Czy rozwiążę najbardziej skomplikowane problemy?

Różnorodne praktyki. Jedna analiza. Twoje rozwiązanie.

Sprawy sądowe i sądowo-administracyjne

Zapewniamy doradztwo prawne w zakresie prowadzenia:

  • postępowań cywilnych przed sądami powszechnymi i Sądem Najwyższym,
  • postępowań sądowo-administracyjnych,
  • postępowań administracyjnych w sytuacjach spornych,
  • mediacji i ADR,
  • doradztwa przedsądowego,
  • postępowań karnych, karno-skarbowych i egzekucyjnych.

Prowadzimy m.in. sprawy sądowe korporacyjne, z tytułu rozliczeń inwestycyjnych, o zapłatę, odszkodowanie, w zakresie ochrony danych osobowych.

Zanim dojdzie do rozstrzygnięcia sporu przez powołane do tego instytucje, staramy się rozwiązywać sprawy sporne na etapie przedsądowym w trybie mediacji, ugód i postępowania polubownego. W imieniu klientów prowadzimy również negocjacje mające na celu osiągnięcie pożądanego rezultatu bez wszczynania postępowania sądowego.

artykuły powiązane

Waloryzacja kontraktów budowlanych - strategie prawne oraz metodyka przygotowania roszczeń

Konferencja | 17.05.2019 17 maja wraz z firmą CAS serdecznie zapraszamy na seminarium prawne, które odbędzie się w naszym warszawskim biurze.

cały tekst

Nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego - seminarium

Konferencja | 21.03.2019 Serdecznie zapraszamy na spotkanie z naszymi ekspertami z Praktyki Postępowań Spornych, którzy omówią zasadnicze zmiany w k.p.c. oraz jak się do nich przygotować.

cały tekst

Waloryzacja kontraktów budowlanych.

Publikacja | 04.03.2019 Rysujący się scenariusz potencjalnej fali upadłości w budownictwie sprawia, że waloryzacja nierentownych kontraktów pozostaje źródłem niekończących się dyskusji.

cały tekst

V edycja Konferencji Arbitrażowej

Konferencja | 22.11.2018 W dniach 22-23 listopada odbędzie się konferencja pt. "Waloryzacja i nadzwyczajna zmiana stosunków – spory o zmianę wynagrodzenia”. Tematyka wiąże się z aktualną sytuacją na rynku budowlanym.

cały tekst

Burzowe chmury nad polskimi sądami

Publikacja | 31.07.2018 Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej - Fundamentem europejskiej wspólnoty jest zaufanie. Artykuł Pawła Lewandowskiego w dzienniku Rzeczpospolita.

cały tekst

Legal 500 EMEA 2018 rekomenduje DZP

Aktualność | 12.04.2018 Ukazała się nowa edycja Legal 500 EMEA. DZP jest liderem w kategoriach: Public Law, Energy&natural resources i Dispute Resolution. Nasi eksperci również zostali wyróżnieni.

cały tekst

KRRiT uchyla decyzję w sprawie kary dla TVN

DZP doradza | 11.01.2018 Po zapoznaniu się ze stanowiskami strony społecznej, Przewodniczący KRRiT uchylił decyzję z 11 grudnia 2017 r. w sprawie TVN nakładającą na nadawcę niemal 1,5 mln PLN kary.

cały tekst

Los mieszkańców kamienicy przy Poznańskiej w Warszawie

Publikacja | 21.09.2017 Co czeka osoby, które kupiły mieszkania w kamienicy przy ul. Poznańskiej w związku z reprywatyzacją i decyzją komisji weryfikacyjnej, która uznała, że kamienica nie powinna być zwracana spadkobiercom.

cały tekst

Kompleksowa analiza postępowań karnych

Aktualność | 04.08.2017 W maju, grupa ekspertów z Zakładu Postępowania Karnego na WPiA UW, przygotowała Raport z analizy postępowań karnych, w których zapadły prawomocne wyroki uniewinniające lub umarzające.

cały tekst

Nowa ustawa o Sądzie Najwyższym wpływa na NSA

Publikacja | 24.07.2017 Nowa ustawa o SN, której projekt wywołuje w ostatnich dniach skrajne emocje, w niekontrolowany sposób wpływa na status NSA, jego Prezesa, sędziów i pracowników.

cały tekst

Reforma procedury administracyjnej - nowe książki

Aktualność | 28.06.2017 Ukazały się nowe wyd. publikacji, których współautorem jest Piotr Gołaszewski - "Kodeks postępowania administracyjnego. Komentarz" i "Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Komentarz".

cały tekst

Pocztowe e-znaczki zwolnione z podatku VAT

DZP doradza | 30.05.2017 Doradzaliśmy Envelo, największej platformie usług pocztowych w Polsce, w sporze interpretacyjnym dot. opodatkowania VAT ich flagowego produktu, tj. sprzedaży e-znaczka.

cały tekst

Rozwijamy w DZP Zespół Prawa Karnego

Aktualność | 26.05.2017 W ramach Praktyki Postępowań Spornych wyodrębniliśmy Zespół Prawa Karnego. Pracami grupy, która zajmować się będzie m.in. przestępstwami białych kołnierzyków, kieruje dr Hanna Gajewska-Kraczkowska.

cały tekst

Józef Palinka o zmianach w procesie sądowym

Publikacja | 04.05.2017 W czwartkowym programie #RZECZoPRAWIE gościem Ewy Usowicz był Józef Palinka, Szef Praktyki Postępowań Spornych, który opowiadał o zasadach, jakie rządzą procesem sądowym.

cały tekst

Legal 500 EMEA 2017 rekomenduje DZP

Aktualność | 13.04.2017 Ukazała się nowa edycja Legal 500 EMEA. DZP jest liderem w kategoriach: Public Law i Dispute Resolution, a jako Leading Individuals są wskazani: Julita Zimoch-Tuchołka, Paweł Grzejszczak i Rafał Hajduk.

cały tekst

Spór o wyłączenie środków pieniężnych z masy upadłości

DZP doradza | 11.04.2017 Nasza kancelaria reprezentowała OHL w precedensowym sporze, w którym spółka domagała się wyłączenia z masy upadłości Hydrobudowy Polska (HBP) środków pieniężnych przynależnych OHL.

cały tekst

Zamówienia publiczne w inwestycjach budowlanych

Konferencja | 30.03.2017 W dniach 30-31 marca odbędzie się konferencja pt. "Zamówienia publiczne w inwestycjach budowlanych - prawa i obowiązki zamawiającego publicznego i wykonawców robót budowlanych".

cały tekst

DZP wygrywa przed NSA ponad 8 mln PLN w sprawie podatku VAT

DZP doradza | 28.02.2017 Nasza kancelaria reprezentowała firmę farmaceutyczną w postępowaniu w trybie nadzwyczajnym przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi w sprawie podatku VAT.

cały tekst

Sędziowie powinni częściej zaglądać do konstytucji

Publikacja | 07.02.2017 Bez wątpienia system rozproszonej kontroli konstytucyjności ustaw wymaga od sędziów wyjścia poza ramy codziennej praktyki orzeczniczej, a niekiedy odwagi. Czy ten model zda egzamin?

cały tekst

Debata o reformie sądownictwa: Szansa czy zagrożenie

Publikacja | 31.01.2017 Sędziów do KRS będą wybierali posłowie – zakłada projekt przygotowany przez resort sprawiedliwości. Skutki tego będą opłakane zarówno dla sądów, jak i zwykłych obywateli – ripostują sędziowie.

cały tekst

OHL odzyskuje środki ze zrealizowanej gwarancji

DZP doradza | 30.01.2017 OHL, przy naszym wsparciu, dowiódł, że spółka miejska zamawiająca u nich wykonanie projektu nie miała podstaw, aby zgłosić żądanie wypłaty środków z gwarancji bankowej.

cały tekst

Nowe wydania komentarzy do procedury administracyjnej

Aktualność | 10.01.2017 Ukazało się 4. już wydanie publikacji z serii "Duże Komentarze Becka" - "Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Komentarz", której współautorem jest Piotr Gołaszewski.

cały tekst

Rekordowe odszkodowanie dla PKP Intercity od dostawcy Pendolino

DZP doradza | 12.12.2016 Reprezentowaliśmy PKP Intercity w sporze dot. zapłaty kary umownej przez Alstom z tytułu opóźnienia w dostawie pociągów Pendolino. Sąd zasądził na rzecz PKP Intercity 42,3 mln EUR z odsetkami.

cały tekst

Wywiad RzP: Jak być nowoczesnym procesualistą

Publikacja | 12.10.2016 W sądzie cenną umiejętnością prawnika jest dar skrótu, pozwalający lapidarnie i przekonująco przedstawić skomplikowaną sprawę – twierdzą partnerzy w kancelarii DZP.

cały tekst

Relacja z panelu: Sąd lepszy niż mediacja

Publikacja | 09.09.2016 Nie tyle sądy, ile sędziowie ostatnio goszczą na medialnych czołówkach. Relacja z panelu "Polskie sądownictwo w oczach przedsiębiorców" na Forum Ekonomicznym w Krynicy.

cały tekst

Przyspieszyć orzecznictwo - relacja z panelu na Forum w Krynicy

Publikacja | 08.09.2016 Największą uciążliwością dla przedsiębiorców jest przewlekłość postępowania w polskich sądach i kłopoty z biegłymi. Wiceminister sprawiedliwości zapowiada zmiany.

cały tekst

O odszkodowaniach za niesłuszne aresztowanie i skazanie

Publikacja | 08.09.2016 W Polsce za miesiąc niesłusznego aresztu często ekwiwalentem jest średnie miesięczne wynagrodzenie – wskazała w Programie #RZECZoPRAWIE dr Hanna Gajewska-Kraczkowska.

cały tekst

26. Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdrój

Konferencja | 08.08.2016 W dniach 6-8 września w Krynicy Zdrój odbędzie się kolejna edycja Forum Ekonomicznego, tym razem pod hasłem "Europa w obliczu wyzwań – zjednoczeni czy podzieleni?".

cały tekst

Arbitraż inwestycyjny wygrany przed sądem w Hadze

DZP doradza | 01.07.2016 Wraz z Prokuratorią Generalną Skarbu Państwa reprezentowaliśmy Rzeczpospolitą Polską przed Stałym Trybunałem Arbitrażowym w Hadze w sprawie z powództwa inwestorów norweskich.

cały tekst

Legal 500 EMEA 2016 rekomenduje DZP

Aktualność | 13.04.2016 Ukazała się nowa edycja rankingu Legal 500 EMEA. DZP jest liderem w kategoriach: Public Law, Dispute Resolution i Insurance, a jako indywidualnie zostali wskazani: Julita Zimoch-Tuchołka, i Paweł Grzejszczak.

cały tekst

Ważne orzeczenie Sądu Najwyższego

DZP doradza | 24.02.2016 Zakończyliśmy z powodzeniem trwające ponad 6 lat postępowanie o uchylenie wyroku Sądu Arbitrażowego przy KIG w Warszawie wydanego w sprawie pomiędzy Taifun Real sp. z o.o. a Exatel SA.

cały tekst

Ugoda w sprawie trasy tramwajowej w Poznaniu przy wsparciu DZP

DZP doradza | 29.01.2016 Doradzali Konsorcjum w składzie PORR Polska Infrastructure SA, ZUE SA oraz Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa SA w sporze z Miastem Poznań - ZTM oraz spółką Poznańskie Inwestycje Miejskie.

cały tekst

Success fee dla spółek z grupy Uriel Inversiones

DZP doradza | 15.01.2016 Reprezentowaliśmy dwie spółki należące do hiszpańskiej grupy kapitałowej Uriel Inversiones w sporze dotyczącym zapłaty dodatkowego wynagrodzenia. Sprawa zakończyła się sukcesem naszego klienta.

cały tekst

DZP z sukcesem reprezentowało Kompanię Piwowarską

DZP doradza | 30.11.2015 Reprezentowaliśmy KP w sporze z grupą Żywiec SA, która wcześniej uzyskała od Sądu Okręgowego zabezpieczenie roszczeń na podstawie przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

cały tekst

Zmiany w postępowaniu sądowoadministracyjnym, cz. 10

Publikacja | 03.11.2015 Od 15 sierpnia 2015 r. obowiązują zmienione zasady miarkowania kosztów postępowania sądowoadministracyjnego, w tym wynagrodzeń fachowych pełnomocników.

cały tekst

Zmiany w postępowaniu sądowoadministracyjnym, cz. 9

Publikacja | 27.10.2015 Ważna zmiana wprowadzona 15 sierpnia do postępowania sądowoadministracyjnego dotyczy zwiększenia roli referendarzy sądowych. oraz modelu sprzeciwu od wydawanych orzeczeń.

cały tekst

Zmiany w postępowaniu sądowoadministracyjnym, cz. 8

Publikacja | 20.10.2015 Autokontrola orzeczeń przez wojewódzkie sądy administracyjne i merytoryczne orzekanie w drugiej instancji – to zmiany, które mają usprawnić postępowanie i odciążyć NSA.

cały tekst

Zmiany w postępowaniu sądowoadministracyjnym, cz. 7

Publikacja | 13.10.2015 Od 15 sierpnia 2015 r. sądy administracyjne zyskały uprawnienie do merytorycznego orzekania. To kluczowy element zmian w postępowaniu sądowoadministracyjnym.

cały tekst

Zmiany w postępowaniu sądowoadministracyjnym, cz. 6

Publikacja | 06.10.2015 Wymóg doręczeń bezpośrednich wprowadzony nowelą ustawy nie będzie dotyczył wniosku o sporządzenie i doręczenie uzasadnienia wyroku czy stwierdzenie prawomocności orzeczenia.

cały tekst

Nowelizacja KPC z udziałem Bartosza Karolczyka

Aktualność | 01.10.2015 Ukazała się Nowelizacja Kodeksu Postępowania Cywilnego pod redakcją naukową dr hab. Agnieszki Góry-Błaszczykowskiej. Znalazł się w niej rozdział autorstwa Bartosza Karolczyka.

cały tekst

Zmiany w postępowaniu sądowoadministracyjnym, cz. 5

Publikacja | 29.09.2015 Na skutek nowelizacji prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi nastąpiła zmiana charakteru skargi na pisemne interpretacje przepisów prawa podatkowego wydawane w sprawach indywidualnych.

cały tekst

Zmiany w postępowaniu sądowoadministracyjnym, cz. 4

Publikacja | 22.09.2015 Modyfikacja zakresu kognicji sądów administracyjnych to jedna z ważniejszych zmian w ustawie – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, które weszły w życie 15 sierpnia 2015 r.

cały tekst

Zmiany w postępowaniu sądowoadministracyjnym, cz. 3

Publikacja | 15.09.2015 Nowelizacja prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi weszła w życie 15 sierpnia 2015 r., ale większość zmienionych przepisów stosuje się również do postępowań wszczętych wcześniej i pozostających w toku.

cały tekst

Zmiany w postępowaniu sądowoadministracyjnym, cz. 2

Publikacja | 08.09.2015 Nowelizacja prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi weszła w życie 15 sierpnia 2015 r., ale większość zmienionych przepisów stosuje się również do postępowań wszczętych wcześniej i pozostających w toku.

cały tekst

Kolejne wydanie "Ius Commune Europaeum"

Aktualność | 31.08.2015 W sierpniu ukazała się publikacja "Evidence in Contemporary Civil Procedure", w której artykuł "Preclusion of Late Allegations and Evidence as a Tool to Increase the Efficiency of Civil Proceedings In Poland" napisał Bartosz Karolczyk.

cały tekst

Zmiany w postępowaniu sądowoadministracyjnym, cz. 1

Publikacja | 11.08.2015 Uproszczenie procedury i zapewnienie szybkości postępowania przed sądami administracyjnymi to cel nowelizacji ustawy. Wchodzi ona w życie 15 sierpnia 2015 r.

cały tekst

Środki zaskarżenia po nowelizacji – nowa książka Piotra Gołaszewskiego

Aktualność | 09.07.2015 Ukazało się drugie wydanie publikacji "Sporządzanie środków zaskarżenia w postępowaniu administracyjnym i sądowoadministracyjnym. Komentarz. Wzory pism i kazus".

cały tekst

Opodatkowania przychodów sportowców

DZP doradza | 22.06.2015 Nastąpił przełom w wieloletnim sporze z organami podatkowymi, który dotyczył opodatkowania przychodów z uprawiania sportu, a w którym reprezentowaliśmy profesjonalnego sportowca.

cały tekst

Nowe komentarze do procedury administracyjnej

Aktualność | 11.05.2015 Na rynku ukazało się właśnie nowe - trzecie już - wydanie publikacji z serii "Duże Komentarze Becka" - "Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Komentarz", której współautorem jest Piotr Gołaszewski.

cały tekst

Spór dot. użytkowania wieczystego nieruchomości w Warszawie

DZP doradza | 03.05.2015 Praktyka Nieruchomości DZP z sukcesem doradzała Ambasadzie Malezji w sporze z m.st. Warszawa dotyczącym użytkowania wieczystego nieruchomości położonej w centrum Warszawy.

cały tekst

Czekają nas ważne zmiany w prawie spadkowym

Publikacja | 08.03.2015 Od dłuższego czasu prawo spadkowe opierało się nowelizacjom, które są dość częste w innych dziedzinach prawa. W tym roku sytuacja ta radykalnie się zmieni, bowiem czekają nas dwie istotne modyfikacje, tak w zakresie przepisów krajowych jak europejskich.

cały tekst

IV Central Eastern Europe Fraud and Risk Conference

Konferencja | 24.11.2014 W dniach 24-25 listopada w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbędzie się IV edycja konferencji pt. "Central & Eastern Europe Fraud & Risk". Pierwszego dnia konferencji Paweł Paradowski, Partner z Praktyki Postępowań Spornych, zaprezentuje temat "Zawiadomienie organów ścigania o wykrytym przestępstwie- prawo czy obowiązek?"

cały tekst

Paweł Paradowski dołącza do grona partnerów DZP

Aktualność | 01.07.2014 Partnerzy kancelarii Domański Zakrzewski Palinka mają przyjemność poinformować, że 1 lipca do ich grona dołączył Paweł Paradowski (Praktyka Postępowań Spornych).

cały tekst

Legal 500 EMEA 2014 rekomenduje DZP

Aktualność | 10.04.2014 Właśnie ukazała się nowa edycja rankingu Legal 500 EMEA. Jak co roku, zarówno poszczególne praktyki, jak i nasi eksperci, zostali wysoko ocenieni i rekomendowani w 10 kategoriach.

cały tekst

Jak firma może sądzić się i nie płacić

Publikacja | 12.12.2013 Sąd przyznaje zwolnienie od kosztów sądowych pod warunkiem, że ubiegający się o nie wykaże, iż nie ma wystarczających środków na to, aby je ponieść.

cały tekst

Jawność w interesie obywateli

Publikacja | 24.07.2013 Co jest lepsze: jawność czy poufność postępowania? Na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

cały tekst

Gdybym mogła zmienić jeden przepis...

Publikacja | 24.07.2013 Gdybym mogła dokonywać zmian w polskim prawie, w pierwszej kolejności wprowadziłabym wiążącą ustawodawcę zasadę, i przepis musi być zgodny ze zdrowym rozsądkiem.

cały tekst

Sukces DZP w precedensowym sporze o korekty finansowe

DZP doradza | 18.04.2013 Eksperci kancelarii DZP z powodzeniem reprezentowali gminę Biskupiec przed NSA w precedensowej sprawie dotyczącej niezasadnego nałożenia korekt finansowych.

cały tekst

Wykonawcy kontra GDDKiA – walka niekoniecznie przegrana

Publikacja | 05.03.2013 Odrzucanie przez sądy udzielania zabezpieczeń na rzecz wykonawców w procesach z Generalną Dyrekcją jest nie tylko nieusprawiedliwione, ale i krzywdzące – ocenia partner w Praktyce Postępowań Spornych kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.

cały tekst

Skuteczne doradztwo dla Bogl a Krysl przy budowie dróg w Polsce

DZP doradza | 20.02.2013 Eksperci z Praktyk Infrastruktury i Energetyki oraz Postępowań Spornych kancelarii DZP doradzali czeskiej spółce Bogl a Krysl, k.s. tworzącej liczne konsorcja z polskimi partnerami, przy realizacji ważnych i prestiżowych projektów drogowych w Polsce, w tym odcinków autostrady A2.

cały tekst

O trudnej sztuce legislacji

Publikacja | 18.09.2012 Posługiwanie się ustawą jako instrumentem doraźnej polityki jest psuciem państwa prawnego – pisze profesor

cały tekst

Dobrowolne poddanie się odpowiedzialności w postępowaniu karnym skarbowym i jego wpływ na postępowanie przed sądami administracyjnymi

Publikacja | 09.09.2012 Instytucja dobrowolnego poddania się odpowiedzialności, uregulowana w art. 17 ustawy z dnia 10 września 1999 r. – Kodeks karny skarbowy – dalej k.k.s., pozwala sprawcy przestępstwa lub wykroczenia skarbowego na osiągnięcie znaczących korzyści w postępowaniu karnym skarbowym.

cały tekst

Pozew grupowy nie jest najlepszym rozwiązaniem

Publikacja | 16.08.2012 Rozmowa z Pawłem Lewandowskim, radcą prawnym, partnerem praktyki postępowań spornych kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.

cały tekst

Masz lokatę w parabanku? Nie możesz odzyskać pieniędzy? Co robić?

Publikacja | 08.08.2012 Jeżeli parabank zapewnia - jak Amber Gold - że zwróci pieniądze, można uzbroić się w cierpliwość i poczekać. To trudna rada dla osób, które nie mogą doczekać się zwrotu oszczędności swojego życia.

cały tekst

Jak odzyskać pieniądze? Klienci Amber Gold szykują pozew zbiorowy

Publikacja | 07.08.2012 Część klientów przestała już wierzyć Amber Gold. Trzysta osób szykuje pozew zbiorowy. Zbierają się na stronie www.wspolnypozew.com. Reprezentować ich będzie kancelaria Domański Zakrzewski Palinka sp.k.

cały tekst

Wykonawca testamentu: kim jest i jakie ma zadania?

Publikacja | 06.08.2012 Powołanie wykonawcy testamentu jest praktycznym sposobem na usprawnienie procesu spadkowego. Taki wykonawca zarządzi po śmierci spadkodawcy majątkiem spadkowym, spłaci długi spadkowe, wykona zapisy i polecenia testamentu oraz wyda spadkobiercom majątek spadkowy.

cały tekst

O prawdziwej funkcji zawieszenia postępowania karnego skarbowego

Publikacja | 29.04.2012 W artykule omówiono przepis art. 114a KKS dopuszczający zawieszenie postępowania w sprawie o przestępstwo lub wykroczenie skarbowe, jeżeli jego prowadzenie jest w istotny sposób utrudnione ze względu na toczące się postępowanie przed organami kontroli skarbowej, organami podatkowymi, celnymi lub sądami administracyjnymi.

cały tekst

Wyrok SA zwalnia spółkę Bauer z wypłacania tantiem

DZP doradza | 24.04.2012 Reprezentując przed Sądem Apelacyjnym spółkę Bauer 24 kwietnia 2012 r. uzyskaliśmy prawomocne orzeczenie, które oddala roszczenie ZAiKS o zapłatę tantiem na rzecz współtwórców utworów audiowizualnych. Przedmiotem sporu są utwory dołączane na płytach jako inserty do czasopism.

cały tekst

DZP uzyskuje na rzecz klienta przełomowy wyrok SN

DZP doradza | 16.04.2012 Kancelaria reprezentując spółkę Karimpol uzyskała 16 kwietnia 2012 r. przełomowy wyrok Sądu Najwyższego, w którym stwierdzone zostało, że sąd arbitrażowy jest związany wcześniejszym wyrokiem sądu arbitrażowego lub orzeczeniem sądu państwowego. Tym samym przełamaliśmy dotychczasową linię orzecznictwa.

cały tekst

Spór SJM Development z inwestorem rozstrzygnięty na korzyść naszego klienta

DZP doradza | 01.03.2012 Kancelaria reprezentowała spółkę deweloperską SJM Development w sporze z inwestorem – spółką Dominikański Investment, dotyczącym odstąpienia od umowy deweloperskiej.

cały tekst

Wygrany spór Energa-Operator

DZP doradza | 30.09.2011 Kancelaria reprezentowała spółkę Energa-Operator w sporze z PSE Operator z tytułu opłat przesyłowych. Wartość sporu to ponad 120 mln PLN.

cały tekst

Zmiana przepisów umożliwia złożenie skargi na przewlekłe prowadzenie postępowania

Publikacja | 30.06.2011 11 kwietnia 2011 r. weszła w życie zmiana ustawy - Kodeks postępowania administracyjnego oraz ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi.

cały tekst

Urzędnik zapłaci za błędy i opieszałość

Publikacja | 23.02.2011 Nowe rozwiązania o karaniu urzędników, którzy naruszą prawo, nie sparaliżują urzędów. Ustawa przewiduje też sankcje za przewlekłość postępowania.

cały tekst

Class Action

Publikacja | 26.08.2010 The law on class action is one of this year’s most important legislative changes. It is unquestionably a step towards improving the efficiency of court proceedings and facilitating access to courts for people who cannot afford to start a lawsuit by themselves.

cały tekst