Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

 • UZP rekomenduje wzorcowe dokumenty współtworzone przez ekspertów DZP

  30.12.2014 Urząd Zamówień Publicznych opublikował i zarekomendował na swojej stronie internetowej wzorcowe dokumenty dotyczące zamówień publicznych, nad przygotowaniem których pracowali prawnicy DZP.

  cały tekst

 • Wygrana DZP: Sąd Okręgowy w Poznaniu potwierdził rozstrzygnięcie KIO w sprawie odbioru odpadów

  18.12.2014 18 grudnia Sąd Okręgowy w Poznaniu, X Wydział Gospodarczy Odwoławczy, oddalił skargę wniesioną od wyroku Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie dotyczącej odbioru odpadów z terenu aglomeracji poznańskiej. Tym samym potwierdzone zostało rozstrzygnięcie jakie zapadło przed Krajową Izbą Odwoławczą w sprawach połączonych KIO 1419/14, KIO 1420/14, KIO 1426/14.

  cały tekst

 • Sukces DZP - wyrok WSA w sprawie uzgodnień programu lekowego

  14.11.2014 W związku z wątpliwościami dotyczącymi prawidłowego trybu prowadzenia uzgodnień programu lekowego, informujemy o nowym wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

  cały tekst

 • Zakończenie konsolidacji Remak-Rozruch (obecnie SBB ENERGY)

  03.11.2014 3 listopada zakończył się proces konsolidacyjny w grupie Remak-Rozruch SA. W wyniku przejęcia spółki Przedsiębiorstwo Inwestycyjno-Remontowe Energetyki i Przemysłu Remak-Rozruch SA przez spółkę SBB Investments SA, będącą jedynym akcjonariuszem Remak-Rozruch, spółka SBB Investments przejęła całość majątku oraz praw i obowiązków Remak-Rozruch, zmieniając jednocześnie brzmienie firmy na „SBB ENERGY SA”. Nad sprawnym przebiegiem procesu konsolidacji, obejmującego kolejno transakcję nabycia przez SBB Investments sp. z o.o. wszystkich akcji Remak-Rozruch SA od poprzednich akcjonariuszy, przekształcenie SBB Investments sp. z o.o. w spółkę akcyjną i wreszcie połączenie jej z Remak-Rozruch SA czuwali eksperci z kancelarii DZP, którzy świadczyli kompleksowe doradztwo prawne i podatkowe związane z całym procesem.

  cały tekst

 • Udziały lidera na rynku klejarskim sprzedane

  22.10.2014 Praktyka Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć oraz Praktyka Podatkowa doradzały wspólnikom Zakładów Chemicznych Bochem sp. z o.o. przy sprzedaży udziałów spółki, producenta klejów, laminatów i środków antyadhezyjnych. Założona w 1991 r., obecnie jest jednym z liderów na rynku klejarskim w Polsce. Bochem został przejęty przez belgijski Soudal - producenta pian montażowych oraz dostawcę mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii.

  cały tekst

 • DZP doradzało przy wyborze inżyniera kontraktu dla polskiego projektu jądrowego

  22.09.2014 11 września spółka PGE EJ 1 sp. z o.o. powołana do budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej podpisała umowę z doradcą technicznym – inżynierem kontraktu, brytyjską firmą AMEC Nuclear UK Limited.

  cały tekst

 • Kupno spółek z grupy VBLI wzmacnia pozycję grupy Getin Holding w segmencie usług leasingowych

  11.09.2014 Eksperci Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych doradzali Getin Holding SA oraz Idea Bank SA i Romanian International Bank SA (rumuńskiemu bankowi zależnemu od Getin Holding przy którego nabyciu DZP doradzało pod koniec ubiegłego roku) przy zakupie od VB-Leasing International Holding GmbH spółek VB Leasing Polska SA oraz VB Leasing Romania IFN SA.

  cały tekst

 • Polsko-hiszpańskie konsorcjum odbierze odpady z terenu aglomeracji poznańskiej

  18.08.2014 7 sierpnia Związek Międzygminny "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej" podpisał umowę z konsorcjum spółek FB Serwis SA oraz Cespa Compañia Española de Servicios Públicos Auxiliares SA na odbiór odpadów komunalnych zmieszanych i odpadów zielonych oraz zagospodarowanie odpadów zbieranych selektywnie powstających na terenie aglomeracji poznańskiej.

  cały tekst

 • DZP doradza Polskiemu Związkowi Łowieckiemu

  14.08.2014 Praktyka Nieruchomości DZP zakończyła z sukcesem prowadzenie dla Polskiego Związku Łowieckiego sprawy nabycia praw do nieruchomości przy ul. Nowy Świat w Warszawie.

  cały tekst

 • Zakup najnowocześniejszej w Europie fabryki węgla drzewnego

  31.07.2014 Kancelaria DZP doradzała Koronie Pomorskiej SA w procesie nabycia spółki Ozen Plus, prowadzącej w Wałczu najnowocześniejszą w Europie fabrykę węgla drzewnego i brykietu. Sprzedającym była notowana na GPW Skystone Capital SA (dawniej BBI Zeneris).

  cały tekst

 • PLL LOT przy wsparciu DZP uzyskało ostateczną zgodę KE na realizację Planu Restrukturyzacji

  29.07.2014 29 lipca Komisja Europejska definitywnie zaakceptowała Plan Restrukturyzacji PLL LOT SA i tym samym uznała udzieloną pomoc publiczną za zgodną z prawem unijnym. Ta decyzja kończy formalne postępowanie wobec polskiego przewoźnika.

  cały tekst

 • Wygrana DZP przed NSA - wiaty przystankowe w Warszawie niezagrożone

  14.05.2014 13 maja 2014 Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną konsorcjum CAM Polska Outdoor sp. z o.o. i CAM Media S.A w sprawie wyboru oferty konsorcjum AMS oraz Stroer Polska w postępowaniu na budowę i eksploatację wiat przystankowych w modelu koncesji na roboty budowlane prowadzonym przez Zarząd Transportu Miejskiego m. st. Warszawy.

  cały tekst

 • DZP z sukcesem kończy sprawę zmiany terminów zabudowy nieruchomości przy Trakcie Królewskim

  18.04.2014 Praktyka Nieruchomości DZP z sukcesem zakończyła prowadzenie sprawy dla jednej z największych działających w Polsce firm ubezpieczeniowych w przedmiocie zmiany terminów zabudowy nieruchomości położonej w Warszawie.

  cały tekst

 • DZP odzyskuje nieruchomość w Krakowie

  18.04.2014 Praktyka Nieruchomości DZP po kilku latach prowadzenia szeregu postępowań sądowych i administracyjnych pomyślnie zakończyła prowadzenie sprawy klientki z USA.

  cały tekst

 • Spalarnia w Poznaniu - zawarto transakcje zabezpieczające

  17.04.2014 Poznańska instalacja termicznego przekształcania odpadów komunalnych jest nie tylko pierwszą spalarnią w Polsce realizowaną w modelu PPP, pierwszym projektem "hybrydowym" tej skali (tj. łączącym środki prywatne ze środkami publicznymi, pochodzącymi z dotacji ze środków unijnych), ale także pierwszą inwestycją samorządową, w której wdrożono niestandardowe rozwiązania w zakresie struktury finansowania projektu.

  cały tekst

 • Budowa spalarni odpadów w Bydgoszczy może być kontynuowana

  26.03.2014 26 marca 2014 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy oddalił skargi trzech organizacji ekologicznych dotyczące pozwolenia na budowę spalarni odpadów w Bydgoszczy. Inwestorem przedsięwzięcia jest Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura sp. z o.o. w Bydgoszczy, zaś wykonawcą inwestycji konsorcjum ASTER Astaldi S.p.A, TM.E. S.p.A. i Termomeccanica Ecologia s.c.

  cały tekst

 • Sąd Najwyższy: kim jest Serbia, jak nie cudzoziemcem?

  13.03.2014 Kim jest Serbia, jak nie cudzoziemcem? Kolejny sukces DZP w precedensowym sporze reprywatyzacyjnym o były budynek Ambasady Serbii w Al. Ujazdowskich 23 w Warszawie.

  cały tekst

 • Regulacje dotyczące leków biologicznych i biopodobnych

  17.02.2014 Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka wspólnie z kancelarią Baker&McKenzie przygotowała dla Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA "Raport Regulacyjny dotyczący leków biologicznych i biopodobnych".

  cały tekst

 • Innowacyjna umowa pomiędzy PKP Intercity SA i T–Mobile SA podpisana

  20.01.2014 23 stycznia 2014 roku PKP Intercity SA podpisała z T–Mobile SA umowę na świadczenie usług dostępu do Internetu oraz dostępu do treści multimedialnych na rzecz pasażerów podróżujących pociągami PKP Intercity.

  cały tekst

 • DZP doradza Dentsu Aegis Network przy przejęciu grupy Socializer

  13.01.2014 Kancelaria DZP doradzała Aegis Media (Central Europe & Africa) GmbH, spółce należącej do grupy Dentsu Aegis Network, przy nabyciu większościowego pakietu akcji spółki Socializer SA, jednej z największych i najszybciej rozwijających się agencji social media w Polsce.

  cały tekst

 • Wygrana w SN: przedawnienie roszczenia odszkodowawczego

  07.01.2014 Wygrana DZP w Sądzie Najwyższym: przedawnienie roszczenia odszkodowawczego należy liczyć od drugiej decyzji ministra lub samorządowego kolegium odwoławczego.

  cały tekst