Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

Inwestycja ARX zakończona sukcesem

19.12.2013 Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka doradzała spółce ARX Equity Partners w procesie wyjścia z inwestycji w wiodącego polskiego producenta wyrobów z tworzyw sztucznych ERGIS-EUROFILMS S.A.

cały tekst

Umowa koncesji na budowę wiat przystankowych w Warszawie podpisana - sukces DZP jako doradcy prawnego Miasta

18.12.2013 18 grudnia 2013 r. Zarząd Transportu Miejskiego Miasta Stołecznego Warszawy oraz konsorcjum AMS oraz Stroer Polska zawarły umowę na budowę i eksploatację 1580 wiat przystankowych dla Warszawy w modelu koncesji na roboty budowlane. Umowa w tej sprawie zawarta jest na 8 lat i 10 miesięcy, a wiaty pojawią się na warszawskich ulicach w ciągu najbliższych 3 lat.

cały tekst

DZP doradza przy kupnie luksusowego Hotelu Sheraton Kraków

18.12.2013 Multidyscyplinarny zespół ekspertów kancelarii DZP doradzał francuskiej firmie hotelarskiej Algonquin przy zakupie jednego z najbardziej reprezentacyjnych hoteli w Polsce - Hotel Sheraton Kraków. To pierwszy hotel w Europie Środkowej, który kupiła francuska firma.

cały tekst

DZP wygrywa postępowanie na zakup taboru tramwajowego

29.10.2013 Eksperci zespołu zamówień publicznych DZP (Praktyka Infrastruktury i Energetyki) z sukcesem reprezentowali MZK Toruń w postępowaniu przed KIO dotyczącym wyboru najkorzystniejszej oferty na zakup taboru tramwajowego niskopodłogowego. Oferta obejmowała także dostawę specjalistycznego wyposażenia obsługowego oraz pakietu eksploatacyjno – naprawczego i dostosowanie zajezdni tramwajowej do obsługi taboru niskopodłogowego w ramach projektu pn. „Integracja systemu transportu miejskiego wraz z zakupem taboru tramwajowego w Toruniu - BiT City”.

cały tekst

Nowy inwestor w grupie Allenort

15.08.2013 Kancelaria DZP doradzała sieci klinik Allenort przy sprzedaży 40% akcji spółki na rzecz nowego inwestora. Założyciele sieci klinik - Grzegorz Goryszewski oraz Marek Szufladowicz – utrzymali większościowy, 60%, pakiet udziałów i nadal aktywnie zarządzają spółkami Grupy Allenort.

cały tekst

PLL LOT przy wsparciu DZP uzyskało zgodę KE na pomoc

15.05.2013 Doradzaliśmy PLL LOT przy uzyskaniu decyzji Komisji Europejskiej zatwierdzającej pomoc publiczną w wysokości 400 mln PLN dla linii lotniczych. KE uznała pomoc na ratowanie przedsiębiorstw w trudnej sytuacji ekonomicznej za zgodną z unijnymi zasadami.

cały tekst

DZP doradzała przy wiodących transakcjach na polskim rynku w 2012 r.

18.04.2013 Do opublikowanego 18 kwietnia rankingu największych i najlepszych kancelarii prawniczych dziennika Rzeczpospolita dołączono zestawienie zrealizowanych transakcji na polskim rynku w 2012 roku i obsługujących je firm. Z przyjemnością informujemy, że dwie transakcje z aktywnym udziałem kancelarii DZP uznane zostały za jedne z najważniejszych na  rynku w minionym roku.

cały tekst

Umowa PPP w Poznaniu podpisana - sukces DZP jako doradcy prawnego Miasta

08.04.2013 8 kwietnia Miasto Poznań oraz SITA Zielona Energia sp. z o. o. podpisały umowę na budowę spalarni odpadów w formule partnerstwa prywatno-publicznego. Partner prywatny zobowiązał się do zaprojektowania, wybudowania, a następnie do eksploatacji przez 25 lat instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych (ITPOK).

cały tekst

Sukces Praktyki Podatkowej DZP w precedensowym sporze o akcyzę

08.03.2013 Eksperci z Praktyki Podatkowej kancelarii DZP z powodzeniem reprezentowali spółkę Messer Polska Sp. z o.o. (jednego z czołowych producentów i dystrybutorów gazów technicznych, medycznych, specjalnych i spożywczych) przed Naczelnym Sądem Administracyjnym w sprawie dotyczącej opodatkowania akcyzą acetylenu.

cały tekst

Bądź na bieżąco z DZP