Jak łączyć potencjał i doświadczenie?

Awanse partnerskie DZP 2023

Z radością informujemy, że 1 lipca do grona Partnerów naszej kancelarii dołączyli, związani z nami od lat, Jan Czerwiński, Rafał Karbowniczek, Tomasz Michalczyk i Grzegorz Sprawka.

Jan Czerwiński jest specjalistą w zakresie prawa podatkowego, w szczególności w obszarze VAT i akcyzy. Doradza podmiotom z branży tytoniowej, IT, telekomunikacyjnej i bankowej. Reprezentuje klientów w postępowaniach podatkowych i sądowych, pełniąc m.in. rolę pełnomocnika beneficjantów środków unijnych w sporach dotyczących korekt finansowych.

Rafał Karbowniczek prowadzi sprawy karne, karne-gospodarcze oraz dotyczące odpowiedzialności karnej podmiotów zbiorowych. Uczestniczy w złożonych postępowaniach z zakresu prawa gospodarczego, ze szczególnym uwzględnieniem spraw dotyczących tzw. przestępstw „białych kołnierzyków” (white-collar crimes) oraz transgranicznej cyberprzestępczości. Aktywnie angażuje się także w działalność pro bono.

Tomasz Michalczyk specjalizuje się w doradztwie prawnym w zakresie infrastruktury, zamówień publicznych oraz partnerstwa publiczno-prywatnego. Reprezentuje klientów zarówno przed Krajową Izbą Odwoławczą, jak i sądami. Doradza przy projektach infrastrukturalnych i inwestycyjnych, a także w sporach pomiędzy członkami konsorcjum. Prowadzi postępowania przetargowe realizowane przez podmioty prywatne z udziałem środków unijnych.

Grzegorz Sprawka doradza w aspektach podatkowych transakcji M&A, strukturyzacji międzynarodowych przejęć i reorganizacji grup kapitałowych dla funduszy inwestycyjnych oraz inwestorów branżowych, szczególnie z sektorów FMCG, finansowego, energetycznego, nieruchomości i farmaceutycznego. Jest także doradcą firm rodzinnych w procesach sukcesyjnych i restrukturyzacyjnych, jak też w ich bieżącej działalności. Doradza w podatkowych aspektach działalności innowacyjnej i badawczo-rozwojowej.

Tegoroczne awanse partnerskie są szczególne, bowiem przypadają w 30. rocznicę powstania naszej kancelarii. Jan, Rafał, Tomasz i Grzegorz przez ostatnie lata dołożyli wielu starań, aby DZP było dziś jedną z liczących się kancelarii na prawniczej mapie Polski. Ich awanse są wynikiem uznania zasług na rzecz naszej firmy, ale także wiedzy i znajomości otoczenia biznesowego. Cieszymy się z ich sukcesu i trzymamy kciuki za dalsze osiągnięcia – powiedział Krzysztof Zakrzewski, Partner Zarządzający kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Bądź na bieżąco z DZP