Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

W ostatnim czasie coraz częściej Komisja Nadzoru Finansowego proszona jest o skomentowanie pojawiających się w przestrzeni publicznej wiadomości dotyczących spółek publicznych, które mogą świadczyć o naruszeniu zakazu bezprawnego ujawniania informacji poufnych. Czego unikać i jak zabezpieczać działalność organów, kontrahentów i doradców, by nie narazić się na ryzyko sankcji i posądzenia o działanie wbrew regulacjom?

Serdecznie zapraszamy na „Śniadanie dla spółek publicznych”, podczas którego kompleksowo omówimy najistotniejsze dla tych podmiotów zagadnienia związane z funkcjonowaniem na giełdzie w obliczu ostatnich zmian prawnych oraz stanowisk organu nadzoru. Eksperci DZP odniosą się m.in. do rzeczywistych oraz rzekomych naruszeń obowiązków informacyjnych na gruncie przepisów rozporządzenia w sprawie nadużyć na rynku (MAR) oraz odpowiedzą na pytania, jak prawidłowo uregulować i zrealizować program motywacyjny skierowany do kadry menadżerskiej i pracowników.

Wśród tematów poruszonych na spotkaniu nie zabraknie także omówienia niedawnych zmian Kodeksu spółek handlowych rzutujących na obowiązki rad nadzorczych w kontekście ładu korporacyjnego oraz funkcjonowania nowowprowadzonej do polskiego systemu prawnego zasady biznesowej oceny sytuacji.

Nasi eksperci przedstawią również wyzwania związane z przygotowaniem spółki i grupy do raportowania zrównoważonego rozwoju oraz relacji dotyczących informacji z obszaru ESG i informacji poufnych. Omówią także kluczowe dla spółek publicznych zmiany wynikające z Listing Act, dyrektywy Gender Balance i ustawy o ochronie sygnalistów, które znacząco wpłyną na prawa i obowiązki spółek publicznych.

Spotkanie poprowadzą: Adam Opalski, Of Counsel, Joanna Róg-Dyrda, Counsel, Maciej Goszczyk, Counsel oraz Maciej Zajda, Senior Associate, z Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych, a także Anna Hlebicka-Józefowicz, Partner, Szef Praktyki Doradztwa Regulacyjnego, Legislacji i Compliance oraz Sylwester Silski, Associate, z Praktyki Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

Szczegółowa agenda spotkania znajduje się w załączonym zaproszeniu. 

  • Data: 21 marca (czwartek), godz.10:00-13:00
  • Miejsce: kancelaria DZP, Rondo ONZ 1, Warszawa, 22p.
  • Rejestracja: do 19 marca

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne. Udział jest możliwy po otrzymaniu drogą mailową potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Bądź na bieżąco z DZP