Czy rozwiążę najbardziej skomplikowane problemy?

Różnorodne praktyki. Jedna analiza. Twoje rozwiązanie.

Reprywatyzacja

Świadczymy pomoc prawną zarówno dla dawnych właścicieli nieruchomości dotkniętych szeroko pojętymi procesami nacjonalizacyjnymi oraz dla ich następców prawnych, jak również dla obecnych właścicieli (użytkowników) takich nieruchomości, w tym w szczególności:

  • przeprowadzamy analizy prawne znacjonalizowanych nieruchomości, zarówno pod kątem oceny celowości podejmowania lub prowadzenia już wszczętych działań reprywatyzacyjnych, jak i pod kątem wypracowania strategii obrony przed zgłoszonymi roszczeniami reprywatyzacyjnymi,
  • reprezentujemy klientów we wszystkich rodzajach postępowań sądowych i administracyjnych dotyczących nieruchomości dotkniętych procesami nacjonalizacyjnymi,
  • przeprowadzamy analizy prawne nieruchomości w aspekcie problematyki roszczeń reprywatyzacyjnych, w tym dokonujemy pod tym kątem oceny ryzyk prawnych związanych z obrotem i inwestowaniem w nieruchomości,
  • zapewniamy doradztwo z zakresu prawa spadkowego na użytek dochodzenia roszczeń reprywatyzacyjnych,
  • świadczymy kompleksowe usługi związane z obrotem roszczeniami reprywatyzacyjnymi.

Zapewniamy także bezpośredni dostęp do wyspecjalizowanych usług z zakresu poszukiwania materiałów w archiwach (kwerendy archiwalnej), rzeczoznawstwa majątkowego i zarządzania nieruchomościami oraz geodezji.

Aby uzyskać więcej informacji na temat działalności reprywatyzacyjnej kancelarii DZP kliknij tutaj.

artykuły powiązane

Jaki ogłosił, że kamienica wraca do miasta. "Nie od razu, nie w całości"

04.10.2017 3 miesiące i 6 decyzji, w tym o Poznańskiej 14. Kamienica z lokatorami - jak oświadczyła komisja - "wróciła" do miasta. W materiale z programu "Czarno na Białym" wypowiedź Piotra Gołaszewskiego.

cały tekst

Los mieszkańców kamienicy przy Poznańskiej w Warszawie

21.09.2017 Co czeka osoby, które kupiły mieszkania w kamienicy przy ul. Poznańskiej w związku z reprywatyzacją i decyzją komisji weryfikacyjnej, która uznała, że kamienica nie powinna być zwracana spadkobiercom.

cały tekst

Kolejna wygrana przez Naczelnym Sądem Administracyjnym

04.09.2017 Praktyka Nieruchomości z sukcesem reprezentowała (bezpośredniego) spadkobiercę właściciela nieruchomości przy Al. Róż, odzyskanej w trybie dekretu warszawskiego.

cały tekst

Uchwała 7 Sędziów SN w sprawie roszczeń uzupełniających

18.04.2017 Czy samoistny posiadacz jest legitymowany biernie w sprawie o zapłatę wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z nieruchomości wówczas, gdy oddał nieruchomość w posiadanie zależne?

cały tekst

Spór z Serbią – precedensowy wyrok polskiego Sądu

03.09.2015 Sąd Okręgowy w Warszawie zasądził od Republiki Serbii na rzecz rodziny Gawrońskich ponad 21 mln PLN wraz z odsetkami wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z budynku w Al. Ujazdowskich.

cały tekst

DZP ponownie rekomendowane przez Chambers Europe

09.05.2012 W maju 2012 roku opublikowany został najnowszy ranking Chambers Europe 2012. Tym samym mamy przyjemność poinformować, że zarówno poszczególne praktyki, jak i nasi eksperci zostali rekomendowani w 14 kategoriach.

cały tekst