Maria Kanak

Counsel

+48 22 557 76 22     maria.kanak@dzp.pl
  • Maria specjalizuje się w prawie konkurencji, w tym czynów nieuczciwej konkurencji oraz praktyk nieuczciwego wykorzystywania przewagi kontraktowej.
  • Posiadając kilkunastoletnie doświadczenie w pracy w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów, doradza klientom w zakresie kształtowania warunków współpracy z kontrahenatmi, również w ramach tworzonych sieci franczyzowych, w tym polityki dystrybucyjnej oraz stosowanych w jej ramach polityk cenowych i rabatowych, ze szczególnym uwzględnieniem wynikających z tej współpracy ryzyk naruszenia regulacji prawnych zakazujących zawierania antykonkurencyjnych porozumień i nadużywania pozycji dominującej.
  • W swojej praktyce podejmowała również sprawy związane z  działalnością przedsiębiorców telekomunikacyjnych, w tym związane z regulacją rynków telekomunikacyjnych.
  • Maria wspiera także klientów w sprawach związanych z czynami nieuczciwej konkurencji, w szczególności w relacjach pomiędzy sieciami handlowymi i ich dostawcami w zakresie tzw. opłat półkowych, a w przypadku podmiotów działających w łańcuchu dostaw żywności w sprawach związanych z wykorzystaniem przewagi kontraktowej.
  • Ze względu na doświadczenie w organizowaniu i prowadzeniu kontroli i przeszukań Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Maria wspiera przedsiębiorców w odniesieniu do w/w aktywności organu.
  • Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

artykuły powiązane

Bądź na bieżąco z DZP