kierunki ochrony własności intelektualnej"

  16.02.2015 16 lutego w siedzibie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego przy ul. Nowy Świat 49 odbędzie sie debata poświęcona kierunkom ochrony własności intelektualnej. Organizatorem spotkania jest Polskie Towarzystwo Ekonomiczne wraz z Polskim Towarzystwem Współpracy z Klubem Rzymskim. W debacie udział weźmie dr Aleksandra Auleytner, Szef Praktyki IP&TMT w kancelarii DZP.

  cały tekst

 • Ogólnopolski Szczyt Energetyczny Gdańsk 2015

  13.02.2015 W dniach 13-14 maja odbędzie się Ogólnopolski Szczyt Energetyczny Gdańsk 2015. Tematem przewodnim spotkania jest hasło "Energetyka dla gospodarki. Gospodarka dla energetyki". Podczas konferencji w panelu "Plany i warunki realizacji projektów inwestycyjnych" wystąpi Paweł Grzejszczak, Partner w Praktyce Infrastruktury i Energetyki.

  cały tekst

 • 4. edycja seminarium "Druga młodość w pracy. Wyzwania związane z wiekiem pracowników"

  11.02.2015 11 lutego, we Wrocławiu w Hotelu Europeum, odbędzie się kolejna edycja "Śniadania z prawem pracy". Współorganizujemy je z firmą Mercer Polska. Na lutowym spotkaniu, podobnie jak podczas poprzednich edycji, skupimy się na aktualnych trendach demograficznych na rynku pracy i związanych z nimi wyzwaniach dla pracodawców. Prezentacje poprowadzą Bogusław Kapłon, Szef Praktyki Prawa Pracy DZP oraz Krzysztof Nowak, Partner w Mercer.

  cały tekst

Bądź na bieżąco z DZP