Jak pracuje mój partner prawny?

Aktualności.

DZP potwierdza ugruntowną pozycję na rynku M&A

11.03.2020

W 2019 r. w DZP doradzaliśmy w 24 transakcjach fuzji i przejęć. Doradztwo z zakresu M&A to jeden z najistotniejszych obszarów działalności kancelarii Domański Zakrzewski Palinka od momentu jej powstania w 1993 roku. Tym bardziej cieszy nas, że w 2019 r. doradzaliśmy aż w 24 transakcjach M&A. Ich wartość to łącznie ok. 3,47 mld euro.
O niektórych z tych transakcji informowaliśmy w mijającym roku:

Nie wszystkie transakcje M&A mogą być przez nas ujawnione, co wynika ze specyfiki naszego zawodu i zapisów umów z klientem. Niezależnie od tego, jesteśmy ogromnie zadowoleni i wdzięczni naszym klientom, że mogliśmy ich wspierać w realizacji ciekawych, wymagających, zarówno krajowych jak i międzynarodowych projektów.

Skład naszych zespołów transakcyjnych jest zróżnicowany - specjaliści z wielu praktyk są angażowani w projekty M&A - i jest to standardem w naszej pracy. Dopasowujemy rozwiązania prawne proponując rozwiązania, które uwzględniają specyfikę branży klienta, co pozwala na osiągnięcie celów biznesowych naszych klientów. W rezultacie w minionym roku w transakcjach M&A doradzało łącznie 39 prawników i doradców podatkowych pod kierunkiem 12 Partnerów z Praktyki Spółek, Fuzji i Przejęć, a także Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych, Praktyki Infrastruktury i Energetyki oraz Praktyki Podatkowej. Prawników transakcyjnych wspomagali eksperci z pozostałych 9 praktyk i 40 specjalizacji DZP.

Zrealizowanie 24 transakcji fuzji i przejęć w 2019 roku potwierdza ugruntowaną pozycję DZP na rynku usług doradztwa prawnego i jest wynikiem współpracy oraz zaangażowania naszych prawników. Za ten sukces dziękujemy przede wszystkim naszym klientom, którzy obdarzyli nas zaufaniem powierzając nam swoje sprawy.

Bądź na bieżąco z DZP